Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Adnan Hyseni i del në ndihmë Fatjona Kurmehajt, ja si mund ta ndihmoni edhe ju

Humanisti Adnan Hyseni i ka ndarë 3 mijë euro për Fatjona Kurmehaj e cila vuan nga sëmundja e Leukemisë....

19 February, 2018 Lexo më shumë

Studenti kosovar që merr oferta pune nga e gjithë bota, ka një thirrje për Qeverinë

Në prag të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, shteti ynë përballet me numër të madh të papunësisë....

12 February, 2018 Lexo më shumë

Karnevalet 2018 në Prishtinë

Famullia e Prishtinës dhe Grupi i Skautëve të Kosovës, në bashkëpunim me Dream Kids dhe Këshillin Organizativ për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, organizon Karnavalet 2018 në Prishtinë, këtë të shtunë, më 10 shkurt 2018, nga 13h – 15h....

9 February, 2018 Lexo më shumë

Lajm i mirë për familjen Maraj, BIK mundëson mjekimin falas të Blerondit në Turqi

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) ka mundësuar që djali pesë vjeçar i familjes Maraj të mjekohet falas në Turqi....

6 February, 2018 Lexo më shumë

Vogëlushi Amar Leka ka nevojë për 25 mijë euro për shërim

Vogëlushi Amar Leka nga Gjilani ka lindur me një problem shëndetësor....

3 February, 2018 Lexo më shumë

Grabitet familja e varfër, u vidhen paratë që i morën nga bamirësit

Fitore Podvorica nga Podujeva jeton së bashku me tre fëmijët e saj në kushte të vështira, pas vdekjes së bashkëshortit tre muaj më parë në një aksident trafiku....

3 February, 2018 Lexo më shumë

Vdekja e punëtorit të KEK-ut, ministri i Punës kërkon që të zbatohet në përpikëri Ligji i Punës

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica ka reaguar pas vdekjes së punëtorit të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), në vendin e tij të punës....

3 February, 2018 Lexo më shumë

Apel për ndihmë: Dedë Tanushi ka nevojë urgjente për shërim jashtë vendit

Dedë Tanushi ka nevojë urgjente për shërim jashtë vendit. Familja e tij është duke kërkuar ndihmë që t’i mundësohet ky shërim. ...

2 February, 2018 Lexo më shumë

Gentiana Qafleshi vuan nga një sëmundje e rëndë, ka nevojë për ndihmë

Gentiana Qafleshi, nga fshati Bellobrad, është prekur nga një sëmundje, për mjekimin e së cilës familja nuk ka mundësi ta mbulojë....

30 January, 2018 Lexo më shumë

Fillon pagesa e pensioneve për tri kategoritë e reja pensionale

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale ka proceduar sot pagesat e pensioneve për tri kategori përfituese të skemës pensionale, për paraplegjik dhe tetrapelgjik, për pensionet familjare dhe ato invalidore të punës....

24 January, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO