Sociale – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Milionat e keqpërdorur me barnat e shtrenjta

Miliona euro janë keqpërdorur nga buxheti i shëndetësisë për barna të listës esenciale, duke i favorizuar operatorët ekonomikë me çmime astronomike. Një tabletë “Imatinib”, e cila përdoret për mjekimin e leukemisë, para një viti është paguar 32 euro, ndërsa e njëjta para pak ditësh është blerë me vetëm 3.69 euro...

18 October, 2018 Lexo më shumë

Rrëfimi i heroinës së luftës Vasfije Krasniqi, do të dëgjohet edhe në Hagë

Vasfije Krasniqi – Goodman, e mbijetuar e dhunës seksuale ka rrëfyer përjetimet e saj të hidhura gjatë luftës duke përfshirë stigmatizimin nga shoqëria dhe rrugën e mundimshme për të kërkuar drejtësi....

17 October, 2018 Lexo më shumë

Vasfije Krasniqi-Goodman rrëfen publikisht përjetimet e dhunës seksuale në luftë

Për herë të parë vjen një rrëfim i hapur i njërës prej viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës....

16 October, 2018 Lexo më shumë

Diplomon studentja e parë në programin e gjuhës angleze në Fakultetin Ekonomik

Sot në Fakultetin Ekonomik të Universitetit të Prishtinës diplomoi kandidatja e parë në programin e gjuhës angleze “Applied Economics and Management”....

16 October, 2018 Lexo më shumë

Ligji për Automjete sjellë përplasje në Komision

Mimoza Kusari, Hykmete Bajrami dhe Dardan Sejdiu anëtarë të Komisionit për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti, Industri dhe Zhvillim Rajonal kanë lëshuar mbledhjen si shenjë kundërshtimi ndaj raportit me rekomandime për Projektligjin për ndryshim dhe plotësimin e Ligjit për Automjete....

16 October, 2018 Lexo më shumë

Deputetët kërkojnë që shtesat për fëmijë të jenë më të larta se 10 euro

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Donika Kadaj-Bujupi, ka iniciuar debatin parlamentar që është mbështetur edhe nga deputetët e partisë së saj në lidhje me shtesat e fëmijëve. ...

15 October, 2018 Lexo më shumë

64-vjeçari nga Prishtina jeton i vetëm dhe në kushte të vështira

Është një plak në Prishtinë që ka nevojë për ndihmë. Ai jeton i vetëm në kushte të vështira ekonomike....

14 October, 2018 Lexo më shumë

Familja Gashi kërkon shërim për djalin

Familja e Shkurte Gashit që jeton në kushte të rënda, po ballafaqohet edhe me një tjetër hall....

6 September, 2018 Lexo më shumë

Forumi në Dubrovnik, Bushati takon zyrtarin amerikan: Shqipëria, rol konstruktiv në rajon

Ministri shqiptar për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati është takuar me zv.ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit, Mattheë Palmer, gjatë punimeve të një forumi të zhvilluar në Dubrovnik....

2 September, 2018 Lexo më shumë

Haradinaj dhuron të holla për Besnik Ukajn

Kryeministri Ramush Haradinaj ka dhuruar të holla për të ndihmuar të riun Besnik Ukaj i cili po vuan nga një sëmundje e rëndë....

30 August, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO