Zgjedhjet Lokale 2017 – Lajmi.net

Aktuale

Mustafa: Të gjithë e dinë se Imri Ahmeti është fitues në Lipjan

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë të martën në Lipjan, se të gjithë e kanë kuptuar se fitues i zgjedhjeve në këtë Lipjan është LDK dhe kandidati i saj për kryetar Imri Ahmeti....

17 October, 2017Lexo më shumë

Veseli: Forca e Ndryshimit është e pandalshme edhe në Pejë

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, në një tubim elektoral në Pejë, ka thënë se PDK-ja është forca e vetme që garanton stabilitetin dhe fuqizimin e shtetit....

17 October, 2017Lexo më shumë

Lladrovci merr përkrahje të fuqishme nga bizneset e Drenasit

Kandidati për kryetar të komunës së Drenasit nga radhët e PDK-së, Ramiz Lladrovci ka zhvilluar takimin e dytë brenda javës me biznesmenët e komunës së Drenasit....

17 October, 2017Lexo më shumë

Abrashi për Lakërishtën: Rregullimi i platosë, një mbikalim dhe rregullim i fasadave

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, gjatë një vizite në lagjen “Lakërishte”, ka prezantuar planin për investime i cili përfshin rregullimin e platosë, ndërtimin e një mbikalimi në Sheshin “Bill Clinton”, rregullimin e fasadave etj....

17 October, 2017Lexo më shumë

Cilat janë komentet më të mira që Ardian Gjini po i merr gjatë fushatës?

Kandidati i AAK-së për kryetar të Gjakovës, Ardian Gjini ishte protagonist i stories së realizuar nga lajmi.net...

17 October, 2017Lexo më shumë

Muharremaj premton 1200 vende të punës dhe 40 milionë euro investime

Kandidati i AAK-së për Suharekën, Bali Muharremaj ka thënë se programi i tij qeverisës përbëhet nga tetë shtylla kryesore....

17 October, 2017Lexo më shumë

“Kryengritja politike e gjilanasve” (Foto)

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), duke folur në një tubim madhështor të mbylljes së fushatës parazgjedhore në Gjilan është shprehur i bindur se LDK-ja do të fitojë shumicën e komunave të Kosovës, ndërsa ka kërkuar fitoren e Lutfi Hazirit pa balotazh. Në fotografitë që i ka dërguar dega e LDK-së në Gjilan, këtij […]...

17 October, 2017Lexo më shumë

Dënohet Kadri Veseli

Postimi i një spoti në profilin e tij në “Facebook” nga kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, do t’i kushtojë 3 mijë euro gjobë “arkës” së partisë që ai drejton....

17 October, 2017Lexo më shumë

Berisha thirrje prizrenasve: Mos e dëgjoni Duda Baljen dhe Rasim Demirin

Kandidati i Nismës për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha, ka ftuar komunitetin boshnjak që të mos bien nën ndikimin e thirrjes së Rasim Demirit e Duda Bales....

17 October, 2017Lexo më shumë

Mustafa: Fitorja e LDK-së e bën 22 tetorin referendum për të ardhmen evropiane të Kosovës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), duke folur në një tubim madhështor të mbylljes së fushatës parazgjedhore në Gjilan është shprehur i bindur se LDK-ja do të fitojë shumicën e komunave të Kosovës, ndërsa ka kërkuar fitoren e Lutfi Hazirit pa balotazh....

17 October, 2017Lexo më shumë

Veseli: Klina vazhdon me PDK-në dhe Sokol Bashotën

Kreu i PDK-së ka thënë se Klina është shembull i Forcës së Ndryshimit, i qeverisjes së mirë dhe i lidershipit të vendosur të PDK-së. Në një tubim elektoral në Klinë, Veseli ka thënë se Sokol Bashota është kryetari me të cilin mburren qytetarët e Klinës....

17 October, 2017Lexo më shumë

Veseli: Disa parti flasin për barazi gjinore e s’e kanë asnjë kandidate grua

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka thënë se me tri kandidate për kryetare të komunave dhe shumë kandidate të tjera për Kuvende Komunale, PDK-ja po shndërrohet në platformën kryesore të lidershipit të grave në Kosovë....

17 October, 2017Lexo më shumë

Intervistë ndryshe me Ardian Gjinin: Një ditë e fushatës elektorale në Gjakovë (Video)

Ardian Gjini, kandidat për kryetar të Gjakovës nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ishte protagonisti i stories ditore të lajmi.net....

17 October, 2017Lexo më shumë

Istogu po bëhet qendër turistike, Gani Dreshaj dhe Pal Lekaj e japin lajmin e madh

Istogu shumë shpejt pritet të bëhet qendër e njohur turistike. Ardhja në Qeveri e Ramush Haradinajt pritet të rikthejë në hartë bukuritë që ka Rrafshi i Dukagjinit....

17 October, 2017Lexo më shumë

Lutfi Haziri: Industria e mishit “Calabria”, storie e suksesit të privatizimit

Turin e vizitave tek bizneset, Lutfi Haziri, kandidat i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Gjilanit, e ka vazhduar edhe në fabrikën për përpunimin e mishit “Calabria”, ku është pritur nga pronari Xhelal Selimi....

17 October, 2017Lexo më shumë

Luta përgëzon kompaninë “Euromodel” për suksesin në eksport në Zvicër

Në kuadër të vizitave tek bizneset, kandidati i Lidhjes për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri, ka vizituar sot kompaninë për prodhimin dhe përpunimin e drurit “Euromodel”, ku është pritur dhe njoftuar me punën nga pronari, Rifat Dushica....

17 October, 2017Lexo më shumë

Veseli: PDK-ja, platformë kryesore e lidershipit të grave (Foto)

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, në një tubim elektoral me gra në Mitrovicë, ka thënë se PDK-ja po shndërrohet në platformën kryesore të lidershipit të grave në Kosovë....

17 October, 2017Lexo më shumë

Abrashi në takim me Vokrrin, flasin për investime në infrastrukturën sportive

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, është takuar të martën me kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrrin me të cilin ka biseduar për investime në infrastrukturën sportive në kryeqytet....

17 October, 2017Lexo më shumë

Albin Kurti betohet në Kur’an (Video)

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur dje një tubim në qytetin e Besianës. Deputeti i kësaj partie, Albin Kurti gjatë fjalës së tij para qytetarëve të kësaj komune, duke përdorur shprehje llapjane “pasha Kuranin” e “pasha Musafin” tha se kjo parti do të fitoj në Llap....

17 October, 2017Lexo më shumë

Lutfi Haziri përgëzon shoqatën “Gilan” për suksesin në trajnimin e grave në zanatin e rrobaqepësisë

Kryetari aktual dhe kandidati i LDK’së edhe për një mandat qeverisës me Gjilanin, Lutfi Haziri, ka vizituar sot Shoqatën “Gilan”, të cilën e ka përgëzuar për punën e mirë në trajnimin e qindra grave në zanatin e rrobaqepësisë....

17 October, 2017Lexo më shumë

Sokol Bashota merr mbështetje në Qabiç dhe Volljakë

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës, në Klinë, ka vazhduar fushatën elektorale me tubime të mbajtura me anëtare dhe simpatizantë në fshatin Qabiç dhe Volljakë të Klinës, ku kandidati për kryetar komune Sokol Bashota ka marrë një mbështetje të fuqishme për zgjedhjet lokale të 22 tetorit....

17 October, 2017Lexo më shumë

Haziri: Në vitin 2018 do ta ndërtojmë shtëpinë për pensionistët e Gjilanit

Kryetari aktual dhe kandidati i LDK-së edhe për një mandat qeverisës me Gjilanin, Lutfi Haziri, ka takuar sot Shoqatën e Pensionistëve, ku është pritur nga kryetari Metush Dubova dhe anëtarët e saj....

17 October, 2017Lexo më shumë

Ahmeti: Kemi gjetur donacion për krijimin e tregut në Ulpianë

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës, nga radhët e Vetëvendosjes, Shpend Ahmeti premtoi se do të krijojë tregje të reja në kryeqytet, si ai i Ulpianës për të cilin tashmë ka siguruar mjetet për ndërtimin e saj nga një donacion....

17 October, 2017Lexo më shumë

Pacolli prezanton projektin e kampusit universitar në vlerë prej 143 milionë eurove

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga radhët e AKR-së, Selim Pacolli ka prezantuar sot projektet për kampusin universitar....

17 October, 2017Lexo më shumë

Abrashi: Çdo nënë që lindë në Prishtinë do të përkrahet financiarisht

Gjatë një takimi që ka zhvilluar të martën me Igballe Rugovën, drejtoreshë e Rrjetit të Grave të Kosovës, kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, është zotuar se Programi i tij parash buxhetimin gjinor dhe përkrahjen financiare të çdo nëne që do të lind në Prishtinë....

17 October, 2017Lexo më shumë

Vllahiu: Lagjet në qendër të Prishtinës kanë nevojë për trajtim më të mirë

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Arbër Vllahiu, ka vizituar lagjen Ramiz Sadiku, të qendrës së Prishtinës....

17 October, 2017Lexo më shumë

Idrizi: Më 22 tetor merr fund qeverisja e atyre që e kanë degraduar Mitrovicën

Kandidatja e PDK-së për kryetare të Mitrovicës, Valdete Idrizi e cila shoqërohej edhe nga kryetari i Degës së PDK-së në Mitrovicë, Avni Kastrati, gjatë një takimi me banorët në Koshtovë tha se më 22 tetor merr fund qeverisja e atyre që e kanë degraduar Mitrovicën. ...

17 October, 2017Lexo më shumë

Kadri Veseli: Prodhuesit janë patriotët e vërtetë të Kosovës

Kreu i PDK-së i ka ngacmuar sot politikanët e tjerë përmes një statusi në llogarinë e tij në Facebook. Ai ka postuar fotografi nga një tubim mbrëmë që e ka mbajtur në Prizren me ndërmarrës dhe prodhues, duke thënë se kriteret për ta definuar sot patriotizmin, nuk gjenden në zyrat e politikanëve, por në mesin […]...

17 October, 2017Lexo më shumë

Haziri: Faleminderit familjes së Flamur Bunjakut për përkrahjen kaq madhështore DE

Familja e bashkatdhetarit nga Zvicra, Flamur Bunjakut, përmes një organizimi të një ndeje madhështore me kryefamiljarët e qendrës së qytetit, i kanë dhënë mbështetje të jashtëzakonshme kandidatit të LDK’së për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri....

16 October, 2017Lexo më shumë

Luta: Kompanitë “Globi” dhe “Trocal” janë storie e suksesit të prodhimeve vendore

Në qeverisjen e ardhshme katër vjeçare të Gjilanit, kandidati i LDK-së për kryetar, Lutfi Haziri, ka shfaqur zotimin se do të vazhdoj të aplikoj lehtësirat fiskale për bizneset gjilanase....

16 October, 2017Lexo më shumë

Lutfi Haziri thotë se kompania “Dea” ka ndikuar direkt në zhvillimin ekonomik lokal të Gjilanit

Kryetari aktual i Gjilanit, Lutfi Haziri, gjatë vizitës që i ka bërë kompanisë së prodhimit të ujit “Dea”, ka thënë se kjo kompani është storie e suksesit në Gjilan....

16 October, 2017Lexo më shumë

Sabiha Shala takohet me sportistët pejan: Qyteti i kampionëve meriton më shumë mbështetje

Kandidatja për kryetare të Pejës nga Partia Demokratike e Kosovës, Sabiha Shala ka takuar disa përfaqësues të sportit pejan në mesin e tyre edhe Driton Kuken dhe Nazmi Iberdemajku kanë diskutuar në lidhje me problemet e sportit pejan....

16 October, 2017Lexo më shumë

Ademi: Me Nisma, Fushë Kosova do të jetë më e zhvilluar ekonomikisht

Kandidati i Nisma për kryetar të Fushë Kosovës, Driton Ademi ka thënë se kjo parti në këto zgjedhje nuk ofron asgjë sesa programin e saj të orientimit social demokrat dhe ekipin që ka përkushtimin për punë....

16 October, 2017Lexo më shumë

PDK dhe Lladrovci marrin përkrahje të fuqishme në Polluzhë, Vërboc dhe Shtuticë

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, kryetari Ramiz Lladrovci, së bashku me bartësin e Listës për asamble, Labinot Halilaj dhe asambleistët e kësaj ane, ka marrë përkrahje të fuqishme në takimet elektorale në Polluzhë, Vërboc e Shtuticë, fshatra këto bastione të PDK-së....

16 October, 2017Lexo më shumë

Zogiani: Vetëvendosje e ka zgjidhjen për problemet në Fushë Kosovë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Fushë Kosovë, Avni Zogiani ka thënë se ata janë gati për të marrë mandatin katër vjeçar në këtë komunë....

16 October, 2017Lexo më shumë

Luta: Në vitin 2018 Gjilani do të bëhet jeshil prej mbjelljes së duhanit

“Prej vitit të ardhshëm bima e duhanit do të subvencionohet në shumën prej 1200 euro për hektar. Bima e duhanit do të trajtohet sikur rrushi në Rahovec, pra nuk do të ketë akcizë. Sot zotohem para jush se Gjilani dhe Anamorava do të bëhet jeshile prej mbjelljes së duhanit”....

16 October, 2017Lexo më shumë

Abrashi: Programi ynë garanton perspektivë, punësim dhe fuqi vendimmarrëse për gratë

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, gjatë një takimi me kandidatet gra për Asamble Komunale të Prishtinës, ka thënë të hënën në mbrëmje se Programi i LDK-së për Prishtinën garanton perspektivë, punësim dhe fuqi vendimmarrëse për gratë....

16 October, 2017Lexo më shumë

Veseli në Rahovec: Grantet dhe subvencionet për fermerët dhe vreshtarët do të shumëfishohen

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, në një tubim elektoral me vreshtarë dhe verëtarë në Rahovec, ka thënë se kjo komunë dhe e gjitha Kosova po bëhen gati për të festuar më 22 tetor....

16 October, 2017Lexo më shumë

Daka thotë se KQZ-ja është gati për zgjedhjet e së dielës

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, deklaroi se KQZ-ja, i ka përfunduar të gjitha punët që këto zgjedhjet të shkojnë sipas planit që e ka paraparë....

16 October, 2017Lexo më shumë

Veseli u premton vushtrriasve Park të Biznesit në Lum të Madh dhe zonë ekonomike në Bajskë

Në një tubim elektoral në Vushtrri, lideri i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës është parti që jeton me ndryshimin, e bën ndryshimin dhe e sjellë zhvillimin ekonomik....

16 October, 2017Lexo më shumë

Muhaxheri: Fitorja e LDK-së në Pejë, e pathyeshme dhe e pakthyeshme

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë të hënën gjatë një tubimi parazgjedhor se zgjidhja e vetme dhe më e mira për qeverisjen e Pejës është platforma e LDK-së dhe kryetari Gazmend Muhaxheri....

16 October, 2017Lexo më shumë

Smajl Latifi: Rahovecit i duhet një kryetar që punon 24 orë në ditë

Kandidati i AAK-së për Rahovecin, Smajl Latifi, i cili para disa viteve kishte udhëhequr me këtë komunë, ka treguar se pse atij duhet t’i besohet sërish udhëheqja....

16 October, 2017Lexo më shumë

Haziri: Pronarët e “Fluidit” janë heronjtë e gjallë të ditëve të sotme, punësuan mbi 200 punëtorë

Në vazhdën e vizitave bërë bizneseve gjilanase, kandidati i Lidhjes për Gjilanit, Lutfi Haziri, ka qëndruar sot në kompaninë “Fluidi”, ku është pritur dhe është njoftuar me prodhimet e tyre nga pronari, Fejzullah Mustafa....

16 October, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper
  • Play Zombie Big Trouble