Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët e Kosovës – Lajmi.net
Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët e Kosovës
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 11:40, 9 August 2018
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot se po angazhohet për ridefinim të kufijve (demakracion) me shqiptarët në Kosovë.

“Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinim të kufijve me shqiptarët. Kështu që ne ta kemi territorin për të cilën nuk dihet se kush si e trajton dhe çfarë i takon dikujt, kjo është gjithmonë potencial për trazira”, ka thënë Vuçiq.

Ai ka shtuar se nuk mund të flas se për çfarë po bisedon me shqiptarët e Kosovës, sepse kjo do të zbulonte kartat e Serbisë në bisedime, transmeton lajmi.net.

Vuçiq ka sqaruar edhe se marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të jetë një pako gjithëpërfshirëse e cila nuk është aq e lehtë dhe e thjeshtë sa disa e mendojnë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO