Zgjedhjet Lokale 2017 – Page 32 – Lajmi.net

Aktuale

Sabiha Shala e nis fushatën duke i dëgjuar hallet e qytetarëve

Kandidatja e PDK-së për Pejën, Sabiha Shala ka nisur sot fushatën elektorale nga qendra e qytetit....

21 September, 2017Lexo më shumë

Momenti romantik i Ramush Haradinajt: Mpuq me Anitën! (Foto)

Ramush Haradinaj sot e hapi fushatën për zgjedhjet lokale të 22 Tetorit e nisi në Prishtinë....

21 September, 2017Lexo më shumë

Pse LDK-ja nuk arriti ta mbushte sot sallën “1 Tetori” ? (Foto)

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) vendosi që fushatën për zgjedhjet lokale të 22 tetorit ta hap në sallën e sporteve “1 Tetori” në Prishtinë....

21 September, 2017Lexo më shumë

Dita e parë e fushatës “përplas” kandidaten e PDK-së me kandidatin e LDK-së në Pejë (Foto)

Kandidatja e PDK-së në Pejë, Sabiha Shala ditën e parë të fushatës i ka kërkuar “duel” për tu takuar me kundër kandidatit të saj nga LDK-ja, Gazmend Muhaxherin i cili deri më tani ka udhëhequr këtë komunë....

21 September, 2017Lexo më shumë

Frashër Krasniqi tallet me “sallën e zbrazur” të LDK-së (Foto)

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi është tallur me organizimin e hapjes së fushatës zgjedhore nga LDK-ja në sallën “1 Tetori” në Prishtinë. Postimi i plotë: Ky është kapaciteti i LDK me e “mbushë” sallën 1 Tetori në Prishtinë, megjithëse i kanë mobilizuar të gjitha degët e Kosovës për këtë tubim. Qytetarët e kanë kuptuar […]...

21 September, 2017Lexo më shumë

Haraqija “godet” rëndë Isa Mustafën: As sallën ‘1 Tetori’ s’e mbushe, ja ku na solle

Astrit Haraqija sërish e ka “goditur” ashpër kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Ai ka thënë se në Mustafa sot nuk mundi ta mbushte as sallën “1 Tetori” në hapjen e fushatës zgjedhore për zgjedhjet lokale të 22 tetorit....

21 September, 2017Lexo më shumë

“Garë e ngushtë në shumë komuna”

Politologu, Ramush Tahiri ka thënë se në zgjedhjet lokale të 22 tetorit do të ketë garë të ngushtë shumë komuna....

21 September, 2017Lexo më shumë

Shefi i logjistikës së UÇK-së në Dukagjin: Deçani do ta ketë faqen e bardhë

Sot ka filluar zyrtarisht fushata zgjedhore për zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Në këto zgjedhje kandidon edhe një person i veçantë jo vetëm për Deçanit dhe Gllogjanin, por për tërë Rrafshin e Dukagjinit....

21 September, 2017Lexo më shumë

PDK në Ferizaj hap fushatën zgjedhore

Në sheshin “Hyrë Emini”, dega e PDK-së në Ferizaj, bëri hapjen simbolike të fushatës për zgjedhjet lokale. Para qytetarëve, kandidati për kryetar të Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, mbajti një fjalim, nga ku ftoi qytetarët që të mbështesin platformën e tij qeverisëse për Ferizajn. Ai, gjithashtu bëri thirrje për një fushatë të qetë, demokratike dhe […]...

21 September, 2017Lexo më shumë

Mytaher Haskuka: Vetëvendosje është ndryshimi në thelb

Mytaher Haksuka, kandidati i Vetëvendosjes për Prizrenin gjatë fuhatës së kësaj partie që po mbahet në Prizren, ka thënë ftuar të gjithë qytetarët që të votojnë këtë subjekt, transmeton Klan Kosova. Sipas Haskukës Vetëvendosje do të bëjë “ndryshimin thelbësor” që ka nevojë Kosova. “Sot prap jemi të bashkuar me mendje dhe me zemër për të […]...

21 September, 2017Lexo më shumë

Haradinaj e hap fushatën: Liberalizimi i vizave nuk varet nga Demarkacioni

Ramush Haradinaj, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë se vizat nuk do të varen nga Demarkacioni....

21 September, 2017Lexo më shumë

Mustafa: Më 22 tetor LDK do të bëjë kthesën e fitores (Foto)

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në hapjen e fushatës zgjedhore në sallën “1 Tetori”, ka thënë se LDK-ja në zgjedhjet e 22 tetorit do të bëjë kthesë të fitores....

21 September, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play World Soccer Champion
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball