Lamtumirë Buffon, Juventus zgjedh kapitenin e ri – Lajmi.net
Lamtumirë Buffon, Juventus zgjedh kapitenin e ri
Autori: Lajmi.net Serie ASport 12:21, 17 May 2018
Juventus ka emëruar kapitenin e ri pas vendimit për largim nga klubi nga Gianluigi Buffon.

Gianluigi Buffon ka konfirmuar largimin nga Juventus, pas këtij sezoni.

Portieri legjendar ka vendosur ta përfundojë aventurën me “Bianconerët”.

Në vend të tij, kapiten i ri i Juventusit, do të jetë Giorgio Chiellini, përcjell “lajmi.net”.

Giorgio Chiellini është futbollist ideal për të qenë kapiten i Juventusit. I uroj shumë fat, dashuri dhe tituj”, deklaroi Buffon. /Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion