Zgjedhjet Lokale 2017 – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

KQZ tregon pjesëmarrjen në votimet e sotme

Ka përfunduar raundi i dytë i procesit zgjedhor për kryetar komunash....

19 November, 2017Lexo më shumë

Përmbyset rezultati në Prishtinë, prinë Abrashi

Rezultatet e Exit Poll-it nxorën fitues në Prishtinë, Shpend Ahmetin e Vetëvendosjes, mirëpo rezultate e KQZ-së aktualisht po e nxjerrin humbës....

19 November, 2017Lexo më shumë

AAK-ja e shpall në Rahovec fitoren e Smajl Latifit

Tashmë AAK-ja në Rahovec e ka shpallur fitoren e kandidatit të tyre, Smajl Latifi....

19 November, 2017Lexo më shumë

Ky është rezultati aktual në Kamenicë

KQZ është duke bërë publikimin online të rezultateve të balotazhit nëpër komunat e Kosovës....

19 November, 2017Lexo më shumë

Gara më e ashpër zhvillohet në Rahovec, ja rezultati aktual

KQZ vazhdimisht po rifreskon rezultatet online nëpër komunat e Kosovës....

19 November, 2017Lexo më shumë

Rezultat i thellë në Gjakovë, ja kush kryeson

KQZ ka nisur me publikimin e rezultateve të para nga komunat....

19 November, 2017Lexo më shumë

LDK: Kemi fituar në katër komuna

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se në raundin e dytë të zgjedhjeve kanë shënuar fitore në katër komuna....

19 November, 2017Lexo më shumë

Totaj mendon që diferenca me Haskukën është më e madhe

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, ka komentuar rreth rezultateve të Exit Poll-it të Klan Kosovës, të cilat e kanë nxjerrë atë fitues....

19 November, 2017Lexo më shumë

Aliu: Do të jem kryetar i të gjithë qytetarëve

Pas rezultateve të Exit Pollit, të cilat nxorën fitues në Ferizaj, kandidatin e PDK’së, Agim Aliu, ka shpallur fitorën e tij në shtabin zgjedhor të partisë së tij....

19 November, 2017Lexo më shumë

Rezultatet e para nga KQZ për Prishtinën, garë e ashpër

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar t’i publikojë rezultatet e para të balotazhit të zgjedhjeve lokale në Kosovë....

19 November, 2017Lexo më shumë

Dreshaj: Sonte nuk i besoj Exit Pollit, jemi fitues me 52 për qind

Dreshaj: Sonte nuk i besoj Exit Pollit, jemi fitues me 52 për qind...

19 November, 2017Lexo më shumë

Agim Bahtiri entuziast: Do të fitoj me rezultat të thellë, 68 për qind

Pas rezultateve të para, Agim Bahtiri ka falënderuar të gjithë votuesit e tij dhe të gjitha organet kompetentet për rendin që ka mbretëruar gjatë balotazhit....

19 November, 2017Lexo më shumë

LDK komenton rezultatet e para në Prishtinë

LDK-ja në një konferencë për media ka komentuar rezultatet e Exit Pollit....

19 November, 2017Lexo më shumë

Këto janë fjalët e Gjinit pas fitores në Gjakovë

Exit Poll-i e ka nxjerr fitues Ardian Gjinin të AAK-së, në Gjakovë....

19 November, 2017Lexo më shumë

LIVE: REZULTATET NGA KQZ-ja

Komisioni Qendror Zgjedhor ka filluar publikimin e rezultateve nëpër komuna....

19 November, 2017Lexo më shumë

Këto janë fjalët e Shpend Ahmetit pas rezultateve të Exit Pollit

Vetëvendosje ka mbajtur një konferencë për media ku janë diskutuar rezultatet e Exit Pollit....

19 November, 2017Lexo më shumë

Festë e PDK-së në Prizren (Video)

Partia Demokratike e Kosovës ka filluar të festojë në Prizren, pas publikimit të Exit Poll-it të Klan Kosovës....

19 November, 2017Lexo më shumë

Exit Poll-i: LDK fituese në Istog

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka nisur festën pas shpalljes së rezultateve nga EXIT POLL-I i Klan Kosovës, nga i cili fitues doli Haki Rugova me 55.0%,duke lënë pas Gani Dreshaj nga AAK me 45.0%....

19 November, 2017Lexo më shumë

Ky është rezultati i Exit Poll-it për Prizren

Rezultatet e Exit Poll-it tashmë janë publikuar....

19 November, 2017Lexo më shumë

Mbi 38 për qind e qytetarëve votuan në balotazhin e zgjedhjeve lokale

KQZ ka njoftuar në faqen e saj zyrtare se 38.22% e qytetarëve kanë shfrytëzuar të drejtën e votës gjatë ditës së sotme....

19 November, 2017Lexo më shumë

Lutfi Haziri: Gjilani i fitoj edhe katër vite të bardha  

Lutfi Haziri i LDK-së është shpallur fitues në komunën e Gjilanit, sipas rezultateve të Exit Poll....

19 November, 2017Lexo më shumë

Exit Poll-i: Në Gjilan mbetet qeverisja e njëjtë

Rezultatet e Exit Poll-it tashmë janë publikuar....

19 November, 2017Lexo më shumë

Fituesi në Suharekë sipas Exit Pollit

Sipas rezultateve të Exit Poll’it, në komunën e Suharekës do të udhëheq Bali Muharremaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 54.9 për qind. ...

19 November, 2017Lexo më shumë

Tahiri: PDK-ja ka fituar shumicën e komunave, përfshirë edhe tri qytetet e mëdha

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Abelard Tahiri, sipas të dhënave të para të shtabeve të PDK-së anekënd vendit, ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës prin në shumicën e komunave ku po garon....

19 November, 2017Lexo më shumë

Dramë në Rahovec: 50 me 50

Exit-polli i Klan Kosovës nuk e ka nxjerrë as Idriz Vehapin dhe as Smajli Latifin për kryetar në Rahovec. Sipas rezultatit të Klanit, të dy kandidatët kanë nga 50 për qind të votave. ...

19 November, 2017Lexo më shumë

Exit Poll: Në Gjakovë fiton bindshëm Ardian Gjini

Ardian Gjini i AAK’së pritet të jetë fitues i garës për Kryetar të Gjakovës. Këtë rezultat e ka nxjerr Exit Polli i realizuar nga Klan Kosova. ...

19 November, 2017Lexo më shumë

Rezultat i habitshëm në Klinë, kjo është partia fituese

Rezultatet e Exit Poll-it tashmë janë publikuar....

19 November, 2017Lexo më shumë

Kjo parit fitoi në Mitrovicë, sipas Exit Poll-it

Sipas rezultatit të Exit Pollit në Komunën e Mitrovicës ka fituar Aleanca Kosova e Re, Agim Bahtiri do të jetë kryetar edhe për një mandat në këtë komunë....

19 November, 2017Lexo më shumë

LAJMI I FUNDIT: Rezultatet në komunat kryesore sipas Exit Pollit

Exit Polli i Klan Kosovës ka publikuar rezultatet e 11 komunave....

19 November, 2017Lexo më shumë

LAJMI I FUNDIT: Ja kush fiton në Prishtinë sipas Exit Pollit

Rezultatet e Exit Pollit tashmë janë publikuar....

19 November, 2017Lexo më shumë

Exit Poll: Ndërrohet qeverisja në Ferizaj

Sipas rezultateve të Exit Pollit në Ferizaj bindshëm nga fituar Agim Aliu në PDK, duke lënë Muharrem Sfarqën....

19 November, 2017Lexo më shumë

Mbyllen vendvotimet

Në orën 19:00 sipas rregulloreve të KQZ-së duhet të mbyllen të gjitha vendvotimet....

19 November, 2017Lexo më shumë

Këto janë komunat pa asnjë incidentë gjatë zgjedhjeve

Në shumicën e komunave të Kosovës ku u zhvillua balotazhi për kryetar të komunave nuk është regjistruar asnjë incident....

19 November, 2017Lexo më shumë

Exit Poll i Klan Kosovës në ora 19:00 nxjerr rezultatet për këto komuna

Exit Poll i organizuar nga televizioni Klan Kosova do të nxjerr rezultatet e para në disa Komuna, menjëherë pas mbylljes së vendvotimeve.. ...

19 November, 2017Lexo më shumë

DnV: Deri në orën 17:00 kanë votuar rreth 31 për qind e qytetarëve

Demokracia në Veprim ka njoftuar se deri në orën 17:00 kanë votuar 31.6% e qytetarëve....

19 November, 2017Lexo më shumë

Kjo është përqindja e daljes së votuesve në komunat e mëdha, sipas DnV-së

Sipas Demokracisë në Veprim në gjithë Kosovën në garën e balotazhit deri në orën 17 kanë votuar 31.6 për qind e votuese, raporton lajmi.net....

19 November, 2017Lexo më shumë

KEDS sqaron pse u ndërpre rryma në një qendër votimi në Istog

KEDS njofton se ndalesa e apostrofuar në media në fshatin Gurrakoc të Istogut ka zgjatur vetëm 7 minuta....

19 November, 2017Lexo më shumë

Vëzhguesit pinë duhan si në oda (FOTO)

Ekipet e KALLXO.com të angazhuara në monitorimin e zgjedhjeve kanë identifikuar sjellje të pahijshme të vëzhguesve dhe komisionarëve të zgjedhjeve në ambientet e shkollave....

19 November, 2017Lexo më shumë

Shoferi i Komunës së Klinës i thotë prokurorit se djali i tij e fotografoi votën

Prokurori i Prokurorisë Themelore të Pejës, Haxhi Sinanaj, njoftoi për KALLXO.com se e ka intervistuar shoferin e administratës komunale të Klinës si të dyshuar për fotografim të votës....

19 November, 2017Lexo më shumë

Ndalja e rrymës në Gurrakoc u bë pas miratimit nga KQZ, zgjati 7 minuta

KEDS njofton se ndalesa e apostrofuar në media në fshatin Gurrakoc të Istogut ka zgjatur vetëm 7 minuta. Kjo ndalesë emergjente është bërë pas konsultimeve dhe miratimit nga KQZ në atë pikë votimi. Ndalesa saktësisht është bërë në ora 16:02 dhe ka zgjatur deri në ora 16:09. Kjo është bërë për të evituar situatën emergjente të paraqitur aty dhe shihet që ekipet e KEDS-it kanë qenë jashtëzakonisht ekspeditive....

19 November, 2017Lexo më shumë

Merret në pyetje nën dyshimin se fotografoi votën

Një qytetar është marrë në pyetje nga Policia nën dyshimin se ka fotografuar votën....

19 November, 2017Lexo më shumë

AAK: Vota ka vlerë 4 vjeçare, dilni votoni

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës përgëzon qytetarët e vendit për një proces të qetë, demokratik dhe mbi të gjitha, të civilizuar....

19 November, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Rock Wheels
  • Play 8 Ball Pool