Zgjedhjet 2017 – Lajmi.net

Aktuale

Nesër përfundon rinumërimi i 280 kutive të votimit

Rinumërimi i 280 kutive të votimit do të përfundojë nesër....

22 June, 2017Lexo më shumë

Bëri shkelje të Ligjit për Zgjedhjet, gjobë për Ganimete Musliun

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka aprovuar ankesën e dorëzuar nga BIRN dhe Internews Kosova, ndaj koalicionit PDK-AAK-NISMA....

20 June, 2017Lexo më shumë

Ja nga sa vota kanë marrë 110 kandidatët e VV-së në Mitrovicë (Foto)

Në zgjedhjet e 11 qershorit Lëvizja Vetëvendosje arriti të merrte shumë vota në Mitrovicë, ashtu siç bëri edhe në shumë qytete të tjera....

19 June, 2017Lexo më shumë

Nuk ia del të bëhet deputete, i kthehet profesionit të këngëtares (FOTO/ VIDEO)

Modelja dhe Këngëtarja dikur e njohur Xhyljeta Kuqi, ka marrë pak vota edhe në vendlindjen e saj në Vushtrri,...

18 June, 2017Lexo më shumë

Këta janë deputetët e LDK-së që humbën numër të madh votash (Foto)

Lidhja Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e 11 qershorit ka humbur një numër të madh votash, dhe kjo është vërejtur edhe te lista e kandidatëve....

17 June, 2017Lexo më shumë

Rënia drastike: E bija e Ibrahim Rugovës humb mbi 30 mijë vota (Foto)

Në zgjedhjet e vitit 2014, Teuta Rugova u konsiderua si befasi te votat e kandidatëve, pasi kishte marrur mbi 37 mijë vota....

17 June, 2017Lexo më shumë

Rekordmenia Vjosa Osmani, i mori mbi 45 mijë vota

Ishte afër të mbetej jashtë listës së LDK-së, por pas zgjedhjeve doli se ishte ndër kandidatët më të votuar të koalicionit LAA....

17 June, 2017Lexo më shumë

Çfarë rezultate arritën aderimet e partive politike në zgjedhjet e 11 qershorit?

Që pas shpalljes së zgjedhjeve të jashtëzakonshme nga presidenti i vendit, shumë gazetarë, pjesëtarë të shoqërisë civile, edhe anëtarë të partive aderuan dhe ndryshuan subjekte....

17 June, 2017Lexo më shumë

KQZ publikon të gjitha votat nga qendrat e votimeve

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve, tashmë ka publikuar rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit për secilin vendvotim....

17 June, 2017Lexo më shumë

Hajredin Kuçi nuk arrin të bëhet deputet

Njëri nga figurat kryesore të PDK-së për vite me rradhë ka qenë “krahu i djathtë” e mbështetja më e fort e presidentit dhe ish liderit të PDK-së, Hashim Thaçi, Hajredin Kuçi, nuk ka arritur të siguroj votat e mjaftueshme për tu bërë deputet...

17 June, 2017Lexo më shumë

Kandidati për deputet i LAA-së kërkon rinumërimin e çdo vote të 11 qershorit

Kandidati për deputet në listën e koalicionit LDK-AKR-Alternativa-Lëvizja për Drejtësi, Fida Mustafa, ka bërë thirrje për hetim dhe rinumërim të çdo kutie në zgjedhjet e 11 qershorit....

17 June, 2017Lexo më shumë

Rexhep Selimi siguron ulëse në Kuvendin e Kosovës (Foto)

Në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 11 qershorit, Vetëvendosje është radhitur si partia e dyta, pas koalicioni PDK-AAK-Nisma....

17 June, 2017Lexo më shumë

Adem Mikullovci ka mbledhur votat për t’u bërë deputet

Aktori i njohur shqiptar, Adem Mikullovci, ka marrë votat e mjaftueshme për t’u bërë deputet në Kuvendin e Kosovës....

17 June, 2017Lexo më shumë

KQZ: 115 kuti votimi do të rinumërohen

Mbledhja e KQZ-së me të dhëna nga Qendra e Numërimit të votave....

17 June, 2017Lexo më shumë

Në këto komuna kutitë u mbushën me vota më shumë se sa ishte paraparë

Mbledhja e KQZ-së me të dhëna nga Qendra e Numrëimit të votave....

17 June, 2017Lexo më shumë

Rritja e Ramush Haradinajt, gati 50 mijë vota më shumë se në vitin 2014 (Foto)

Në zgjedhjet e 11 qershorit përveç partive, janë vëzhguar edhe votat e kandidatëve për kryeministër dhe atyre për deputetë....

16 June, 2017Lexo më shumë

Bulliqi: Kryesia e LDK-së të jap dorëheqje, është fajtore për humbjen (Video)

Ish-deputeti i LDK-së, Shpejtim Bulliqi që nuk u fut në listën e LDK-së për kandidat për deputet, ka thënë se si pasoj e eliminimit të njerëzve nga lista, LDK tashmë ka një rezultat të dobët....

16 June, 2017Lexo më shumë

Këto janë votat e koalicionit LDK-AKR-Alternativa në Prizren (Dokument)

Koalicioni parazgjedhor LDK-AKR-Alternativa në zgjedhjet e 11 qershorit ka arritur të renditet e treta në Komunën e Prizrenit, me 9.844 vota ose 17,33%....

16 June, 2017Lexo më shumë

Subjektet politike gjobiten me 352,400 euro

Në një konferencë për media, PZAP, ka njoftuar rreth ankesave gjatë procesit të zgjedhjeve të parakohshme të 11 qershorit, me ç’rast është bërë e ditur që fushata konsiderohet që ka thyer ligjin e mirësjelljes shumë më shumë krahasuar me vitin 2014, ndërsa dita e votimin konsiderohet si më e mira që nga viti 2010....

16 June, 2017Lexo më shumë

Aktakuzë ndaj zyrtarit që shtyri votuesit të votojnë partinë që përfaqësonte

Prokuroria Themelore në Pejë, ka ngritur aktakuzën kundër të pandehurit L.A. për vepër penale “Keqpërdorimi i detyrës zyrtare gjatë zgjedhjeve....

16 June, 2017Lexo më shumë

Këto janë komunat me më së shumti vota të pavlefshme

Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, mbi 52 mijë është numri i fletëvotimeve të pavlefshme në zgjedhjet e mbajtura më 11 qershor, që në krahasim më zgjedhjet e 2014-ës janë për rreth 20 mijë më shumë....

16 June, 2017Lexo më shumë

Kosovës i përsëritet historia e 2014-s

Rezultatet e prodhuara nga zgjedhjet e 11 qershorit kanë rikthyer Kosovën në vitin 2014 me disa ndryshime dhe rirreshtime të vogla partish. Protagonist është përsëri PDK-ja, vetëm se këtë herë me vete ka edhe AAK-në e Ramush Haradinajt e “Nismën” e Fatmir Limajt. PAN-i, si koalicioni që ka fituar më së shumti vota në zgjedhje, do të ketë të drejtën për të krijuar Qeverinë, ashtu siç PDK-ja kishte në vitin 2014....

16 June, 2017Lexo më shumë

Sekretari i AKR-së: Nuk kemi asnjë takim me PAN-in, nuk do të bëjmë koalicion

Sekretati organizativ i AKR-së, Rrahim Pacolli ka demantuar lajmin se kjo parti ka negociuar me PAN-in për një përfshirje të mundshme në qeverisje....

16 June, 2017Lexo më shumë

Në Ferizaj një kandidat për deputet ka marrë vota më shumë se Kadri Veseli (Foto)

Tashmë kanë filluar të dalin rezultatet e para edhe të kandidatëve nga listat zgjedhore....

15 June, 2017Lexo më shumë

Kurti: Vetëvendosje, partia më e madhe, i takon formimi i Qeverisë

Nuk ka kuptim të formohet Qeveria duke u varur nga Lista Serbe dhe ne jemi të bindur që një Qeveri e varur nga Lista Serbe do t’i kishte dy kryeqytete, edhe Prishtinën edhe Beogradin....

15 June, 2017Lexo më shumë

Daka tregon se kur do të dalin rezultatet e zgjedhjeve

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka ka thënë se janë duke punuar më intensivisht se kurrë në numërimin e votave dhe shpalljen e rezultateve....

14 June, 2017Lexo më shumë

Daka: Zgjedhjet e 11 qershorit, më të mirat të mbajtura në Kosovë

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka thënë se zgjedhjet e 11 qershorit ishin zgjedhjet më të mira të organizuara në Kosovë....

14 June, 2017Lexo më shumë

Analistët: LDK nuk shkon në qeveri me PDK-në (Video)

Të martën u bë thirrja publike, por të mërkurën nuk ndodhi asnjë takim....

14 June, 2017Lexo më shumë

Selimi vështirë të siguroj ulëse në Kuvend, ja sa pak u votua në vendlindje

Aqareva është treguar serish dorështrënguar me Rexhep Selimin. Fshati ku lindi kandidati për deputet nga VV, i ka dhënë Selimit pak vota, të cilat nuk e kalojnë numrin dy shifror....

14 June, 2017Lexo më shumë

Daut Haradinaj i bindur se PAN i ka numrat për krijimin e Qeverisë

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Daut Haradinaj duke folur për rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit, ka thënë se fitorja e koalicionit PAN është fitore modeste....

14 June, 2017Lexo më shumë

Publikohet lista e votave të PAN-it në Komunën e Istogut (FOTO)

Ramush Haradinaj është më i votuari në listën e PAN-it në komunën e Istogut. Lideri i AAK-së ka mbledhur 3993 vota në komunën që është njohur si bastion i LDK-së....

14 June, 2017Lexo më shumë

Teuta Haxhiu, femra më e votuar në PAN

Teuta Haxhiu, kandidatja për deputete në Kuvendin e Kosovës  nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës është deri më tani kandidatja më e votuar femër e gjithë koalicionit PAN. Deri tani Haxhiu ka numëruar mbi 15 mijë vota, dhe sipas një burimi mund të ketë ende më shumë deri në përfundimin e tërësishëm të […]...

14 June, 2017Lexo më shumë

Rexhep Hoti: Çështja e blloqeve politike e favorizoi Vetëvendosjen

Nënkryetari i PDK-së, Rexhep Hoti ka thënë se ka uruar partinë konkurrente, Vetëvendosjen për rezultatin në zgjedhjet e 11 qershorit....

13 June, 2017Lexo më shumë

Në zgjedhje u votua edhe për Erdoganin! (Foto)

Një votues në zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit në Kosovë, ka shkruar emrin e presidentit turk Reccep Tayyip Erdogan në fletvotim....

13 June, 2017Lexo më shumë

Sa deputetë do t’i ketë PDK-ja në Kuvend?

Në zgjedhjet që u mbajtën të dielën ka pasur rezultate befasuese....

13 June, 2017Lexo më shumë

AAK i përgjigjet ftesës së Kurtit për koalicion

Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e AAK-së, Ahmet Isufi, ka folur rreth ftesës së Albin Kurtit që t`i bashkohen Vetëvendosjes, dhe së bashku ta krijojnë Qeverinë e ardhshme....

13 June, 2017Lexo më shumë

Edhe Lëvizja për Bashkim fiton së paku një deputet

Lëvizja për Bashkim, e cila në këto zgjedhje ka qenë në koalicion me PDK-në, e ka fituar së paku një mandate deputeti në këto zgjedhje....

13 June, 2017Lexo më shumë

Gecaj i PDK-së: Rritja e Vetëvendosjes normale

Arben Gecaj nga PDK, ka thënë se për PDK-në ende vlen marrëveshja për kandidatin për kryeministër Ramush Haradinaj....

13 June, 2017Lexo më shumë

Sa deputetë do të ketë LDK-ja?

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri në Info Magazine të Klan Kosovës ka treguar se sa deputetë do të ketë partia ku ai bën pjesë....

13 June, 2017Lexo më shumë

Befason deputeti i NISMA-s: Albin Kurti zëvëndës-kryeministër dhe ministër i Punëve të Jashtme

I nominuari i Lëvizjes Vetëvendosjes për postin e kryeministrit, Albin Kurti ka ftuar subjektet politike të koalicioni LDK-AKR-Alternativa si dhe të gjithë ata deputetë të koalicioni PDK-AAK-Nisma që janë kundër vazhdimit të regjimit të vjetër, t’iu bashkohen atyre në tryezë për të diskutuar për Qeverisjen e re....

13 June, 2017Lexo më shumë

Rënia e ‘Gardës së Vjetër’ të LDK-së!

Garda e vjetër e Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk ka korrur sukses në zgjedhjet e 11 qershorit, të paktën sipas rezultateve të para që janë duke dal....

13 June, 2017Lexo më shumë

PDK nga partia e parë, del e dyta në Lipjan, ja sa vota kishte Shukri Buja

PDK-ja ka humbur edhe Lipjanin, që dikur e kishte bastion të padiskutueshëm....

13 June, 2017Lexo më shumë

Smaka: Sipas Kushtetutës, VV nuk mund të formojë Qeverinë

Njohësi i çështjeve Kushtetuese, Riza Smaka, ka treguar se si mund të formohet Qeveria në bazë të Kushtetutës së Kosovës....

13 June, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master Japan
  • Play 8 Ball Pool