Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Bizneset kundërshtojnë rritjen e çmimit të energjisë, paralajmërojnë protesta

Oda Ekonomike e Kosovës së bashku me përfaqësuesit e bizneseve kosovare kanë shprehur shqetësimet e tyre lidhur me vendimin e Zyrës së Rregullatorit të Energjisë për rritjen e tarifave të energjisë elektrike....

30 August, 2014 Lexo më shumë

Vritet një person në Shalë të Lipjanit

Një banor i fshatit Shalë nga Komuna e Lipjanit, ka humbur jetën pas plagëve të marra të shkaktuara nga arma zjarri. Ndërkaq, sipas Policisë së Kosovës, dy persona të dyshuar për këtë rast janë dërguar në mbajtje....

30 August, 2014 Lexo më shumë

Ku janë edhe 1700 persona të zhdukur?

Dita Ndërkombëtare e të Zhdukurve, e gjen Kosovën me 1700 persona, fati i të cilëve ende nuk dihet. ...

30 August, 2014 Lexo më shumë

SBASHK-ut paralajmëron grevë të mësimdhënësve

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe të Kulturës së Kosovës, Rrahman Jasharaj, në një letër të hapur drejtuar krerëve shtetërorë, ka paralajmëruar greva dhe veprime tjera ligjore nga ana e mësimdhënësve, nëse marrëveshjet e nënshkruara më herët nuk realizohen....

29 August, 2014 Lexo më shumë

AI: Askush nuk jep përgjigje për krimet e luftës në Kosovë

Amnesty International kërkon na Serbia dhe Kosova të bashkëpunojnë për zbardhjen e fatin e personave të zhdukur. ...

29 August, 2014 Lexo më shumë

Pacientët e alivanosur barten në shpinë shkallëve deri tek mjeku

Të sëmurët të cilët shkojnë për ndihmë mjekësore në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prishtinë, duhet të ngjiten shkallëve vetë, apo me ndihmën e familjarëve, e në disa raste edhe duke i bartur me duar deri tek mjeku në katin e dytë....

29 August, 2014 Lexo më shumë

Vdes polici serb i plagosur në afërsi të kufirit me Kosovën

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, ka njoftuar se ka ndërruar jetë pjesëtari i xhandarmerisë serbe, Stevan Singjeliq, i cili thuhet se u plagos të mërkurën në mbrëmje në një shkëmbim zjarri në malet e Kurshumlisë, në afërsi të kufirit me Kosovën....

28 August, 2014 Lexo më shumë

Gratë paguajnë detektiv “Shigjetën”, duan prova për tradhti bashkëshortore

Detektivë privatë (ilegalë) po fotografojnë dhe po incizojnë me video persona të ndryshëm fizikë dhe juridikë, kryesisht me kërkesë të bashkëshorteve, të cilat kanë dilema për tradhti bashkëshortore....

28 August, 2014 Lexo më shumë

Arrestohet i dyshuari për vrasjen në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar personi i dyshuar për vrasjen e një personi para tri dite në Gjakovë. Policia njofton se i arrestuari ka pranuar kryerjen e veprës....

27 August, 2014 Lexo më shumë

Koci: Arifi do të donte të ndalej në ‘zogun’ e Tunës

Ish deputeti i PDK-së në Kuvendin e Kosovës, Gani Koci, i ka thënë Avni Arifit “E thefsh qafen”, i cili është këshilltar i parë i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt....

27 August, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO