Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Thaçi i bën 250 mijë ‘like’ në FB

Kryeministri në largim, Hashim Thaçi, ka falënderuar fansat e tij në rrjetin social Facebook, duke bërë të ditur se sot i janë bërë 250 mijë “like” në profilin e tij....

3 July, 2014 Lexo më shumë

“Fluturuesit spanjoll”, ilegalisht nëpër barnatoret e Kosovës

Në barnatoret e Kosovës me lehtësinë mund të bihet “Spanish Sex Drops D8”, që janë stimulues femëror seksual e që blihen kryesisht nga meshkujt, që duan të abuzojnë seksualisht me femrat, të cilat nën ndikimin e këtyre pikave hidhen lehtë në shtratin e abuzuesve....

3 July, 2014 Lexo më shumë

Fyerja e Skënderbeut i çoi në burg (Video)

Jeton Vërbani dhe Arben Berisha nga Kaçaniku janë arrestuar të martën nga Policia e Kosovës dhe janë dërguar në mbajtje për 48 orësh. ...

2 July, 2014 Lexo më shumë

Vdes Agnesa, humbë betejën me jetën

Peja ka marrë lajmin e zi për vdekjen e vajzës të re, Agnesa Kondirolli. Pas betejes së gjatë për jetë, Agnesa ka humbur betejën për jetë duke vdekur në moshën 19 vjeçare....

2 July, 2014 Lexo më shumë

Historia e grabitjes së 79 orëve prej ari nga kosovarët në Bahrein

Dy dëshmitarë arabë kanë dëshmuar të martën nga Bahreini kundër një bande të fuqishme grabitësish kosovarë....

2 July, 2014 Lexo më shumë

Shtrenjtohet energjia elektrike për 5.57 për qind

Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRRE) ka aprovuar të hënën tarifat e çmimeve me pakicë të energjisë elektrike për konsumatorë, që do të fillojnë të aplikohen nga furnizuesi publik prej ditës së nesërme....

30 June, 2014 Lexo më shumë

Reduktime të ujit në kryeqytet deri në 2016-ën

Batllavës i duhen edhe 89 centimetra, ndërsa Badovcit edhe 4.3 metra për të arritur nivelin maksimal. Sipas zyrtarëve të Ujësjellësit, rritja e niveleve ka bërë që të ketë më pak reduktime të ujit në kryeqytet....

29 June, 2014 Lexo më shumë

Shërbimi Korrektues i pakënaqur me raportin për burgjet

Shërbimi Korrektues i Kosovës (SHKK), ka reaguar të premten lidhur me raportin e monitorimit të qendrave korrektuese dhe të paraburgimit të përgatitur nga Grupi Punues i Mekanizmit Kombëtar për parandalimin e torturës....

27 June, 2014 Lexo më shumë

Policia bastis kazinot ‘Play4Win”

Sot në mëngjes Policia e Kosovës dhe ajo e EULEX-it arrestuan tre të pandehur dhe kryen bastisje në disa lokacione në rajonin e Prishtinës dhe në atë të Gjakovës....

25 June, 2014 Lexo më shumë

UP-ja e falsifikimeve, 40 raste të reja

Arrestimet e vitit të shkuar të 11 personave, ish-studentë dhe asistentë të Universitetit të Prishtinës nën dyshimet për falsifikime dhe regjistrime të paligjshme, nuk e kanë ndalur këtë dukuri në UP....

25 June, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO