Zgjedhjet Lokale 2017 – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Festës së AAK-së i bashkohet edhe kongresmeni Eliot Engel

Shefi i Shtabit të kryeministri, njëherit edhe kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi pas rezultatit të balotazhit ka festuar fitoren e kësaj partie në një mënyrë më ndryshe....

19 November, 2017Lexo më shumë

Sfarqa pranon humbjen në Ferizaj, thotë se vazhdon lufta për fuqizim politik

Kandidati i LDK-së për Ferizajn, njëherit edhe kryetar aktual, Muharrem Sfarqa ka pranuar humbjen e kësaj komune....

19 November, 2017Lexo më shumë

A ishin këto zgjedhjet më dramatike ndonjëherë në Kosovë?

Zgjedhjet lokale në Kosovë u përmbyllën sot, përderisa qytetarët zgjodhën kryetarët e komunave të cilit do t’i qeverisin për katër vitet e ardhshme....

19 November, 2017Lexo më shumë

Hoti: LDK u konfirmua partia me e madhe në Kosovë

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës është shfaqur mjaft i lumtur për rezultatin e partisë së tij në balotazhin e zgjedhjeve lokale....

19 November, 2017Lexo më shumë

Delawie: Zgjedhjet e sotme, dëshmi e zhvillimit demokratik të Kosovës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, përshëndeti ecurinë e zgjedhjeve të sotme në Kosovë, duke e vlerësuar atë si shenjë të pjekurisë demokratike të vendit. ...

19 November, 2017Lexo më shumë

Nga sa komuna fituan partitë politike? LDK e para, AAK e dyta, PDK e treta…

Në bazë të rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (të cilat mund të ndryshojnë pas publikimit të rezultateve përfundimtare), partitë politike kanë fituar:...

19 November, 2017Lexo më shumë

Fituesi i Prishtinës dihet pas 5-7 ditësh

Garë e ngushtë u zhvillua sonte në Prishtinë mes Shpend Ahmetit dhe Arban Abrashit. Në fillim njëri në epërsi pastaj tjetri, por me numërimin e 100 përqindëshit të votave, Ahmeti doli para Abrashit me 307 vota. Megjithatë, nuk përfundon gjithçka këtu, sepse janë edhe 1500 vota që do ta përcaktojnë fituesin....

19 November, 2017Lexo më shumë

Haradinaj përgëzon fituesit në të gjitha qytetet, AAK-në e shpall fituese në tetë komuna

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një konferncë për media i ka përgëzuar qytetarët për zgjedhjet fer të cilat sipas tij janë mbajtur në Kosovë....

19 November, 2017Lexo më shumë

10 vota bëjnë diferencën në Kllokot

Kandidati i Listës Serbe ka marrë 1030 vota, ndërsa kundërkandidati i tij ka marrë 1020 vota....

19 November, 2017Lexo më shumë

Kush po propozon rinumërim të votave në Prishtinë?

Rezultati në Prishtinë ka qenë befasi për shumë kënd, përderisa dallimi është afër 300 vota aktualisht ndërmjet dy kandidatëve....

19 November, 2017Lexo më shumë

Adriatik Kelmendi: AKR (për)fituesja më e madhe e zgjedhjeve

Gazetari Adriatik Kelmendi, ka thënë se për)fituesja më e madhe e zgjedhjeve të sivjetshme në Kosovë është - Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit....

19 November, 2017Lexo më shumë

Ja si mund të përmbyset rezultati në Prishtinë (Foto)

Janë numëruar 100 për qind të votave të hedhura në balotazhin e zgjedhjeve lokale në Prishtinë - me përjashtim të atyre me kusht, me postë, si dhe ato të personave me nevoja të veçanta. ...

19 November, 2017Lexo më shumë

Përqafimi emocional i Shpend Ahmetit për Selim Pacollin (Video)

Para pak çastesh përfundoi festa e Vetëvendosjes në Prishtinë për ta festuar fitoren në këtë komunë....

19 November, 2017Lexo më shumë

Përfundimtare: Lutfi Haziri arrin fitoren me bindëse në balotazh, mposhti Kurteshin e VV-së

  Sipas rezultateve preliminare të KQZ-së për komunën e Gjilanit, Lutfi Haziri ka fituar 63.97 në garën për këtë komunë, kurse 36.03 Sami Kurteshi i Vetëvendosjes....

19 November, 2017Lexo më shumë

Pal Lekaj tall keq Mimoza Kusarin: Më vije keq…

Pal Lekaj ka shkruar menjëherë pas fitores së bashkëpartiakut të tij, Ardian Gjinit, në Gjakovë, me ç'rast ia riktheu këtë qytet AAK-së. Ai ka ironizuar me Mimoza Kusarin, duke i thënë se i vjen keq....

19 November, 2017Lexo më shumë

Në Kaçanik fiton Besim Ilazi i PDK-së

Numërimi i votave ka përfunduar edhe në Kaçanik....

19 November, 2017Lexo më shumë

Vetëvendosje feston në Prishtinë, Shpend Ahmeti: Do qeverisim edhe 4 vite! (Foto/Video)

Aktivistë të Vetëvendosjes dhe të koalicionit të AKR-së tashmë kanë dalë të festojnë, ani pse temperaturat janë tejet të ulëta dhe ka filluar të bie borë....

19 November, 2017Lexo më shumë

LDK: Diferenca në Prishtinë është për vetëm 188 vota, ndërkohë 1500 votat me kusht do të na nxjerrin fitues

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se do të jenë fitues në Komunën e Prishtinës....

19 November, 2017Lexo më shumë

Mbyllet numërimi në Prishtinë: Shpend Ahmeti prin me vetëm 247 vota

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përfunduar numërimin e votave në Komunën e Prishtinës....

19 November, 2017Lexo më shumë

Zyrtare: PDK me 41 vota më shumë fiton në Dragash

KQZ ka përfunduar numërimin në Komunën e Dragashit....

19 November, 2017Lexo më shumë

A është fituese e balotazhit AAK-ja? Do të qeverisë në plot 7 komuna

Ajo që më së paku pritej ndoshta nga këto zgjedhje është fitorja e AAK-së në 5 komuna sot në balotazh dhe dy tjera më 22 tetor, duke arritur në total në 7 komuna....

19 November, 2017Lexo më shumë

E pabesueshme çfarë po ndodh me rezultatin në Prishtinë

KQZ vazhdimisht po rifreskon rezultatet në faqen e saj....

19 November, 2017Lexo më shumë

Zyrtare: Ardian Gjini fiton në Gjakovë

KQZ ka përfunduar numërimin në Gjakovë....

19 November, 2017Lexo më shumë

Haki Rugova fiton në Istog

KQZ e ka përfunduar numërimin e votave për komunën e Istogut....

19 November, 2017Lexo më shumë

Zyrtare: Nisma arrin ta mbajë Malishevën

Partia e Fatmir Limajt do ta mbajë edhe për një mandat komunën e Malishevës....

19 November, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Haskukaj fiton në Prizren

Mytaher Haskuka i Vetëvendosjes ka kaluar në epërsi ndaj Shaqir Totajt të PDK-së në Prizren....

19 November, 2017Lexo më shumë

Zyrtare: Smajl Latifi i AAK-së fiton në Rahovec

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka numëruar gjithë votat në Komunën e Rahovecit, Smail Latifi i AAk-së tashmë zyrtarisht fitues në këtë komunë....

19 November, 2017Lexo më shumë

Agim Bahtiri fiton bindshëm në Mitrovicë

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re ka marrë edhe një mandat si kryetar i Komunës së Mitrovicës....

19 November, 2017Lexo më shumë

23 raste të raportuar lidhur me procesin zgjedhor

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik që deri në ora 20:30, në tërë territorin e Republikës së Kosovës janë raportuar 23 raste lidhur me procesin zgjedhor që është zhvilluar sot....

19 November, 2017Lexo më shumë

PDK-ja e shpallë fitoren në Dragash

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) e ka shpallur fitoren në Dragash. Atje, sipas PDK-së ka fituar kandidati i tyre për kryetar, Shaban Shabani. /Lajmi.net/...

19 November, 2017Lexo më shumë

Haskuka përmbys Totajn në Prizren

Mytaher Haskuka i Vetëvendosjes ka kaluar në epërsi ndaj Shaqir Totajt të PDK-së në Prizren....

19 November, 2017Lexo më shumë

Vazhdon drama në Rahovec: 110 vota diferencë

Rahoveci e ka filluar natën e sotme me një garë. Nga sondazhet dy kandidatët për kryetar të komunës dolën baras, e tani në numërimin e 98.72 të votave, ka dallim vetëm 110 vota....

19 November, 2017Lexo më shumë

Vetëvendosje shpallë fitoren në Prizren (Video)

Lëvizja Vetëvendosje dhe kandidati i saj për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka kanë shpallur fitoren në këtë komunë....

19 November, 2017Lexo më shumë

Vazhdon drama në Prishtinë: Arban Abrashi prin nga 60 mijë votat e numëruara

Janë numëruar deri më tani 60 mijë vota të hedhura në balotazhin e zgjedhjeve lokale në Prishtinë....

19 November, 2017Lexo më shumë

Agim Veliu shpall fitoren në Podujevë

Agim Veliu i LDK-së ka shpall fitoren në Podujevë....

19 November, 2017Lexo më shumë

Garë e ngushtë në Prizren, ja kush po prin

Garë e ngushtë po zhvillohet në komunën e Prizrenit....

19 November, 2017Lexo më shumë

AAK-ja pretendon se e ka fituar edhe Klinën

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) përveç Gjakovës, Suharekës, Obiliqit, Rahovecit, po pretendon se e ka fituar edhe Klinën....

19 November, 2017Lexo më shumë

Muharrem Sfarqa pranon humbjen në Ferizaj

Kandidati i LDK’së në Ferizaj, njëherësh kryetari i deritanishëm i Ferizajt, ka pranuar se ka humbur në rundin e dytë të zgjedhjeve. Ai pohon se të dhënat nga terreni përkojnë më rezultatet e Exit Pollit....

19 November, 2017Lexo më shumë

Smajl Latifi e shpall fitoren e AAK-së në Rahovec

Exit-polli nxori barazi dy kandidatët për Rahovecin. Megjithatë, Smaj Latifi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka shpallur fitoren e tij....

19 November, 2017Lexo më shumë

Xhafer Tahiri: Vushtrria do të jetë shembull për Kosovën

Xhafer Tahiri i LDK-së i ka falënderuar qytetarët e Vushtrrisë të cilët e kanë përkrahur në garën e balotazhit....

19 November, 2017Lexo më shumë

Mesazhi i votuesit në fletëvotimin e Ferizajt

Zgjedhjet e sotme kanë qenë mundësi e votuesve në 19 komunat e Kosovës për t’u përcaktuar për kryetarin e ardhshëm të tyre, por disa votues e kanë shfrytëzuar këtë mundësi për të dhënë edhe mesazhe tjera....

19 November, 2017Lexo më shumë

PDK refuzon rezultatin e Exit Poll-it, thotë se kanë fituar në Mitrovicë

Edhe pse Exit Poll-i nxori fitues në Mitrovicë Agim Bahtirin e AKR-së, Partia Demokratike po vazhdon të thonë se në këtë komunë ka fituar kandidatja e tyre, Valdete Idrizi. ...

19 November, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper