Zgjedhjet 2017 – Page 22 – Lajmi.net

Aktuale

Limaj: Qëllimi i programit tonë është të ndihmohen bizneset e vogla dhe të mesme

I pari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka zhvilluar një takim në pemishten ‘Besimi Comerc’ në Shtime ku ka shpalosur planin për zhvillimin e bujqësisë dhe mbështetjen ndaj bizneseve....

30 May, 2017Lexo më shumë

Haradinaj tregon në detaje se si do të shqyrtohet Demarkacioni

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj para banorëve të Kodrës së Trimave ka treguar se si do të shqyrtohet Demarkacioni nëse ai do të vie në pushtet....

30 May, 2017Lexo më shumë

Kurti: Fabrikat e Gjakovës duhet të rihapen e të funksionalizohen

Zyrtarët e lartë të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti e Driton Çaushi, sot kanë vizituar Gjakovën....

30 May, 2017Lexo më shumë

Haradinaj: Shumica që flasin për Rugovën sot, dikur ia kanë nxi jetën

Kandidati për kryeminisër nga koalicioni PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj është duke qëndruar në lagjen ‘Kodra e Trimave’ në Prishtinë....

30 May, 2017Lexo më shumë

Veseli: Trepça do të ketë perspektivë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në një tubim me qytetarë në Mitrovicë tha se nuk ka forcë që i ndalë qytetarët e Republikës së Kosovës për të jetuar në pjesën veriore, madje foli me optimizëm për Trepçën në rast se koalicioni i partisë së tij i fiton zgjedhjet....

30 May, 2017Lexo më shumë

Haradinaj: E kemi pritur gjatë Fillimin e Ri për atdheun (Video)

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj me anë të nje videoje në facebook u ka bërë thirrje qytetarëve që t’i bashkohen hapjes së fushatës së këtij koalicioni nesër në Prishtinë....

30 May, 2017Lexo më shumë

Delawie në përkrahje të iniciativës kundër kandidatëve të korruptuar #AsUne

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, ka mbështetur iniciativën e Shoqërisë Civile në Kosovë, #AsUne....

30 May, 2017Lexo më shumë

Kadri Veseli: Mitrovica më së shumti ka nevojë për Fillimin e Ri

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli është duke qëndruar në qytetin e Mitrovicës....

30 May, 2017Lexo më shumë

PDK-AAK-Nisma e hapin nesër zyrtarisht fushatën në Prishtinë

Nesër, më 31 maj, edhe zyrtarisht hapet fushata zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit....

30 May, 2017Lexo më shumë

Haziri: Nga 12 qershori do ta kemi Qeverinë Hoti, të qëndrueshme dhe stabile

Kryetari i Gjilanit, njëherësh nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë të martën në Gjilan se nga 12 qershori Kosova do ta ketë një qeveri të re, të qëndrueshme dhe stabile, që do të udhëhiqet nga Avdullah Hoti. ...

30 May, 2017Lexo më shumë

Hoti: Më 11 qershor merret vendimi për të ardhmen afatgjate të Kosovës

Kandidati për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti ka zhvilluar një bashkëbisedim me të rinjtë e Gjilanit....

30 May, 2017Lexo më shumë

Mantelbardhët ‘çmenden’ pas Kadri Veselit (Foto)

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë ditës së sotme kishte një takim me mjekët e Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës....

30 May, 2017Lexo më shumë

MASHT dhe KQZ me memorandum për shfrytëzimin e hapësirave shkollore

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë Arsim Bajrami dhe Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ) Valdete Daka nënshkruan Memorandum Mirëkuptimi në mes të MAShT dhe KQZ-së, me anë të së cilit rregullohet çështja e shfrytëzimit të hapësirave shkollore nga ana e subjekteve politike gjatë fushatës zgjedhore nga data 1 deri më 11 qershor....

30 May, 2017Lexo më shumë

Pacolli premton heqjen e vizave, tregon sa kohë duhet

Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, në një tubim me qytetarë të Gjakovës ka premtuar heqjen e vizave brenda gjashtë muajve nëse koalicioni LDK-AKR-Alternativa dle fitimtar në zgjedhje....

30 May, 2017Lexo më shumë

Edita Tahiri: Me ne vjen progresi dhe ndalet plogështia

Kryetarja e Alternativës Demokratike të Kosovës, Edita Tahiri, ka qëndruar dje në Prizren, ku në mbledhjen e kryesisë së degës së Prizrenit ka folur për programin e koalicionit Fillim i Ri, si dhe ka kërkuar nga strukturat e partisë që të jenë sa më të përgatitura për fushatën zgjedhore. ...

30 May, 2017Lexo më shumë

Partitë premtojnë ‘parajsën’

Fushata e partive politike pjesëmarrëse në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit, po merr përmasat e premtimeve të mëdha. Premtimet e tyre kryesisht po përqendrohen në fushën e zhvillimit ekonomik....

30 May, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play World Soccer Champion
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Turbo Racing 3