Zgjedhjet 2017 – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

KQZ-së i zhduken qindra fletëvotime!

Të dhënat preliminare të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për rezultatin e votimeve të ditës së djeshme tregojnë se 915 fletëvotime janë më pak në kuti, se sa numri i nënshkrimeve në listat e votuesve....

12 June, 2017Lexo më shumë

LDK-AKR ia shuajnë shpresat PAN-it: Nuk jemi pjesë e asnjë qeverie ku është edhe PDK-ja

Pas zgjedhjeve të përgjithshme, të mbajtura të dielën, drejtuesit e subjekteve të koalicionit LDK-AKR-Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi janë takuar të hënën dhe kanë e vlerësuar ecurinë e procesit zgjedhor....

12 June, 2017Lexo më shumë

Brexiti i Theresa May ka rënë në ujë

Mbështetësit e Brexitit kanë mbetur “të vdekur në ujë”, që nga humbja e shumicës parlamentare nga kryeministrja britanike Theresa May, ka thënë Nicola Sturgeon, ministrja e parë e Skocisë....

12 June, 2017Lexo më shumë

Mediat e huaja: Ja çfarë do të ndodh nëse Haradinaj bëhet kryeministër i Kosovës

Zgjedhjet në Kosovë nuk kanë lënë pa u përcjellur edhe nga mediat e huaja....

12 June, 2017Lexo më shumë

Bahtiri: Për koalicionin PAN-AKR pyetni Behgjet Pacollin

Kryetari i Mitrovicës nga AKR-ja, Agim Bahtiri, nuk ka pranuar të përgjigjet në lidhje me ndonjë koalicion të mundshëm në mes PDK-AAK-NISMA dhe AKR....

12 June, 2017Lexo më shumë

Numërohen votat e fundit, ja cila parti po rritet

KQZ-ja ka numëruar afër 98% të votave deri më tani....

12 June, 2017Lexo më shumë

Kush e rriti votën e kush e humbi në 7 komunat kryesore të Kosovës (Dokument)

KQZ-ja tashmë është në finalizim të numërimit të votave për zgjedhjet që u mbajtën dje më 11 qershor të këtij viti....

12 June, 2017Lexo më shumë

Ngritët aktakuza e parë lidhur me shkeljet në procesin e djeshëm zgjedhor

Prokuroria Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit R.Z. për vepër penale “Cenimi i përcaktimit të lirë të votuesve” nga neni 213 i Kodit Penal të Republikës së Kosovës....

12 June, 2017Lexo më shumë

Votat e PDK-së, LDK-së dhe VV-së në vitin 2014 dhe tash

Befasia në këto zgjedhje po del të jetë subjekti politikë Vetëvendosje....

12 June, 2017Lexo më shumë

7.14% e votave janë të pavlefshme

Deri  tani janë numëruar 91.37% e votave për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, ndërsa përqindja e votave të pavlefshme është mjaftë e madhe....

12 June, 2017Lexo më shumë

Qytetet ku koalicioni LDK-AKR-Alternativa fituan më shumë vota

Komisioni Qendror Zgjedhor ka numëruar 91 përqind të votave, nga të cilat dalin rezultate të ndryshme sa i përket komunave por që koalicioni PDK-AAK-NISMA janë të parët në nivel të përgjithshëm. ...

12 June, 2017Lexo më shumë

Ja komunat ku udhëheqë PAN, VV dhe çfarë i mbeti LDK-së

Kur janë numëruar 91 për qind të votave në nivel të Kosovës dhe numërimet variojnë në nivel komunash, këto janë partitë që prijnë në komunat e vendit....

12 June, 2017Lexo më shumë

Ja cila parti prin në Prishtinë nga votat e numëruara deri më tani

Nga rezultatet e Komisionit Qendror Zgjedhor del që Prishtina votoi më së shumti për Lëvizjen Vetëvendosje në zgjedhjet e djeshme nacionale....

12 June, 2017Lexo më shumë

VV i ikë bindshëm LDK-së, ja sa vota mbetet mbrapa partia e Mustafës (Foto)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) po vazhdon fazën e fundit të rezultateve në kohë reale....

12 June, 2017Lexo më shumë

Numërohen mbi 90 për qind e votave, PAN 34.65%, VV 26.58% dhe LAA 25%

KQZ ka arritur të numëroj mbi 90% të votave në vendvotime....

12 June, 2017Lexo më shumë

Numërohen afër 90 për qind e votave, PAN bie nën 35 për qind (Foto)

Koalicioni i përbërë nga Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma janë duke dal si partia fituese në zgjedhje e sotme....

12 June, 2017Lexo më shumë

Huliganizmi i VV-së nëpër rrugët e Prishtinës (Video)

Menjëherë pasi koalicioni PDK, AAK dhe Nisma kanë shpallur fitoren në sheshin Skënderbe në Prishtinë dhe teksa simpatizantët e PAN-it po festonin, në anën tjetër ishin simpatizantët e Vetëvendosjes, të cilët për më shumë se 30 minuta kanë bllokuar rrugën mbrapa Komunë së Prishtinës, duke shkaktuar kaos në komunikacion....

12 June, 2017Lexo më shumë

Meta: LDK-AKR duhet të vendosë mes zgjedhjeve të reja apo koalicionit me VV-në

Ish-deputeti i LDK-së, Bardhyl Meta, i është drejtuar votuesve të tij me një mesazh duke thënë se LDK nuk do të bashkohet më me PDK-në për të qeverisur vendin....

12 June, 2017Lexo më shumë

PDK kishte vota gati sa krejt koalicioni PAN në zgjedhjet e vitit 2014

Deri më tani koalicioni PDK-AAK-Nisma ka arritur të sigurojë 35% votave, duke u bazuar nga të dhënat e KQZ-së....

12 June, 2017Lexo më shumë

Ndryshon renditja e partive, ja kush është pas PAN-it (Foto)

Nga mbi 80% të votave të numëruara, tashmë Vetëvendosja ka kaluar e dyta në renditje....

12 June, 2017Lexo më shumë

Daka: Ueb-faqja ra nga klikimet e shumta

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka sqaruar rënien e ueb-faqes zyrtare ku po jepen rezultatet preliminare....

12 June, 2017Lexo më shumë

Vazhdon festa e Vetëvendosjes në Prishtinë (Video)

Edhe në këto orë të vona është duke vazhduar festa e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë. ...

12 June, 2017Lexo më shumë

Numërohen mbi 80 për qind e votave, ndryshon rezultati (Foto)

Koalicioni i përbërë nga Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma janë duke dal si partia fituese në zgjedhje e sotme....

12 June, 2017Lexo më shumë

Cilat parti prijnë në cilën komunë

Kur janë numëruar 70 për qind të votave në nivel të Kosovës dhe numërimet variojnë në nivel komunash, këto janë partitë që prijnë në komunat e vendit....

12 June, 2017Lexo më shumë

Mbi 40 mijë vota të pavlefshme, nga 75 për qind të numëruara

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka numëruar deri më tani 75 për qind të votave....

12 June, 2017Lexo më shumë

Heshtje totale te koalicioni LDK-AKR-Alternativa

Te koalicioni LDK-AKR-Alternativa qe disa orë nuk kemi asnjë prononcim nga zyrtarët e këtij koalicioni për rezultatet zgjedhore....

12 June, 2017Lexo më shumë

Vetëvendosje bindshëm fiton në Prishtinë, ja sa vota lë pas LDK-në (Foto)

Po vazhdon numërimi i votave në të gjitha qendrat e Kosovës....

12 June, 2017Lexo më shumë

Takimi Ahmeti-Thaçi, ja çfarë thanë liderët partiak

Ka përfunduar takimi mes liderëve të BDI-së dhe PDSH-së, Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi. Pas përfundimit të takimit, liderët thanë se kanë për qëllim që të bashkëpunojnë për çështjet që tangojnë shqiptarët, njofton SHENJA....

12 June, 2017Lexo më shumë

AAK shpall fitoren në Pejë

Koalicioni PDK-AAK-Nisma ka nisur festimet për fitoren e saj edhe në komunën e Pejës....

12 June, 2017Lexo më shumë

Simpatizantë të Vetëvendosjes provokojnë ata të PAN-it (Foto)

Në festën e koalicionit PDK-AAK-Nisma është shtuar numri i forcave policore....

12 June, 2017Lexo më shumë

Festa me fishekzjarre e PAN-it (Foto)

Mijëra qytetar kanë dalë të festojë fitoren e koalicionit PDK-AAK-Nisma....

12 June, 2017Lexo më shumë

Shikoni se si Rexhep Selimi ia hedh valles midis sheshit (Video)

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Rexhep Selimi ia ka hedhur valles në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë gjatë festës së kësa partie, njofton Klan Kosova....

12 June, 2017Lexo më shumë

Edhe pas 72 për qind të numërimit të votave, PAN i pari… ja kush është i dyti (Foto)

Koalicioni i përbërë nga Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma janë duke dal si partia fituese në zgjedhje e sotme....

12 June, 2017Lexo më shumë

Haradinaj, qytetarëve: Faleminderit që na besuat, na presin shumë punë përpara

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj u është drejtuar mjera qytetarëve që kanë dal të festojnë në sheshin ‘Skënderbe’....

12 June, 2017Lexo më shumë

Veseli: Do ta ndërtojmë Kosovën bashkë më kryeministrin Ramush Haradinajn (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli së bashku me kandidatin për kryeministër, Ramush Haradinaj dhe partnerët e tjerë të koalicioni u janë drejtuar mijëra qytetarëve që kanë dal të festojnë fitoren e koalicionit PAN....

12 June, 2017Lexo më shumë

Anamorava habit të gjithë me rezultatet e zgjedhjeve (Foto)

Sot janë mbajtur zgjedhjet e parakohshme parlamentare....

12 June, 2017Lexo më shumë

Rezultatet preliminare për komunat e mëdha: PAN prin në katër komuna, VV në tri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vazhdon të bëjë numërimin e votave dhe përditësimin e faqes së saj zyrtare në internet....

12 June, 2017Lexo më shumë

Kurti: Vetëvendosje është rritur për 120 për qind, nuk do të hakmerremi ndaj askujt (Video)

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti iu ka drejtuar me një fjal rasti simpatizantëve në sheshin ‘Zahir Pajaziti’....

12 June, 2017Lexo më shumë

LIVE: Koalicioni PDK-AAK-Nisma gati për festë (Video/Foto)

Koalicioni PDK-AAK-Nisma ka paraparë të ketë një festë në sheshin e Prishtinës nga ora 24:00. Festa tashmë ka nisur....

12 June, 2017Lexo më shumë

“Zhduket” Avdullah Hoti

Kandidatit për kryeministër të koalicionit LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hotit si duket nuk po i pëlqen rezultati i zgjedhjeve, pasi ai nuk është duke reaguar për rezultatet e paraqitura deri më tani....

12 June, 2017Lexo më shumë

Shifër shokuese e votave të pavlefshme (Foto)

KQZ ka bërë të ditur se pas numërimit të më shumë se gjysmës së votave, të pavlefshme rezultojnë mbi 29.426 nga 376,327, shkruan lajmi.net....

12 June, 2017Lexo më shumë

Numërohen më shumë se gjysma e votave, ja kush po prinë (Foto)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka numëruar mbi 50 për qind të votave....

12 June, 2017Lexo më shumë

Krasniqi: Qytetarët ia dhanë besimin koalicionit PAN

(I plotësuar)- Memli Krasniqi i PDK-së ka thënë se koalicioni PAN është i vetmi të cilit qytetarët e Kosovës ia kanë dhënë besimin....

12 June, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play iStunt 2