Sociale – Lajmi.net

Aktuale

Behgjet Pacolli i jep 20 mijë euro për shërimin e Aurora Krasniqit

Aurora Krasniqi vuan nga një sëmundja e leukemisë akute, shërimi i secilës kushton deri në 150 mijë euro. ...

15 July, 2018 Lexo më shumë

Jarës 4-vjeçare i duhet ndihmë për mjekimin e kurrizit

Një vajzë 4-vjeçare nga Reçaku i Shtimes, ka probleme shëndetësore, njofton Klan Kosova....

11 July, 2018 Lexo më shumë

11 anëtarët e familjes nga Vushtrria jetojnë në 62 metra katrorë

​ Në Kosovë ka mijëra familje që jetojnë në varfëri ekstreme, në mungesë të gjërave më elementare për një jetë me dinjitet. ...

10 July, 2018 Lexo më shumë

Mirëpritet iniciativa për mbështetjen financiare të fëmijëve

Mirëpritet iniciativa e disa deputetëve për projektligj që 500 mijë fëmijë kosovarë të gëzojnë mbështetje financiare nga shteti....

3 July, 2018 Lexo më shumë

Humanisti Halil Kastrati jep një lajm të mirë për djalin e tij

Ditë më parë u bë e ditur se hoxha dhe humanisti Halil Kastrati ka të sëmurë djalin e tij, Uvejsin. ...

27 June, 2018 Lexo më shumë

Obiliq, familja Hiseni kërkon strehim

Në Obiliq një familje e zhvendosur moti nga Medvegja është në hall për strehim, meqë sa herë bie shi atyre u pikon brenda në shtëpi....

23 June, 2018 Lexo më shumë

Halili, i cili sot ka nevojë për ndihmë, kishte shpëtuar një familje në Han të Elezit

Halil Halili, gazetar dhe një prej profesionistëve të shquar të mediave kosovare, po përballet me një sëmundje të rëndë, për shërimin e së cilës nevojitet një shumë e konsiderueshme parash. Por, njerëzit që sot po e ndihmojnë, ose ata që duan ta ndihmojnë, duhet të dinë diçka: ishte pikërisht Halili ai që në vitin 2015 kishte shpëtuar një familje të varfër nga Hani i Elezit....

10 June, 2018 Lexo më shumë

Refik Bunjaku nga Gjilani vuan nga kanceri dhe ka nevojë që t’i dhurohet gjak

Rëndimi i sëmundjes së kancerit, ka bërë që 68 vjeçari, Refik Bunjaku nga Gjilani të ketë nevojë për gjak....

29 May, 2018 Lexo më shumë

Opozita pritet të bllokojë seancën dhe të kërkojë dorëheqjen e Xhafajt

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në orën 10:00 nën drejtimin e Zv.kryetares Vasilika Hysi. Rendi i ditës nis me betimin e deputetit të ri Spartak Braho, i zë vendin Saimir Tahirit, ish-ministrit në arrest shtëpie tashmë....

17 May, 2018 Lexo më shumë

Milovani 44-vjeçar nga Serbia, merr për nuse 22-vjeçaren nga Shkodra

Në fshatrat serbë mungojnë vajzat e reja, kështu që burrat serbë vendosin të marrin për nuse vajza shqiptare....

11 May, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO