LajmiVOX – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Të rinjtë: Siguria e sfiduar (Video)

Të rinjtë nga rajone të ndryshme të Kosovës, që studiojnë në Prishtinë, thonë se siguria në përditshmëri, në ambientin ku jetojnë, është relative....

8 October, 2017 Lexo më shumë

Të rinjtë: Deputetët morën paga pa meritë (Video)

Deputetët e Kuvendit të Kosovës marrin paga jomeritore thonë disa të rinj të anketuar nga Radio Evropa e Lirë për rubrikën “VOX”....

3 September, 2017 Lexo më shumë

Sa u besojnë të rinjtë premtimeve për arsim cilësor e vende të reja pune? (Video)

Të rinjtë në Kosovë nuk u besojnë premtimeve të bëra në fushatë....

4 June, 2017 Lexo më shumë

LajmiVOX/ Qytetarët: Politikanët, fajtorë për izolimin e kosovarëve (Video)

Demarkacioni dhe krimi i organizuar janë dy kritere të cilat kanë mbetur të paplotësuara nga Kosova e që janë kusht për liberalizim të vizave....

1 March, 2017 Lexo më shumë

LajmiVOX/Qytetarët: Nuk jemi të kënaqur me Shpendin, as në autobus nuk po hyp (Video)

Qeverisja Komunale e Prishtinës nga Shpend Ahmeti, shumë herë ka marrë kritika të ndryshme nga qytetarët e kryeqytetit....

16 February, 2017 Lexo më shumë

LajmiVOX/Qytetarët fajësojnë qeverinë dhe opozitën për mos-liberalizim të vizave (Video)

Qeveria dhe opozita vazhdojnë ta fajësojnë njëra-tjetrën për mos-liberalizim të vizave për qytetarët e Kosovës....

15 February, 2017 Lexo më shumë

LajmiVOX/Qytetarët: Është rrënuar muri i Berlinit e s’po rrënohet ai i Mitrovicës (Video)

Pas rrënimit të murit në Mitrovicën veriore situata e tensionuar politike në mes Kosovës dhe Serbisë është stabilizuar....

7 February, 2017 Lexo më shumë

LajmiVOX: Kosovarët besojnë se edhe Shqipëria është gati të luftojë për Kosovën (Video)

Pas tensioneve në mes Kosovës dhe Serbisë me rastin e ndërtimit të murit në Mitrovicën veriore dhe nisjes së trenit serb me mbishkrimin “Kosova është Serbi”, zyrtarë serb deklaruan se janë të gatshëm të fillojnë një luftë të re....

27 January, 2017 Lexo më shumë

LajmiVOX/ Kosovarët nuk janë të sigurt se do ta kenë përkrahjen e Donald Trumpit (Video)

Kanë mbetur pothuajse edhe pak orë deri në inaugurimin e republikanit, Donald Trump president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës....

21 January, 2017 Lexo më shumë

LajmiVOX/Qytetarët i thonë “JO” rritjes së pagave të deputetëve (Video)

Përderisa paga minimale në Kosovë është 170 euro, paga e deputetëve të Kuvendit të Kosovës arrin deri në 1 mijë e 500 euro. Kur i shtohen edhe mëditjet që deputetët marrin për seanca plenare dhe mbledhje të komisioneve, shpesh paga e tyre kalon shifrën prej 2 mijë eurosh....

18 January, 2017 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO