Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Sondazhi i ‘Journals Open Edition’: Në Kosovë vetëm 77 % e popullsisë janë religjioz

Edhe në Evropë, si në të gjitha kontinentet e tjera në botë ekziston ndjenja religjioze, madje nëse kthehemi disa shekuj më herët religjioni nëpërmjet kishës luante rol kyq në politikën evropiane....

6 August, 2018 Lexo më shumë

Nis fushata për bamirësi që krijon zhvillim

Ligjëruesi në mbi shtetndërtimin në Universitetin e Winchesterit në Angli, Dr Seb Bytyçi, i njohur për aktivitetin si Drejtor i Institutit Ballkanik të Politikave (IPOL) ka marrë një iniciativë që synon përdorimin e bamirësisë për zhvillim dhe luftim të varfërisë. Dhe për këtë ka kërkuar ndihmën e qytetarëve dashamirës përmes donacioneve dhe shpërndarjes së fushatës....

5 August, 2018 Lexo më shumë

Reçica: Mbetet sfidë punësimi i personave me aftësi të veçanta

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica ka raportuar në Komisionin për Shëndetësi, Punë dhe Mirëqenie Sociale lidhur me zbatimin e Ligjit për aftësimin, riaftësimin profesional dhe punësimin e personave me nevoja të veçanta....

18 July, 2018 Lexo më shumë

Pacolli i jep mirënjohje Halil Kastratit

Hoxhë Halil Kastrati njihet për humanizmin e tij. Ai bëri që shumë familje të kenë lot gëzimi falë bamirësisë që ai ka....

17 July, 2018 Lexo më shumë

Behgjet Pacolli i jep 20 mijë euro për shërimin e Aurora Krasniqit

Aurora Krasniqi vuan nga një sëmundja e leukemisë akute, shërimi i secilës kushton deri në 150 mijë euro. ...

15 July, 2018 Lexo më shumë

Jarës 4-vjeçare i duhet ndihmë për mjekimin e kurrizit

Një vajzë 4-vjeçare nga Reçaku i Shtimes, ka probleme shëndetësore, njofton Klan Kosova....

11 July, 2018 Lexo më shumë

11 anëtarët e familjes nga Vushtrria jetojnë në 62 metra katrorë

​ Në Kosovë ka mijëra familje që jetojnë në varfëri ekstreme, në mungesë të gjërave më elementare për një jetë me dinjitet. ...

10 July, 2018 Lexo më shumë

Mirëpritet iniciativa për mbështetjen financiare të fëmijëve

Mirëpritet iniciativa e disa deputetëve për projektligj që 500 mijë fëmijë kosovarë të gëzojnë mbështetje financiare nga shteti....

3 July, 2018 Lexo më shumë

Humanisti Halil Kastrati jep një lajm të mirë për djalin e tij

Ditë më parë u bë e ditur se hoxha dhe humanisti Halil Kastrati ka të sëmurë djalin e tij, Uvejsin. ...

27 June, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO