LajmiVOX – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Të rinjtë: Siguria e sfiduar (Video)

Të rinjtë nga rajone të ndryshme të Kosovës, që studiojnë në Prishtinë, thonë se siguria në përditshmëri, në ambientin ku jetojnë, është relative....

8 October, 2017 Lexo më shumë

Të rinjtë: Deputetët morën paga pa meritë (Video)

Deputetët e Kuvendit të Kosovës marrin paga jomeritore thonë disa të rinj të anketuar nga Radio Evropa e Lirë për rubrikën “VOX”....

3 September, 2017 Lexo më shumë

Sa u besojnë të rinjtë premtimeve për arsim cilësor e vende të reja pune? (Video)

Të rinjtë në Kosovë nuk u besojnë premtimeve të bëra në fushatë....

4 June, 2017 Lexo më shumë

LajmiVOX/ Qytetarët: Politikanët, fajtorë për izolimin e kosovarëve (Video)

Demarkacioni dhe krimi i organizuar janë dy kritere të cilat kanë mbetur të paplotësuara nga Kosova e që janë kusht për liberalizim të vizave....

1 March, 2017 Lexo më shumë

LajmiVOX/Qytetarët: Nuk jemi të kënaqur me Shpendin, as në autobus nuk po hyp (Video)

Qeverisja Komunale e Prishtinës nga Shpend Ahmeti, shumë herë ka marrë kritika të ndryshme nga qytetarët e kryeqytetit....

16 February, 2017 Lexo më shumë

LajmiVOX/Qytetarët fajësojnë qeverinë dhe opozitën për mos-liberalizim të vizave (Video)

Qeveria dhe opozita vazhdojnë ta fajësojnë njëra-tjetrën për mos-liberalizim të vizave për qytetarët e Kosovës....

15 February, 2017 Lexo më shumë

LajmiVOX/Qytetarët: Është rrënuar muri i Berlinit e s’po rrënohet ai i Mitrovicës (Video)

Pas rrënimit të murit në Mitrovicën veriore situata e tensionuar politike në mes Kosovës dhe Serbisë është stabilizuar....

7 February, 2017 Lexo më shumë

LajmiVOX: “Pa u farue djem e çika, jo nuk ndahet Mitrovica” (Video)

Në kohën kur po afrohej përfundimi i procesit të revitalizimit të urës mbi lumin Ibër  të Mitrovicës, ka filluar ndërtimi i një muri në pjesën e afërme veriore....

9 December, 2016 Lexo më shumë

LajmiVOX: Qytetarët të rrezikuar nga qentë endacakë (Video)

Qytetarët e Prishtinës po vazhdojnë të jenë të rrezikuar nga qentë endacakë të cilët janë të pranishëm në çdo rrugë të kryeqytetit....

6 December, 2016 Lexo më shumë

Ndotja e ajrit në Prishtinë – Qytetari: Kryeqyteti duhet të ishte në Pejë (Video)  

Ditëve të fundit moti i cili ka përfshirë vendin ka ndikuar edhe në cilësinë e ajrit, sidomos në Prishtinë....

26 November, 2016 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO