Gjykata Supreme vendos që Istogu të shkojë në rivotim – Lajmi.net
Gjykata Supreme vendos që Istogu të shkojë në rivotim
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 14:58, 1 December 2017
Gjykata Supreme ka vendosur që në Istog të ketë rivotim.

Nëprmjet një komunikate për media, Supremja ka bërë të ditur se ankesat e LDK-së dhe AAK-së janë refuzuar.

“Gjykata Supreme ka vendosur lidhur me ankesat e subjekteve politike, Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), të paraqitura kundër vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP). Kolegji i Gjykatës Supreme, ka refuzuar si të pathemelta ankesat e subjekteve politike LDK dhe AAK, të cilat kanë kundërshtuar vendimin e PZAP-së, duke vendosur kështu që Istogu të shkojë në rivotim”, thuhet në komunikatën e Gjykatës Supreme.

Ndryshe, AAK kishte kërkuar që të mos ketë rivotim, kurse LDK-ja ishte ankuar që të anulohen votat me kusht dhe me postë, e Haki Rugova të jetë kryetar. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO