LajmiVOX – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Ymeri: Kryederri Isa Mustafa do organizim represiv kundër Republikës! (Video)

Kryetari I Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri në një konferencë për media ka thënë se çështja e demarkacionit është çështja më të deligjitimuar që ka pasur ndonjëherë në Kosovë....

10 August, 2016Lexo më shumë

Thaçi: Të ndërpritet menjëherë terrorizimi i familjeve të zyrtarëve shtetërorë

"Dhuna, kërcënimet, frikësimet dhe terrorizimi i familjeve të zyrtarëve të shtetit, me mjete shpërthyese para shtëpive të tyre, janë të papranueshme në Kosovë dhe duhet të ndërpriten menjëherë", ka thënë Thaçi....

9 August, 2016Lexo më shumë

Ja si e la të priste Erdogan, Putinin… presidenti rus për pak të nervozohej (Video)

Ky takim vije pas gati një vit të acarimit të marrëdhënieve në mes të dy shteteve, pasi që pilotët turq rrëzuan një aeroplan ushtarak në kufirin turko-sirian, transmeton lajmi.net....

9 August, 2016Lexo më shumë

Mustafa ka fjalë miradije për Thaçin

Kryeministri, Isa Mustafa ka thënë fjalë miradije për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Bile, sipas kryeministrit, presidenti po e kryen punën e tij shumë mirë....

9 August, 2016Lexo më shumë

EMOCIONUESE: Shikojeni edhe një herë momentin kur Majlinda mundi Nakamurën (VIDEO)

Majlinda Kelmendi ka bërë historinë duke u kualifikuar në finale, dhe tani do të kërkojë medaljen e artë olimpike,e cila do të jetë e para në rast fitore....

7 August, 2016Lexo më shumë

Murarti kundërshton Muratin për demarkacion

Komisioni shtetëror për Demarkacionin me Malin e Zi mbrojti punën e tij, të cilit i dha përkrahje edhe diplomacia ndërkombëtare. Grupi i ekspertëve të pavarur, shoqëria civile dhe një pjesë e deputetëve të Kuvendit të Kosovës, thanë se komisioni ka përdorë metodologji të gabuar për shënimin e vijës kufitare....

6 August, 2016Lexo më shumë

Ramush Haradinaj me dhjetëra simpatizantë “ia mësyn” kufirit me Malin e Zi (Foto)

Nuk dihet pse është organizuar kjo ekspeditë në Shtedim, por ajo që dihet është se Ramush Haradinaj vazhdimisht qëndron në këto bjeshkë, transmeton lajmi.net. ...

5 August, 2016Lexo më shumë

Gecaj demaskon Shpend Ahmetin, ky është aktivisti i VV-së që e fute në punë (Foto)

Gecaj e ka postuar edhe fotografinë e Qenan Abazit, i cili ka marrë pjesë sot në protestën e OJQ-ve kundër aferës së përgjimeve që merret me punësime, transmeton lajmi.net....

5 August, 2016Lexo më shumë

Sonte ndërtesa e Kuvendit është nën vëzhgimin e policisë (Foto)

Pas një shpërthim të fuqishëm që ndodhi mbrëmë në ndërtesën e Kuvendit, Policia e Kosovës sonte është parë në afërsi të kuvendit dhe ndërtesës së Qeverisë....

5 August, 2016Lexo më shumë

Sejdiu deklarohet për demarkacionin

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu është deklaruar lidhur më çështjen e Demarkacionit të kufirit me Malin e Zi....

5 August, 2016Lexo më shumë

LIVE: Shikoni këtu shortin e Ligës së Kampionëve (VIDEO)

Në linkun e mëposhtëm mund ta shihni live shortin e rrethit të fundit kualifikues të Ligës së Kampionëve....

5 August, 2016Lexo më shumë

Fëmijët nga Kosova nuk mundë ta kalojnë kufirin me Maqedoni pa pasaportë

Qytetarët e Kosovës nën moshën 16 vjeçare, të cilët ia mësyjnë ta kalojnë kufirin me Maqedoninë, nuk mundë ta bëjnë atë pa pasaportë, edhe pse u bë katër muaj nga nënshkrimi i marrëveshjes mes Maqedonisë dhe Kosovës për kushtet për udhëtim të shtetasve të dy vendeve me letërnjoftime. ...

4 August, 2016Lexo më shumë

Konjufca propozon shkarkimin e Komisionit për tejkalim kompetencash

Glauk Konjufca, shef i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje deklaroi se Komisioni Shtetëror i Kosovës ka bërë gabime të mëdha  në këtë rast, duke i dhënë vetës edhe të drejtë të vendosë kufij të ri....

3 August, 2016Lexo më shumë

Kryetari i Akademisë së Shkencave: Kufiri me Malin e Zi nuk ka lëvizur

“Janë gjetur shumë harta të APJ-së pas luftë së fundit ku kanë qenë të mbuluara edhe Shqipëria edhe Greqia. Janë gjetur një kamion hartash topologjike në Muze, por pyetja është nëse janë studiuar ato harta sidomos nga këta ish student të mi që brenda natës kanë mbirë si ekspertë”, pyeti akademik Islami duke iu drejtuar anëtarëve të Komisionit Profesionistë....

3 August, 2016Lexo më shumë

‘Hashish’ në Muzeun e Kosovës (Foto)

Muzeu i Kosovës që gjithë ditën është pa ueb faqe....

3 August, 2016Lexo më shumë

Aksident i rëndë afër Liqenit të Badovcit, policia nuk di gjë! (Foto)

Në magjistralen Prishtinë – Gjilan mbrëmë ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku në mes të autobusit dhe një veture....

1 August, 2016Lexo më shumë

“Bomba” e Shkëlzen Gashit, shënon eurogol nga gjuajta e lirë (Video)

Kosovari ka shënuar golin e nderit për skuadrën e tij në minutën e fundit të ndeshjes, pas një goditje të fortë e cila edhe u devijua për të përfunduar në portën kundërshtare....

31 July, 2016Lexo më shumë

Mediat ndërkombëtare: Ylli i xhudos bartë shpresën e Kosovës për medalje në Rio

Kampionia në peshën 52 kg udhëheqë ekipin prej tetë atletëve të Kosovës në Rio, shkruan ky medium francez, pas njohjes së Kosovës nga Komiteti Ndërkombëtar Olimpik në vitin 2014, transmeton lajmi.net....

30 July, 2016Lexo më shumë

Galatasaray-United përfundon me këtë rezultat (VIDEO)

Manchester United e ka fituar miqësoren ndaj Galatasarayt 5:2. Vlen të theksohet se Zlatan Ibrahimovic debutoi me një gol sensacional. ...

30 July, 2016Lexo më shumë

Shpend Ahmeti: Mos ndjellni fatalitet, ja pse e anulova “Beer Fest”-in

“Shumica e kanë lidhur me fe, terorrizëm frikë e guxim, por në fakt situata ka qenë më e thjeshtë se kaq. Numri i madh i njerëzve në atë hapësirë sheshi ka ekspozuar probleme të cilat nuk i kemi menduar më parë. Largimi i shumë njerëzve në fyte të ngushta ka shkaktuar probleme nga stampedot e mundshme. Si dhe hapësira e lirë e sheshit ka pamundësuar kontrollin e moshës posaçërisht gjatë shitjes së birrave”, ka shkruar Ahmeti në Facebook, transmeton lajmi.net....

30 July, 2016Lexo më shumë

Momente prekëse: Dijamant Zabërgja, i vrarë në Munih, duke vallëzuar (Video)

Ndërsa njëra nga dy motrat, Margareta, përmes rrjetit social Facebook ka përkujtuar me një video disa momente të hareshme të të vëllait, Dijamantit....

27 July, 2016Lexo më shumë

Lindur, rritur e vrarë në Gjermani, u varros në vendlindjen e babait (Video/Foto)

Naim Zabërgja jeton që shumë vite në Gjermani, një ish polic i Kosovës që iku para luftës së fundit në vendlindjen e tij, por të martën u kthye më i mërzitur se kurrë më parë....

26 July, 2016Lexo më shumë

Kërcënohet me vdekje Dardan Gashi

Sipas Gashit, për dhjetëra kërcënime direkte që i janë bërë, ai do t’i drejtohet policisë, derisa avokati i tij, Arianit Koci, ka bërë të ditur se është duke e bërë gati padinë për shpifje ndaj deputetit Gëzim Kelmendi. ...

26 July, 2016Lexo më shumë

Moti i keq rrëzon disa shtylla elektrike në lagjen “Arbëria” (FotoTO)

Rreth orës 13 e 30 të ditës së sotme era e fortë ka rrëzuar disa shtylla elektrike edhe në Prishtinë. ...

25 July, 2016Lexo më shumë

Pamje të reja nga tentativa për atentat ndaj Erdoganit (Video)

Në regjistrimet nga kamera e sigurisë të një hoteli tjetër pranë hotelit ku qëndroi Presidenti Erdoğan, shihet se fillimisht puçistët avancojnë nga brigjet drejt Hotelit Grand Yazıcı, ndërsa pas luftimeve me truprojat e presidentit, ata prej lokacionit të quajtur Turban drejtohen kah rruga kryesore....

23 July, 2016Lexo më shumë

Pas tre të vdekurve, nga sulmet në Munih ka mbetur e plagosur edhe një kosovare

“Përfaqësuesit e policisë gjermane, përmes komunikimit zyrtar me autoritetet e shërbimit diplomatik dhe konsullor të Republikës së Kosovës në Munih, kanë njoftuar se në mesin e të plagosurëve janë edhe tre shtetas tjerë sipas tyre aktualisht me status të panjohur të shtetësisë, Mirsad Jovanivic dhe Benet Adili, kurse Lumnije Azemi e datëlindjes 20.04.1972 është shtetase e Kosovës”, thuhet në njoftim....

23 July, 2016Lexo më shumë

Mediat ndërkombëtare dhe rajonale shkruajnë për vendimin e Thaçit që të shpall ditë zie

Kjo gazetë citon Thaçin t’i ketë konsideruar dy vajzat e reja dhe djaloshin se kanë vdekur si heronj në luftën për vlerat dhe liritë e përbashkëta në Evropë. ...

23 July, 2016Lexo më shumë

Hillary Clinton zgjedh Tim Kaine për zëvendëspresident (i mundshëm) të Amerikës

Kaine është senator në Senatin Amerikan nga shteti i Virginias....

23 July, 2016Lexo më shumë

Pamje të reja, sulmuesi shtien me revole afër qendrës tregtare (Video)

Burri me flokë të zeza dhe me një fanellë të zezë, lëviz lirshëm dhe me pas merr në shënjë duke shtënë në një drejtim të caktuar. ...

22 July, 2016Lexo më shumë

Bulliqi i reagon ‘shefit’: Çuditërisht vetëm Mustafa s’po i sheh faktet për demarkacionin

Bulliqi përmes një postimi në Facebook ka thënë se ka një vit që po ofrojnë fakte jo vetëm për institucionet e Kosovës por edhe për opinionin publik për humbje të territorit të Kosovës në raport me Malin e Zi....

22 July, 2016Lexo më shumë

Edhe një trillim i mediave ruse dhe serbe: 5 kampe të ISIS-it në Kosovë!

“Kampet me të mëdha janë të vendosura në rrethinën e Ferizajt dhe Gjakovës, pastaj në rrethinën e Deçanit, ka thënë ky burim për Sputnik dhe ka shtuar se kampe të ngjashme janë vërejtur edhe në rajonin e Prizrenit dhe Pejës”, shkruan kjo agjenci e lajmeve....

22 July, 2016Lexo më shumë

SHBA me përkrahje tё pa rezervë nё realizimin e objektivave tё Ministrisë sё Drejtësisë

Ministrja Hoxha shfaqi përkushtimin për promovimin e transparencës, përgjegjësisë dhe llogaridhënies si parime kyçe të qeverisjes së mirë. “Përkrahja për gjykatat dhe gjykatësit, mbështetja institucionale, siguria dhe mbrojtja e qytetarëve, reformat në kodin penal dhe procedurën penale, si dhe mos ndikimi i politikës në gjyqësor do të jenë prioritetet kyçe”, tha ministrja Hoxha....

22 July, 2016Lexo më shumë

Grabitje dhe plagosje në një pompë në Gjilan

Një person është plagosur me armë zjarri nga dy serb shtetas të Kosovës, të cilët të armatosur kishin kryer një grabitje në një pompë të derivateve në fshatin Shilovë të Gjilanit....

22 July, 2016Lexo më shumë

VV konfirmon sulmin ndaj Hysenit: T’i ndalë deportimet nga Kosova (Foto/Video)

Lëvizja Vetëvendosje ka konfirmuar se aksioni i sulmit me ngjyre ndaj veturës zyrtare të ministrit të Brendshëm Skendr Hyseni është kryer nga aktivistëve  të saj....

22 July, 2016Lexo më shumë

Hoxhaj viziton Berlinin, kapitull të ri me Gjermaninë për bashkëpunimin ekonomik (Foto)

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka nisur një vizitë zyrtare në Gjermani ku në fokus të agjendës së tij janë takimet me homologun e tij gjerman, Walter Steinemier, zyrtarë në Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe udhëheqës të tjerë politik dhe ekonomik....

21 July, 2016Lexo më shumë

Ja cili është shteti që investon më së shumti në ushtri? (Video/Foto)

Të dhënat nga Instituti Ndërkombëtar i Kërkimeve në Stokholm tregojnë një rritje prej 1% të shpenzimeve globale që shtetet shpenzojnë në ushtri, kundrejt vitit të kaluar....

20 July, 2016Lexo më shumë

Modelja shqiptare “çmend” Kroacinë (Foto)

Ajo është shumë e njohur në Kroaci dhe arsyeja është për shkak të formave të saj bombastike....

19 July, 2016Lexo më shumë

Tirana e transferon ish-futbollistin e Bayernit

Emeka Emerun, nigeriani 21­ vjeçar që është aktivizuar së fundmi në Serbi i është bashakangjitur Tiranës....

18 July, 2016Lexo më shumë

Vitomiricë: Xhamia që zbulon dallavere me donacione arabe

Dy minaret e xhamisë së re, që po kundërshtohet nga banorët në Vitomiricë të Pejës, kanë “prekur” qiellin. Nën hijen e tyre kanë mbetur shtëpitë e kundërshtarëve - banorëve të paralagjes së Pejës ku xhamia tashmë është gati në përfundim....

18 July, 2016Lexo më shumë

Moti në 5 ditët e ardhshme… freskët!

Nga dita e hënë deri të mërkurën do të mbajë mot kryesisht me diell dhe me temperatura maksimale nga 22-25 gradë Celsius , kurse minimalet do të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja e lehte deri mesatare....

17 July, 2016Lexo më shumë

Hoxhaj: Ballkani është i ekspozuar ndaj rreziqeve globale

Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj po merr pjesë në Konferencën e Ambasadorëve të Shqipërisë, të organizuar në Tiranë, ku ka folur për sfidat rajonale të sigurisë dhe veçmas raportet e Kosovës në këtë dekadë të paqartësive dhe kërcënimeve të mëdha....

14 July, 2016Lexo më shumë

Meta takoi kryeministrin Gjukanoviq, i dorëzon “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”

Meta u prit në një takim edhe nga kryeministri Milo Gjukanoviq ku përveç kërkesës për rritjen e bashkëpunimit, dy zyrtarët vlerësuan avancimin e projekteve madhore infrastrukturore dhe energjetike rajonale, siç janë Korridori Blu dhe shtrirja e gazsjellësit TAP përmes Malit të Zi....

13 July, 2016Lexo më shumë

Ballkanin e pret e martë e zjarrtë, temperaturat deri në 38 gradë celsius

Për nesër është paraparë mot më diell paradite, kurse në orët e pasdites priten vranësira dhe reshje të mundshme shiu në disa zona....

12 July, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Berry Rush