Lamtumirë Bunjaki, super trajneri merr drejtimin e Kosovës (FOTO) – Lajmi.net
Lamtumirë Bunjaki, super trajneri merr drejtimin e Kosovës (FOTO)
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 23:08, 27 June 2017
Safet Susic, ish-përzgjedhësi i Bosnjës dhe Hercegovinës ka marrë ofertë nga kreu i Federatës së futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri.

Ai mund ta zëvendësojë  përzgjedhësin aktual, Albert Bunjaki, i cili nuk pa ka rezultate.

Burime të gazetës Lajmi në Maqedoni, bëjnë me dije se përgjigja e legjendës së futbollit boshnjak Sushiqit ka qenë pozitive, por problemi qëndron te kërkesa e lartë e tij për pagë.

Kjo ka bërë që bisedimet mes FFK-së e kryetarit Vokrri me trajnerin boshnjak të ndërpriten momentalisht.

Safet Sushic e ka drejtuar Bosnjën dhe Hercegovinën për pesë vite nga 2009-2014.

62-vjeçari ka një karrierë të pasur si trajner, duke punuar më shumë në skuadra turke dhe franceze.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO