Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Arrestohet i dyshuari për vrasjen në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar personi i dyshuar për vrasjen e një personi para tri dite në Gjakovë. Policia njofton se i arrestuari ka pranuar kryerjen e veprës....

27 August, 2014 Lexo më shumë

Koci: Arifi do të donte të ndalej në ‘zogun’ e Tunës

Ish deputeti i PDK-së në Kuvendin e Kosovës, Gani Koci, i ka thënë Avni Arifit “E thefsh qafen”, i cili është këshilltar i parë i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt....

27 August, 2014 Lexo më shumë

EULEX-i ia lë Gecin drejtësisë kosovare

Vendosi që të dorëzohet në mënyrë vullnetare në duart e EULEX-it, por misioni evropian për sundimin e rendit dhe ligjit nuk e mori në shqyrtim dëshirën e tij....

27 August, 2014 Lexo më shumë

Burri i Vjosa Osmanit në ligjëratë te Shefqet Krasniqit (Video)

Si duket bashkëshorti i deputetes së LDK-së, Vjosa Osmani është besimtarë i devotshëm....

25 August, 2014 Lexo më shumë

Ambientalistët shqiptarë: Hiqni qentë nga rruga, merrini në shtëpi

Shumëkujt do t’i dukej çudi, madje një lajthitje e momentit, ideja e ambientalistëve për t’i marrë qentë e rrugës në shtëpi. Në fakt ambientalistët dhe aktivistë të mbrojtës së kafshëve thonë se kafshët shtëpiake si qeni dhe macja kanë vlera të jashtëzakonshme për shëndetin e njeriut, duke shëruar edhe sëmundje që mjekësia nuk iu jep zgjidhje....

25 August, 2014 Lexo më shumë

Kardiologët i shantazhojnë pacientët, ‘nuk dinë’ t’ua vendosin stendat në QKUK

Vetëm dy kardiologë në QKUK kanë shprehur gatishmëri që të marrin pjesë në vendosjen e stendave tek pacientët me infarktet akute....

25 August, 2014 Lexo më shumë

Rastet emergjente, mbi normën e OBSH-së

Numri i qytetarëve të cilët kërkojnë ndihmë në Klinikën Emergjente në Kosovë është më i madh se norma e parashikuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë....

20 August, 2014 Lexo më shumë

Ahmeti i rikthehet skandalit të naftës

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i ka shkruar letër ushtruesit të detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Sylë Hoxhës, nga i cili ka kërkuar  informata rreth skandalit të naftës për ngrohje në shkollat e Prishtinës....

19 August, 2014 Lexo më shumë

‘Doku-Festi’ përçon në botë imazhin e Kosovës normale

Paulina Bukowsakas nga Polonia i janë dashur shumë argumente për t’i bindur prindërit dhe miqtë e saj se Kosova më nuk është një vend i rrezikshëm, dhe se në këtë shtet evropian gjendja është normale. ...

18 August, 2014 Lexo më shumë

Veterani i harruar i UÇK-së që jeton në kontejner

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i cili la jetën e tij në Gjermaninë dhe iu bashkua luftës, sot jeton i vetëm në një kontejner në lagjen “Fusha e Pajtimit”, në Prishtinë. Përveç gjendjes së vështirë ekonomike-sociale, ai ka plot 15 vite që përballet edhe me probleme shëndetësore dhe pa përkrahje institucionale....

17 August, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO