Zgjedhjet 2017 – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Sa vota morën Haradinaj e Limaj në Drenas?

I nominuari për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj ka marrë gjithsej 2200 vota në Drenas në zgjedhjet e 11 qershorit....

13 June, 2017Lexo më shumë

Ahmeti: PDK e ka vendin në opozitë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se qytetarët ia kanë dhënë mandatin LVV-së për ndryshim....

13 June, 2017Lexo më shumë

Ja kush është femra më e votuar nga koalicioni PAN në Vushtrri

Në komunën e Vushtrrisë koalicioni PAN ka arritur të fitoj 9593 vota....

13 June, 2017Lexo më shumë

Këta janë tre më të votuarit e PDK-së në Drenas

Drenasi është njohur gjithmonë si bastion i Partisë Demokratike të Kosovës....

13 June, 2017Lexo më shumë

A do të bëhet Labi deputet? Ja sa vota ka marrë deri tani

Kandidati më i përfolur i AKR-së, Labinot Tahiri ka marrë një numër të konsiderueshëm votash në komunën e Lipjanit....

13 June, 2017Lexo më shumë

Ja votat e Kamenicës për secilin kandidat të koalicionit LDK-AKR (Dokument)

Kandidati më i votuar i koalicionit LDK-AKR në Kamenicë është kryetari i degës së LDK-së në këtë qytet, Shaip Surdulli me 2788 vota, i cili pasohet nga liderët e këtyre dy partive politike....

13 June, 2017Lexo më shumë

Mungesa e Latif Gashit dhe Rrustem Mustafës i dhanë goditje PDK-së në Llap

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), dega në Podujevë, në zgjedhjet e 11 qershorit doli pas Vetëvendosjes....

13 June, 2017Lexo më shumë

Bekë Berisha siguron ulësen në Kuvendin e Kosovës

Kandidati për deputet nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha e ka siguruar ulësen në Kuvendin e Kosovës....

13 June, 2017Lexo më shumë

Ja kush janë “top 10-shja” më e votuar e kandidatëve të LDK- AKR – Alternativa (Dokument)

Vjosa Osmani, Lumir Abdixhiku, Driton Selmanaj , Anton Quni, Behgjet Pacolli e Iliri Deda janë në “top 10- shen” e listës së kandidatëve për deputet të koalicionit LDK-AKR -Alternativa...

13 June, 2017Lexo më shumë

Ja si u votua PDK-ja në Pejë, vendlindja zhgënjen keq Hajredin Kuçin (DOKUMENT)

Krahasuar me vitin 2014, në zgjedhjet parlamentare, Hajredin Kuçi kishte fituar vetëm në komunën e Pejës 12 mijë e 990 vota, derisa këtë vit, në zgjedhjet parlamentare të 2017’ës po ky i njëjti mori dukshëm më pak vota....

13 June, 2017Lexo më shumë

Rasim Selmanaj, ndër deputetët më të votuar të AAK-së

Rasim Selmanaj, kryetar i komunës së Deçanit, njëherësh kandidat i PAN-it për deputet thotë se nga të dhënat dhe procesverbalet të qendrave të vendvotimeve është ndër tre- katër kandidatët më të votuar të Aleancës....

13 June, 2017Lexo më shumë

Vota ndëshkuese shkoi te ‘Vetëvendosje’

Pas publikimit të rezultatit të zgjedhjeve të 11 qershorit, ku koalicioni PAN (PDK-AAK-Nisma) arriti t’i marrë rreth 34% të votave, VV-ja rreth 27%, LAA-ja (LDK-AKR-Alternativa) rreth 25%, krijimi i qeverisë së re do të jetë mjaft i vështirë, shkruan sot Gazeta "Zëri"....

13 June, 2017Lexo më shumë

Asnjë parti nuk mund ta formojë qeverinë pa LDK-në

Koalicioni PAN mund ta formojë qeverinë e re vetëm me votat e LDK-së ose duke i “peshkuar” disa deputetë nga koalicioni i kësaj të fundit. Zgjidhje tjetër nuk ka, pasi i mungojnë numrat e nevojshëm për ta formuar shumicën e thjeshtë parlamentare edhe me votat e minoriteteve, shkruan sot Gazeta “Zëri”...

13 June, 2017Lexo më shumë

KQZ numëron 99.88 % të votave, PAN prin e para

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka numëruar 99.88 për qind të votave nga 2.487 kuti të votimit, për zgjedhjet e 11 qershorit....

12 June, 2017Lexo më shumë

Daka: Pothuasje e pamundur të bëhen manipulime në QNR

Kryetarja e Komisionit Gjyqësor, Valdete Daka, e lavdëroi mbarëvajtjen e procesit zgjedhor, si dhe shpjegoi se është pothuajse e pamundur që të bëhen manipulime në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, njofton Klan Kosova....

12 June, 2017Lexo më shumë

Mësohen emrat e pesë deputetëve të parë të AAK-së

Teksa po përfundon numërimi i votave për përqindjet e partive politike, ka filluar edhe numërimi i votave për kandidatët brenda listave....

12 June, 2017Lexo më shumë

E pabesueshme sa shumë vota ka fituar djali i Sami Lushtakut (Foto)

Nga rezultati i zgjedhjeve në Skenderaj, kandidati për deputet nga Partia Demokratike e Kosovës, Mërgim Lushtaku ka marrë 8 mijë e 560 vota...

12 June, 2017Lexo më shumë

Haziri deklarohet për koalicionin e mundshëm PAN-LDK

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka komentuar zërat nëse mund të arrihet marrëveshje për një koalicion me bllokun PAN....

12 June, 2017Lexo më shumë

Ja sa vota morën Ganimete Musliu dhe Blerta Deliu në Skenderaj (Foto)

Koalicioni PAN në komunën e Skenderajt ka fituar bindshëm me 84.34 për qind të votave në zgjedhjet nacionale....

12 June, 2017Lexo më shumë

Ekskluzive: Kadri Veseli rekord votash në Skenderaj, ja kush renditet pas tij (Foto)

Lideri i Partisë Demokratike, Kadri Veseli ka thyer rekord në komunën e Skënderajt duke marrë 12 mijë e 710 vota, mëson ekskluzivisht lajmi.net....

12 June, 2017Lexo më shumë

Naim Maloku me një propozim interesant për formimin e Qeverisë

Ish-nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Naim Maloku, ka thënë se humbja e thellë e koalicionit PDK-AAK-Nisma ka qenë befasuese....

12 June, 2017Lexo më shumë

Zeka: Elektorati e ndëshkoi LDK-në dhe PDK-në për shkak të premtimeve të rreme

Kandidati për deputet nga radhët e Nismës, Milaim Zeka ka thënë se elektorati ishte dëshpëruar me premtimet e rreme të LDK-së dhe PDK-së për këtë arsye e ndëshkuan....

12 June, 2017Lexo më shumë

Votat e këtyre 3 qyteteve ende janë duke u numëruar (Foto)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ende është duke i numëruar votat për të dal me një rezultat final rreth zgjedhjeve të parakohshme të 11 qershorit....

12 June, 2017Lexo më shumë

Haxhiu: Në asnjë rrethanë nuk shkojmë me PDK-në

Kandidatja për deputete nga Lëvizja Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka thënë se në këto rrethana, janë tre skenar që do të mund të ndodhnin për formimin e Qeverisë, duke theksuar se më i mirë në interes të shtetit, do të ishte që deputetët t’i bashkohen VV-së për formimin e qeverisjes së ardhshme....

12 June, 2017Lexo më shumë

Rezultatet, flasin “të aderuarit” (VIDEO)

Me tu caktuar data e zgjedhjeve të 11 qershorit, të gjitha partitë politike nisën mbledhjen dhe anëtarësimin e njerëzve të rinj....

12 June, 2017Lexo më shumë

Si e mori Vetëvendosje Anamoravën ?

Në zgjedhjet e 11 qershorit, befasi për të gjithë ishte rezultati i Lëvizjes Vetëvendosje, ku ajo arriti t’i dyfishoi votat, duke dalë e dyta në nivel vendi....

12 June, 2017Lexo më shumë

Garë e ashpër në vendlindjen e Kadri Veselit, ja kush po prin

KQZ është duke vazhduar me numërimin e votave nëpër të gjitha komunat e Kosovës, madje në ndisa nga to edhe ta përfunduar numërimi i kutive....

12 June, 2017Lexo më shumë

Zeka: I mbyturi kapet për kashte, për këtë elektorati ia mësyu Vetëvendosjes

Kandidati për deputet i Nismës për Kosovën Milaim Zeka duke e komentuar rezultatin e zgjedhjeve të 11 qershorit ka ftuar koalicionin të cilit i takon që t’i lërë festat dhe të merret me formimin e Qeverisë....

12 June, 2017Lexo më shumë

Simiq: Lista Serbe ka fituar nëntë vende, nuk do ta lejojmë krijimin e Ushtrisë

Kryetari i Listës Serbe, Slavko Simiq ka thënë se në zgjedhjet e jashtëzakonshme në Kosovë kjo parti ka bërë një gol të madh politik....

12 June, 2017Lexo më shumë

KQZ numëron 99.64 % të votave- Kjo është renditja e subjekteve politike (Foto)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka përditësuar numërimin e votave, duke shkuar në 99.64 për qind, në 2 mijë e 481 kuti të votimit....

12 June, 2017Lexo më shumë

Hoti: Qëndrimi i prerë i koalicionit LDK-AKR-Alternativa, s’formojmë qeveri me PDK-në

Kandidati për kryeministër nga koalicioni parazgjedhor LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti, ka treguar se liderët e partive të koalicionit kanë mbajtur mbledhje pas rezultateve të zgjedhjeve, të cilat e radhitën atë të tretin, pas PAN e Vetëvendosjes....

12 June, 2017Lexo më shumë

Çfarë mendojnë qytetarët për zgjedhjet e djeshme? (Video)

I vlerësojnë si zgjedhje të drejta dhe demokratike...

12 June, 2017Lexo më shumë

Enver Hasani: Koalicioni fitues e bën Qeverinë (Video)

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani i ftuar në Rrokum Roll ka folur për situatën paszgjedhore....

12 June, 2017Lexo më shumë

Përfundon numërimi i votave në Lipjan, garë e ashpër për vendin e parë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është në përfundim e sipër të numërimit të votave....

12 June, 2017Lexo më shumë

Interesante, ja sa vota është Vetëvendosja para PAN-it në Vushtrri

Ka përfunduar numërimi zyrtar i votave në Komunën e Vushtrrisë, njofton Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ)....

12 June, 2017Lexo më shumë

Daka: Votat e pavlefshme, pasojë e mosinformimit

Nga zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit dolën më shumë se 52 mijë vota për pavlefshme....

12 June, 2017Lexo më shumë

Ahmeti: VV morri 42,05% të votave në Prishtinë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë një krahasim të rritjes së votave të Levizjes Vetëvendosje në Prishtinë, që nga viti 2013, deri më 2017, duke thënë se në zgjedhjet e djeshme kanë marrë 35.165 vota....

12 June, 2017Lexo më shumë

Bahtiri: Në asnjë formë dhe me asnjë çmim nuk hyjmë në koalicion me PDK-në

Nënkryetari i AKR-së, Agim Bahtiri, ka reaguar pas disa shkrimeve se AKR mund të hyj në koalicion me PDK-AAK-NISMA, duke thënë se në asnjë formë kjo nuk mund të ndodh....

12 June, 2017Lexo më shumë

Ja sa vota kanë marrë Behgjet Pacolli dhe Labinot Tahiri në Lipjan

Shtabi zgjedhor i degës se AKR-së në Lipjan njofton se në bazë të rezultateve të numëruara deri më tani del se kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli ka marrë 1977 vota....

12 June, 2017Lexo më shumë

VV i ka shkaktuar “lëkundje” LDK-së në Podujevë, ja cili është rezultati

Ka përfunduar pothuajse në të gjitha komunat numërimi i votave nga KQZ dhe tani kanë mbetur vetëm edhe 4 prej tyre të pa numëruara për të dalur edhe rezultatit preliminar i KQZ-së....

12 June, 2017Lexo më shumë

Cila do të jetë më e madhe: PDK-ja apo Vetëvendosje?

Lëvizja Vetëvendosje e ka shpallur veten si partia më e madhe në vend. Pas zgjedhjeve të djeshme, ku Vetëvendosje rezultoi me dyfishim të votave, zyrtarët e saj deklaruan se ata tash janë partia më e madhe në vend. Numërimi i kutive të votimit tashmë po shkon drejt përfundimit, mirëpo me rezultatin e deritashëm, gjasat janë sërish që Vetëvendosje me 31 deputetë të mos dalë para Partisë Demokratike të Kosovës....

12 June, 2017Lexo më shumë

Pamje të reja nga përplasja e mbrëmshme ndërmjet simpatizantëve të VV-së dhe PDK-së

Festa e simpatizuesve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe PDK’së mbrëmë ka përfunduar me përleshje në mes dy palëve. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur në afërsi të objektit të Komunës së Prishtinës....

12 June, 2017Lexo më shumë

Krasniqi: PDK-ja me partnerët do ta formojnë Qeverinë

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, tha se PDK-ja me parterët e koalicionit do të formojmë qeverinë e Kosovës....

12 June, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master
  • Play iStunt 2