Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Zjarrfikësit kërkojnë kushte, paralajmërojnë protesta

Gjendje e rëndë e ka kapluar shërbimin e zjarrfikësve vite me radhë. Sindikata e Pavarur e Zjarrfikësve të Kosovës (SPZK) ka reaguar për shumë probleme që e kanë përfshirë këtë institucion, por s’ka marrë përgjigje. Sipas kësaj sindikate, tani në radhë është protesta, pasi nuk ka formë tjetër të komunikimit me institucionet....

29 April, 2014 Lexo më shumë

Kurti: Politikanët u pasuruan në kurrizin e të varfërve

Albin Kurti ka thënë se gjendja e rëndë sociale dhe rritja e pabarazisë ka ardhur sepse Kosova është bërë Republikë e politikanëve të pasur në kurriz të njerëzve të varfër. Ai ka thënë se te ardhurat që kanë qytetarët e Kosovës nuk i përkasin një shteti të zhvilluar....

18 April, 2014 Lexo më shumë

Qeveria liron nga borxhet e KEK-ut rreth 50 mijë familje

Korporata Energjetike e Kosovës i ka propozuar Qeverisë së Kosovës që t’ua falë borxhet familjeve të kualifikuara si raste sociale. Kjo e dyta, ka rekomanduar që KEK së bashku me MPM-në të hartojë listën e familjeve në mënyrë që t’u shlyhen borxhet....

18 April, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO