Lamtumirë Cavaliers, LeBron James zgjedh ekipin e ri? – Lajmi.net
Lamtumirë Cavaliers, LeBron James zgjedh ekipin e ri?
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 12:45, 12 June 2018
LeBron James drejt një klubi të ri në NBA.

LeBron James do të vendosë në ditët në vijim për të ardhmen e tij, duke i dhënë prioritet familjes.

Dhe në këtë kontekst, nga Shtetet e Bashkuara vjen një detaj mjaft domethënës: “Mbreti” James ka regjistruar djalin e tij në një shkollë të Los Angelesit, Kaliforni.

Pasi mbylli plot zhgënjim serinë e finales së madhe me Golden State Warriors, duke humbur katër përballje radhazi, James tashmë është “free agent”, pra lojtar i lirë, dhe do të dëgjojë me shumë kujdes të gjitha ofertat.

Qëndrimi te Cleveland Cavaliers duket i pamundur. Edhe në konferencën për shtyp pas garës së fundit finale u shpreh se kishte vendosur se do të luante përkrah lojtarëve të mëdhejn, në lartësinë e duhur për të mposhtur Warriors. Gjithsesi, vendimi i tij do të varet edhe nga dëshirat e familjes së tij, transmeton “SS”.

Regjistrimi i djalit të tij të madh, Bonny, në “Sierra Canyon High School” të Los Angelesit të çon në një përfundim: Një nga lojtarët më të mëdhenj që ka njohur historia e NBA do të jetë pjesë e Los Angeles Lakers.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO