LajmiVOX – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Atletico Madrid – Gijon, për pesë minuta shënohen dy gola (VIDEO)

Atletico Madrid e ka nisur mirë përballjen ndaj Gijon....

17 September, 2016Lexo më shumë

Kaos nëpër Prishtinë, vetura të parkuara vend e pa vend (Foto)

Kaosi në komunikacionin e Prishtinë, dhe veturat e parkuar vend e pavend ekziston që shumë vite, por së fundmi edhe po dëmtojnë trotuaret dhe hapësirën e gjelbër....

17 September, 2016Lexo më shumë

Chelsea 1:2 Liverpool, vlerësimet e lojtarëve (FOTO)

Liverpooli ka marrë tre pikë në përballjen me Chelsean në ‘Stamford Bridge’....

16 September, 2016Lexo më shumë

Shpend Ahmeti thotë se janë ndërprerë punimet në kishën ortodokse, faktet flasin ndryshe (Foto)

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, përmes Facebookut ka njoftuar se Komuna e Prishtinës ka ndërprerë punimet në kishën serbe te kampusi universitar dhe ka kërkuar nga personat e përfshirë të sjellin dokumentacionin zyrtar rreth këtyre punëve në drejtorinë e Inspeksionit sot....

15 September, 2016Lexo më shumë

Në të shtënat i përfshirë edhe vëllai i Cozmanit, policia arreston miqtë e dy reperëve (Foto)

Pas të shtënave me armë në tarracën e Hotelit Swiss Diamond në Prishtinë, ku ka mbetur i plagosur një person, policia ka arrestuar fillimisht tre persona, në mesin e tyre edhe reperi Cozmanin. Burime të lajmit.net bëjnë të ditur se përveç Cozmanit (Ylber Abdullahu), të arrestuar janë edhe vëllai i tij dhe një shok. Po […]...

13 September, 2016Lexo më shumë

Ministri gjerman “dalldisë” Serbinë me deklarata për Kosovën, BE-në dhe Rusinë

Zëvendëskryeministri serb dhe ministri i Punëve të Jashtëm, Ivica Daçiq tha se nuk e po e kupton deklaratën e ministrit gjerman të Shtetit për Evropë, Michael Roth, duke i cilësuar fjalët e tij fyese për Serbinë. ...

12 September, 2016Lexo më shumë

Tetë të vdekur në ndërtimtari, Auditori konstaton se shteti nuk po e kryen punën

Sektori i ndërtimit llogaritet punëdhënësi i 4-të më i madh në Kosovë. Ky sektor përcjellët me pasiguri në punë dhe prinë me rastet e lëndimeve dhe me vdekje të punëtorëve. Ndërkohë që punëdhënësit nuk po i sigurojnë vend punishtet si duhet. Është konstatuar edhe zyrtarisht që shteti nuk ka vën kontrolle të duhura rreth mbikëqyrjes së kushteve në punë....

12 September, 2016Lexo më shumë

Tahiri: Marrëveshja është arritur, do t’i ndalojmë targat ilegale

Edita Tahiri e ka sqaruar se një pjesë e marrëveshjes është arritur me Serbinë për t’i ndalë përdorimin e tabelave të përkohshme. Ka thënë se tash do të ketë reciprocitet mes dy shteteve. Mirëpo, ka thënë se ka mbetur të merren vesh edhe për pjesën tjetër të marrëveshjes – ndalimin e përdorimit të tabelave ilegale të Serbisë në Kosovë. Sidoqoftë, Ministrja për dialog ka treguar se kur është arritur pjesa e parë e marrëveshjes ka pasur tendenca që të mos iu tregohet publikut....

10 September, 2016Lexo më shumë

Lëkura e yndyrshme: 5 receta natyrale si ta trajtoni

Nëse po lufton vazhdimisht me lëkurën tënde të yndyrshme, gjëja e parë që duhet të dish është se nuk je vetëm në këtë betejë! E dyta: ka një zgjidhje edhe për rastet më të këqija....

9 September, 2016Lexo më shumë

Super formacioni i kombinuar me lojtarët e Unitedit dhe Cityt (FOTO)

Futbolli anglez po kalon nën ethet e derbit lokal mes Manchester Unitedit dhe Manchester Cityt....

9 September, 2016Lexo më shumë

Këta janë dy zyrtarët e MPJ-së që u grushtuan ndërmjet veti, i pret suspendimi (Foto)

Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) ka konfirmuar një përleshje fizike për “arsye banale” që ka ndodhur mes Sekretarit të kësaj ministrie, Fitim Sadiku, dhe drejtorit të Departamentit të Financave dhe buxhetit, Vlorat Gashi. ...

9 September, 2016Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Schalke – Bayern Munich (FOTO)

Schalke dhe Bayern Munich hapin xhiron e dytët ë Bundesligës....

9 September, 2016Lexo më shumë

Gani Koci dhe Gëzim Kasapolli në “mejdan” për ta zëvendësuar Bekim Çollakun?

Bekim Çollaku sot ka dhënë dorëheqje nga pozita e ministrit të Integrimeve Evropiane. Çollaku është bashkuar sërish me Hashim Thaçin, si shef i kabinetit në presidencë....

9 September, 2016Lexo më shumë

Kosova firmos marrëveshje për transportin rrugor ndërkombëtar me Bullgarinë

Ministri i Infrastrukturës, Lufti Zharku, së bashku me një delegacion të fushës së Transportit Rrugor, të udhëtarëve dhe mallrave, po qëndrojnë në Sofie të Bullgarisë me ftesë të homologut të tij, Yvaylo Moskovski....

9 September, 2016Lexo më shumë

Refugjatë afganë e palestinezë kërkojnë azil në Kosovë – synojnë BE-në

Për më shumë se një vit Zahir al Karan ka ikur nga vendlindja e tij Palestina duke kërkuar një mundësi tjetër të jetës larg luftës e shkatërrimeve dhe së fundi është vendosur në Kosovë...

8 September, 2016Lexo më shumë

Ekspertët: Kjo është e vërteta që mbahet e fshehtë nga rrëzimi i Kullave Binjake

S’është as ndonjë sekret e as ndonjë zbulim i madh të thuash se njerëzit në këtë botë janë tërësisht të çmendur. Atyre iu futet një ide në kokë dhe do të vijojnë ta kenë atë deri në fund të jetës. Ka të tillë që besojnë se 11 shtatori, pra ai që gjithmonë është cilësuar si një sulm terrorist, ku dy avionë u nisën në drejtim të Kullave Binjake dhe i rrafshuan ato, ka ardhur si pasojë e një shpërthimi të komanduar së brendshmi dhe jo si pasojë e përplasjes me avionët....

8 September, 2016Lexo më shumë

Veseli: Policia e Kosovës, shembull edhe për rajonin

Kohëve të fundit Policia e Kosovës ka qenë më e angazhuar, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli beson se ky institucion mbetet më i besueshmi sa i përket ofrimit të sigurisë në Kosovë...

6 September, 2016Lexo më shumë

Lunacek dhe Fajon: Lajm i mirë për heqjen e vizave, tash Prishtina e ka radhën

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunacek, e ka përshendetur me tone të gëzuara votimin nga Komiteti LIBE, i këtij institucioni, të raportit për Kosovën për liberalizimin e vizave....

5 September, 2016Lexo më shumë

MUP-i serb arreston qytetarë në Kosovë, Prishtina s’dinë gjë?! (Foto)

Shtetasi i Serbisë me mbiemrin Rogliq nga qyteti i Çaçakut, i dyshuar për një vrasje që ka ndodhur më 24 gusht në Serbi, është arrestuar nga pjesëtarët e MUP-it serb disa ditë më parë në territorin e Kosovës, përkatësisht afër Leposaviqit, bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it....

3 September, 2016Lexo më shumë

Kosova, vend të posaçëm në ceremoninë e shenjtërimit të Nënë Terezës

Vikari Gjeneral i Ipeshkvisë së Kosovës, Don Lush Gjergji në një paraqitje ekskluzive nga Roma për emisionin ‘Alo Mirëmëngjesi’ të Radio Dukagjinit ka folur për përgatitjet që po bëhen pak orë para meshës së nesërme të shenjtërimit të nënës së madhe, Gonxhe Bojaxhiut, Nënë Terezës....

3 September, 2016Lexo më shumë

Nënë Tereza, ndërgjegjja e botës

Në metropolin indian, në Kalkutë, Nënë Tereza ka kohë që është shenjtore. Të dielën, më 4 shtator, ajo do të shpallet shenjtore nga Papa Françesku. Kanonizimin, India e shfrytëzon për të kujtuar veprat e saj....

2 September, 2016Lexo më shumë

ZYRTARE: Këto janë fanellat e Kosovës për eliminatorët e Kampionatit Botërorë (FOTO)

Më 5 shtator Kosova luan ndeshjen e parë kualifikuese për Kampionatin Botërorë Rusia 2018....

2 September, 2016Lexo më shumë

15 futbollistët më të shtrenjtë shqiptarë, mos u befasoni nga këta emra (VIDEO)

Tashmë që është mbyllur merkato e verës një faqe e specializuar ka publikuar një listë të 15 lojtarëve shqiptar më të shtrenjtë....

2 September, 2016Lexo më shumë

Carlo Ancelotti vlerëson lartë Shqipërinë

Carlo Ancelotti e ka vlerësuar lartë Kombëtaren Shqiptare të futbollit....

2 September, 2016Lexo më shumë

Ymeri: Kjo është fitore për popullin

Pas shtyrjes së votimit të ligjit për Demarkacion kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri ka dalë për t’u bashkuar me protestuesit që e prisnin jashtë....

1 September, 2016Lexo më shumë

Protestuesit afër komunës së Prishtinës (Foto)

Protestuesit tashmë janë mbledhur prapa Kuvendit të Kosovës, konkretisht nga hyrja që gjendet në rrugën “UÇK”....

1 September, 2016Lexo më shumë

Pamje fantastike nga stadiumi i Shkodrës, aty ku do të luaj Shqipëria dhe Kosova

Stadiumi i Shkodrës është tashmë gati për dy ndeshjet e radhës së përfaqësueses sonë: miqësoren me Marokun dhe ndeshjen e parë të eliminatoreve të Botërorit 2018, atë ndaj Maqedonisë....

29 August, 2016Lexo më shumë

Tifozë te Arsenalit, super transferi i ri mbërrin në Londër (FOTO)

Lucas Perez ka mbërritur në Londër për të kompletuar transferimi te Arsenali....

29 August, 2016Lexo më shumë

LDK fakte për Çaushin dhe Topallin: Ja kush po i fton qytetarët në protestë

Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një rrjetet sociale ka publikuar fakte për pasurinë e deputetit Faton Topalli, për implikimin e familjarëve të Driton Çaushit në korrupsion si dhe ka thënë se Shpend Ahmeti po akuzon për punësime të parregullta kur vet i ka punësuar mbi 250 militantë në kundërshtim me ligjin....

29 August, 2016Lexo më shumë

Vriten dy të moshuara në Shtërpcë

Gjatë natës së kaluar, në Shtërpcë është therë me thikë Draginja Nikolceviq 80-vjeçe, ndërsa në fqinjësinë e saj është gjetur trupi edhe i një të moshuare tjetër, identiteti i së cilës ende nuk është bërë e ditur....

27 August, 2016Lexo më shumë

Ndërmarrja Banesore në Prishtinë “vlon” nga kontratat mbi vepër

Në fillim të vitit 2015, Ndërmarrjes Publike Banesore (NPB) kishte rënë në duart e Lëvizjes Vetëvendosje, pasi që shumica e Bordit të drejtorëve të kësaj ndërmarrje ishte përzgjedhur nga pjesëtarët të VV-së. Që nga fillimi e deri më tani në NPB janë pranuar rreth 50 persona me kontratë mbi vepër....

26 August, 2016Lexo më shumë

Veseli: Jemi të bekuar nga Zoti që kishim një humaniste si Nënë Tereza

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në 106 vjetorin e lindjes së Nënës Terezë, ka thënë se kombi shqiptar është  i bekuar nga Zoti që i dha njerëzimit një humaniste të tillë....

26 August, 2016Lexo më shumë

Vetëvendosje aksion në Mitrovicë

Lëvizja Vetëvendosje do të organizojë sot një aksion simbolik. Sipas njoftimit për media të Lëvizjes Vetëvendosje, aksioni simbolik do të zhvillohet në qytetin e Mitrovicës....

26 August, 2016Lexo më shumë

Ibishi iu përgjigjet shoqatave të UÇK-së

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Nuredin Ibishi ka thënë se komisioni shtetëror për demarkimin e kufirit me Malin e Zi, e ka caktuar gabim vijën kufitare....

24 August, 2016Lexo më shumë

Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Ukë Rugovës dhe të tjerëve

Mungesa e pesë të akuzuarave në shqyrtimin fillestar ka bërë që seanca gjyqësore e planifikuar për sot ndaj të pandehurit Ukë Rugova dhe të tjerëve të shtyhet për datën 30 gusht....

24 August, 2016Lexo më shumë

Haliti: Sulmi ndaj RTK-së, akt i shëmtuar

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti ka reaguar për sulmin e mbrëmshëm ndaj RTK-së....

23 August, 2016Lexo më shumë

Fitoi medaljen, kryqëzoi duart, mund të vritet kur të kthehet në vendin e tij

Atleti nga Etiopia, Feyisa Lilesa, fitoi medaljen në argjendtë në maratonën e Lojërave Olimpike të Rios....

22 August, 2016Lexo më shumë

Daut Haradinaj shpërndanë libreza, në AAK anëtarësohet edhe ish-kandidati i VV-së për kryetar të Kaçanikut

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, sot ka vizituar Kaqanikun, kjo pasi disa anëtar të ri kaluan në AAK....

21 August, 2016Lexo më shumë

Test i madh për koalicionin qeveritar është ratifikimi i demarkacionit

Partnerët e mëdhenj të koalicionit qeverisës, Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) nuk janë të sigurta se çfarë do të ndodhë me koalicionin në rast se nuk ratifikohet Marrëveshja për Demarkacionin e kufirit me Malin e Zi....

21 August, 2016Lexo më shumë

Tashmë pamë gjithçka: Virgjëresha 40-vjeçare lajmëron në billboard se dëshiron seks

Një virgjëreshë 40-vjeçare u detyrua të nxjerrë një lajmërim në një billboard gjigand, duke kërkuar një mashkull për seks. ...

19 August, 2016Lexo më shumë

Hyseni në Ferizaj për parandalimin e radikalizmit dhe ekstremizmit

Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, në kuadër të takimeve që do të mbajë në të gjitha rajonet e Kosovës, sot do të takohet me anëtarët e Forumeve lokale të Sigurisë të regjionit të Ferizajt....

19 August, 2016Lexo më shumë

Mjedra merr hov në Kosovë, ministri premton se do shiten të gjitha (Foto&Video)

Kanë dalë për të parë nga afër mjedrat e Kosovës, punën e bujqve, problemet që ata kanë dhe për tu dhënë përkrahje....

18 August, 2016Lexo më shumë

Aksident i rëndë në Shkabaj, tre të lënduar (Foto)

Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 17:00 ku një veturë e tipit Golf 2, ka dalë jashtë rrugës pas përplasjes me një veturë tjetër të tipit golf 5 me targa angleze. ...

17 August, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play iStunt 2
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals