Zgjedhjet 2014 – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

“Gani Bobi”: PDK i fiton zgjedhjet, AKR jashtë parlamentit

Qendra për hulumtim të opinionit “Gani Bobi”, ka publikuar rezultatet e “Exit Pollit” për zgjedhjet e sotme. Në bazë të këtyre rezultateve, PDK ka dalë fituese e këtyre zgjedhjeve. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Anketë: PDK 32%, LDK 27.2%, LVV: 14.4%…

Sipas anketës, PDK del fituese e zgjedhjeve kurse LDK vazhdon të jetë partia e dytë....

8 June, 2014Lexo më shumë

PF: Piu maca ujë

Menjëherë pas përfundimit të zgjedhjeve, PF ka shpallur fitore. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Bllokohen numërimi i votave në Llaushë dhe Tërrnavc të Skënderajt

Në fshatrat e komunës së Skenderajt, Llaushë dhe Tërnavc të Skenderajt ka tensione dhe policia është atje. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Listat plotë me emra të vdekur, të gjallët hiqen prej aty!

Në fshatin Zahaq të Pejës gjatë procesit të sotëm të votimit ka ndodhur një rast i pazakontë. Dy të moshuarve të cilët kishin shkuar për të shfrytëzuar të drejtën e votimit, u ishte thënë se ata janë hequr nga lista pasi kanë vdekur. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Në zgjedhje dolën rreth 44% e votuesve (Video)

Shumica e qendrave  të vendvotimeve, të hapura të dielën në orën 7:00, janë mbyllur në orën 19:00. Aktualisht qëndrojnë të hapura vetëm qendrat ku votuesit janë duke pritur në radhë për të votuar....

8 June, 2014Lexo më shumë

Nora: Babai më vdiq para 10 vitesh, emri i tij në listën e votuesve

Një prej problemeve të paraqitura në vazhdimësi në zgjedhjet në Kosovë, është pastrimi i listave, nga emrat e të vdekurve. Këngëtarja Nora Istrefi, ka shprehur shqetësimin e saj, pasi ka parë në listën e votuesve, emrin e babait të saj i cili ka vdekur para 10 vitesh. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Cliff: Kosovarët po votojnë si europian

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ian Cliff ka thënë se deri në këto momente, procesi zgjedhor në Kosovë ka një rrjedhë normale. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Jacobson: Deri më tani gjithçka në rregull (video)

Ambasadorja e SHBA-ve në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, ka lavdëruar mënyrën se si kosovarët kanë votuar deri në orët e pasdites dhe shpreson për pjesëmarrje më të lartë deri në fund të ditës. Por ajo kërkon sjellje të përgjegjshme nga numëruesit e fletëvotimeve....

8 June, 2014Lexo më shumë

DnV: Në dy-tre qendra në Skenderaj po mbushen kutitë, Policia e demanton

Demokracia në Veprim (DnV) gjatë një konference për shtyp, ka bërë të ditur se në “dy-tre” qendra vendvotimi në Skenderaj ka filluar mbushja e kutive, mirëpo lajmi është mohuar menjëherë nga Policia e Kosovës. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Edhe Euronews paralajmëron fitoren e PDK-së (Video)

Shumica e mediave relevante ndërkombëtare kanë raportuar për procesin e sotëm zgjedhor në Kosovë. Disa prej tyre, duke u thirrur në sondazhe, kanë thënë se PDK, pritet të jetë fituese e këtyre zgjedhjeve. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

AAK-ja i vlerëson zgjedhjet të qeta e pa probleme të mëdha

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vlerësuar se gjatë procesit të votimit ka pasur disa parregullsi të vogla, siç janë votimet familjare dhe paraqitja e posterëve e materialeve propagandues afër qendrave të votimeve. Megjithatë, thonë se këto nuk dëmtojnë procesin e përgjithshëm të zgjedhjeve....

8 June, 2014Lexo më shumë

Arrestohet një person për presion përmes telefonit për të votuar

Policia ka arrestuar një person i cili ka telefonuar qytetarët duke i bezdisur, me pyetjen nëse kishin votuar apo jo. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Vetëvendosje e vlerëson të rregullt procesin zgjedhor

Vetëvendosje u bën thirrje qytetarëve që të dalin masivisht që ta shfrytëzojnë të drejtën e tyre demokratike....

8 June, 2014Lexo më shumë

Në Malishevë disa të shoqëruar në polici

Në komunën e Malishevës, disa persona janë shoqëruar në polici, në raste që lidhen rreth zgjedhjeve të sotme. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Më pak fletëvotime, shkaku i parandalimit të keqpërdorimit të tyre

Anëtari i KQZ-së nga LDK, Florian Dushi tha në konferencën e fundit për gazetarë se numri më i vogël i fletëvotimeve nëpër vendvotime është bërë me qëllim të parandalimit të keqpërdorimeve me fletëvotimet që teprojnë....

8 June, 2014Lexo më shumë

Agjencia kryesore e lajmeve italiane ANSA: Thaçi në avantazh të lehtë

Kanë mbetur edhe rreth 3 orë deri në mbylljen e qendrave të votimit, në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që po mbahen në gjithë territorin e vendit. Agjencia kryesore italiane e lajmeve, duke iu referuar një sondazhi thotë se PDK ka një avantazh të lehtë në raport me LDK-në. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Schlumberger i kënaqur me rrjedhën e zgjedhjeve në veri

Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadori Jean-Claude Schlumberger, ka vlerësuar se procesi zgjedhor është duke shkuar në mënyrën më të mirë....

8 June, 2014Lexo më shumë

Deri në ora 15:00 kanë votuar 26.65% e qytetarëve me të drejtë vote

Komisioni Qendror Zgjedhor ka publikuar rezultatet e votimeve në mbarë territorin e Kosovës deri në orën 15:00....

8 June, 2014Lexo më shumë

Zbogar në Graçanicë, u bënë thirrje serbëve të dalin në zgjedhje (video)

Samuel Zbogar ka kërkuar nga komuniteti serb që në numër sa më të madh të marrin pjesë në zgjedhje. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Informacion i rrejshëm nxjerrja jashtë e kutive të votimit në Skenderaj

Lajmi i raportuar më herët, se në Skenderaj në një qendër të votimit disa kuti janë nxjerrë jashtë, është demantuar nga policia. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Partia e Fortë, për sa më shumë votim familjar

Kryetari lexhendar i Partisë së Fortë, Visar Arifaj ka kryer detyrimin e tij qytetar, kurse duke dalë nga vendvotimi ai deklaroi se fitorja e partisë së tij është më e sigurt se kurrë.  ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Këshilltari i Pacollit thyen heshtjen zgjedhore, kërkon vota për shefin

Jetlir Zyberaj, këshilltar i zv.kryeministrit në detyrë, Behgjet Pacolli e ka thyer heshtjen zgjedhore, duke bërë thirrje përmes Facebook-ut, që të votohet shefi i tij. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Kandidatët e AAK-së fushatë edhe në ditën e zgjedhjeve

Kandidatë për deputetë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, nuk e kanë ndaluar fushatën as në ditën e zgjedhjeve. Ata kanë vazhduar të dërgojnë sms nëpër numrat e telefonit të qytetarëve, duke u kërkuar votën. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

LDK e vlerëson si të rregullt procesin zgjedhor

Lidhja Demokratike e Kosovës, e ka vlerësuar të rregullt procesin zgjedhore deri më tani. LDK u bënë thirrje qytetareve që të dalin sa më shumë në zgjedhje....

8 June, 2014Lexo më shumë

Përkrahësit e LDK-së shkelin rregullat, me flamuj partiak edhe në qendra votimi

Përkrahës të Lidhjes Demokratike të Kosovës, po shkelin rregullat e ditës së zgjedhjeve, duke defiluar me flamuj partiak, nëpër rrugë dhe në afërsi të qendrave të votimit. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Nuk ka probleme me fletëvotimet, qëllimisht janë shtypur më pak

Sot paradite është raportuar se në qendra të caktuara të votimit, janë duke munguar një pjesë e fletëvotimeve. Por kryetarja e KQZ-së Valdete Daka, mohon mundësinë e ndonjë manipulimi, duke thënë se qëllimisht janë shtypur më pak fletëvotimi. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

PDK: Proces i rregullt zgjedhor

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) vlerëson se procesi zgjedhor deri më tani është duke u zhvilluar i qet dhe korrekt....

8 June, 2014Lexo më shumë

Deri në orën 11, numri i votuesve më i vogël se në zgjedhjet lokale

Numri  i qytetarëve që kanë votuar deri në orën 11, në zgjedhjet e përgjithshme,  në krahasim me zgjedhjet lokale të 3 nëntorit është më i vogël për afro 3 për qind....

8 June, 2014Lexo më shumë

Mbi 5 mijë mesazhe pozitive

Fondacioni Kosovar për Shoqëri të Hapur (KFOS), deri më tani ka pranuar mbi 5,000 mesazhe telefonike nga qytetarët në fushatën “Voto dhe Vëzhgo”....

8 June, 2014Lexo më shumë

Deri në orën 11, 9.46 votues

Sipas Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ), deri në orën 11, kanë arritur të votojnë deri në 9.46 për qind të votuesve....

8 June, 2014Lexo më shumë

Kosova i mbanë leksion Shqipërisë se si mbahen zgjedhjet

Kosova sot po voton për legjislaturën e re, nga e cila del edhe ekzekutivi që do të qeverisë vendin në katër vitet e ardhshme. Procesi zgjedhor përgjithësisht po shkon i qetë. Këshilltari i kryeministrit Adri Nurellari, që vjen nga Shqipëria, thotë se dallimi Kosovë-Shqipëri është si dita me natë. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Policia shoqëron në stacion dy votues të veshur me simbole partiake

Policia e Kosovës ka shoqëruar për në stacionin policor dy votues të Shkollës Fillore “Xheladin Gashi-Plaku”, në Komoran të Drenasit....

8 June, 2014Lexo më shumë

Edhe veriu po voton, pjesëmarrje e ulët, proces i qetë

Procesi i votimit i cili ka nisur edhe në veriun e Mitrovicës, që është duke u zhvilluar normalisht në të gjitha qendrat e votimit që janë hapur atje, edhe pse pjesëmarrja e qytetarëve deri në këto momente është e vogël....

8 June, 2014Lexo më shumë

Pacolli: Merrni pjesë në zgjedhje, ndihmoni edhe të tjerët të votojnë

Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka votuar në Shkollën Fillore në Hajvali. Ai me këtë rast përveç se ka ftuar qytetarët për pjesëmarrje në votime, u ka bërë thirrje atyre që t’u ndihmojnë edhe të moshuarve dhe sëmurëve të shfrytëzojnë të drejtën e tyre. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Kurti: Sot vendoset për fatin e shtetit dhe politikanëve (Video)

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se qytetarët sot me votën e tyre do të vendosin për të ardhme e shtetit  dhe politikanëve në institucione....

8 June, 2014Lexo më shumë

Baca Adem nuk voton, s’ka votuar asnjëherë

Veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi, thotë se të gjitha partitë janë të mira, por ai nuk e voton asnjërën. Thotë se nuk ka votuar asnjëherë. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Vëzhguesit e BE-së: Zgjedhjet po shkojnë mirë

Zgjedhjet e sotme janë duke u vëzhguar edhe nga mbi 80 përfaqësues të Bashkimit Europian. Shefi i Misionit Vëzhgues të BE’së, Roberto Gualtieri, gjatë vizitës së tij në qendrën e votimeve në Fakultetin Filologjik, ka thënë se deri më tash gjithçka është duke shkuar mirë....

8 June, 2014Lexo më shumë

Limaj voton, fton edhe qytetarët ta shfrytëzojnë të drejtën e tyre (Video)

Kryetari i Nisma për Kosovës, Fatmir Limaj ka kryer obligimin e tij qytetarë të votimit, në Shkollën Fillore ‘Faik Konica’ në Prishtinë....

8 June, 2014Lexo më shumë

Mos tentoni manipulimin e zgjedhjeve, mund të shkoni 5 vjet në burg

Për ata të cilët do të keqpërdorin votën e tyre ose grupet e ndryshme me qëllime të ndryshme do të ketë dënime. Laura Pula Prokurore e Shtetit, ka thënë se dënimet janë drastike, prej 6 muaj deri në 5 vite burgim....

8 June, 2014Lexo më shumë

Komisioneri i AKR-së është marrë në pyetje nga policia

E plotësuar: Zyrtari për informim i AKR-së në Gjakovë, Ali Tafarshiku, i kontaktuar përmes telefoni ka mohuar të ketë pasur arrestime të komisionerit të tyre në qendrën e votimit në Gjimnazin “Hajdar Dushi”, numër 0201c....

8 June, 2014Lexo më shumë

Jahjaga: Dilni në zgjedhje, i ndihmoni vendit (Video)

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, pasi vetë ka shfrytëzuar të drejtën e votës, ka ftuar edhe qytetarët ta bëjnë të njëjtën gjë, duke thënë se dalja në zgjedhje i ndihmon vendit. ...

8 June, 2014Lexo më shumë

Ahmeti: Ditë e mirë për votim, shfrytëzojeni

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti  ka thënë se sot është ditë për demokracinë, pasi koha është shumë e favorshme për të votuar....

8 June, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels
  • Play World Soccer Champion