Rajoni – Page 417 – Lajmi.net

Aktuale

Tetova e bllokuar nga bora

Shumë rrugë të qytetit të Tetovës mbeten me probleme për qytetarët ndonëse autoritetet lokale pohojnë se vazhdimisht punojnë në teren. Gjendja është akoma më e rëndë nëpër rrugët e fshatrave të malësisë së Sharrit....

30 December, 2014Lexo më shumë

Ja çfarë presidenti ka Serbia: Rreptësisht ndalohet fotografimi në fshatin e tij

Në hyrje të fshati Bajçetina, fshatin e lindjes së Tomisllav Nikoliqit, në tabelën me emrin e këtij vendbanimi është vendosur edhe shenja që ndalon fotografimin. ...

29 December, 2014Lexo më shumë

Zbrazja e vendbanimeve shqiptare në Mal të Zi (Video)

Në Mal të Zi, gati në të gjitha rajonet ku jetojnë shqiptarët, emigrimi ka sjellë një rënie të numrit të tyre....

29 December, 2014Lexo më shumë

Odiseada e tragetit “Norman Atlantic” përfundon me tetë të vdekur

Tetë të vdekur është zyrtarisht bilanci i fatkeqësisë së tragetit të përfshirë nga flakët pranë brigjeve të Korfuzit, ndërsa evakuimi i të gjithë personave në bord ka përfunduar....

29 December, 2014Lexo më shumë

Nikoliq: Serbia hap pas hapi drejt njohjes së Kosovës

Presidenti serb, Tomisllav Nikoliq deklaroi të hënën se Serbia "hap pas hapi" po bën gjëra që do ta sjellin deri në njohjen de fakto të pavarësisë së Kosovës, njoftoi shërbimi i shtypit i kabinetit të Presidencës. ...

29 December, 2014Lexo më shumë

Garancë për suksesin e Qeverisë Rama – këshilltarët e huaj

Garancia për vendimet dhe politikat që ndërmerr kryeministri Rama janë këshilltarët e huaj që asistojnë qeverinë shqiptare. ...

29 December, 2014Lexo më shumë

Vdes shqiptari 35-vjeçar i shpërthen vetura në ecje (Foto)

Një shqiptar 35-vjeçar ka gjetur vdekjen, ndërsa vetura me të cilën udhëtonte ka shpërthyer....

29 December, 2014Lexo më shumë

Djali i Meksit foto me cigare, shantazhuesi i merr 500 mijë lekë

Djali i ish deputetes socialiste në Shqipëri, Ermelinda Meksi është shantazhuar nga një 19 vjeçar, i cili i ka marrë atij 500 mijë lekë të vjetra, që të mos ja publikoj një foto ku 14 vjeçari shihet duke pirë cigare. ...

29 December, 2014Lexo më shumë

Ja si po shpëtohen pasagjerët e anijes së përfshirë në flakë (Video)

Pasagjerët e tragetit italian të përfshirë nga flakët po përjetojnë tmerr me sy, ndërkohë që mundohen të shpëtojnë të gjallë nga kjo tragjedi. Mes 478 personave që ndodheshin në bord, mësohet se mes tyre janë edhe 25 shtetas shqiptarë....

28 December, 2014Lexo më shumë

Xhandarmeria serbe nuk gjen prostituta në klubet e natës në Preshevë

Forca të mëdha të xhandarmerisë serbe mbrëmë kanë kontrolluar klubet e natës së Preshevë, por aksioni ka rezultuar pa sukses....

28 December, 2014Lexo më shumë

Vetëvaret në burg për 25 euro borxh të rrymës elektrike!

Një mashkull 52-vjeçar, i arrestuar përpara disa ditësh për shkak të abuzimeve me energjinë elektrike, është gjetur i vetëvarur paraditen e së dielës në burgun e Rrogozhinës....

28 December, 2014Lexo më shumë

Kroacia sot voton për presidentin e ri, bora pengesë

Për arsye të motit shumë të keq, disa vendvotime në Kroaci janë hapur me vonesë, kurse nga katër kandidatë të mundshëm, presidenti aktual, Ivo Josipoviq, dhe Kollinda Grabar Kitaroviq, ish-ministre dhe diplomate, janë favoritë për të fituar. ...

28 December, 2014Lexo më shumë

Shpëtimi i tragetit në zjarr, në bord edhe 22 shqiptarë

Udhëtarët e tragetit italian, të përfshirë nga flakët, po përjetojnë tmerr me sy, ndërkohë që mundohen të shpëtojnë të gjallë nga kjo tragjedi. Mes 478 personave, që ndodheshin në bord, mësohet se janë edhe 22 shtetas shqiptarë. Prej ngjarjes së ndodhur rreth orës 04:00 të mëngjesit të sotëm, 170 udhëtarë janë mundur të shpëtonin prej saj, kurse aksioni për shpëtimin e të tjerëve po vijon....

28 December, 2014Lexo më shumë

Mediat në Maqedoni: Menduh Thaçi si “Kim Jong Uni” cakton pasardhës djalin e tij

Mediat në gjuhën shqipe në Maqedoni duke iu referuar një komunikate të Lëvizjes për Reforma në PDSH, raportojnë se kryetari i kësaj partie, Menduh Thaçi, ka caktuar për Sekretar të Përgjithshëm të partisë, djalin e tij, Pajtimin, ndërsa për Nënkryetar, nipin Valon Arifi. ...

27 December, 2014Lexo më shumë

Arrestohen kryefamiljarët e bllokut banesor, vidhnin rrymën

Njëmbëdhjetë kryefamiljar të familjeve që jetojnë në një pallat në qytetin Krujës, janë arrestuar nga policia, pasi ishin kyçur në mënyrë ilegale në rrjetin e energjisë elektrike....

27 December, 2014Lexo më shumë

Shkak i rrëzimit të avionit të presidentit maqedonas, gabim i pilotit

Pala maqedonase, pranoi rezultatet e raportit në përgjithësi por me një vërejtje të cilën kërkuan që të jetë pjesë e raportit....

27 December, 2014Lexo më shumë

Të mbijetuarit nga aksidenti në Tivar, jashtë rrezikut për jetë (foto-video)

Udhëtarët nga Shqipëria që u aksidentuan mbrëmjen e së premtes në Urën e Mërkotit në Tivar të Malit të Zi do të kthehen në vendlindje një nga një. ...

27 December, 2014Lexo më shumë

BDI dhe VMRO-DPMNE kanë dallime dhe vështirësi të shumta

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti në fjalimin e tij me rastin e fundvitit, duke shpalosur të arriturat e subjektit që ai drejton, u shpreh se gjatë qeverisjes me partnerin e koalicionit ka edhe vështirësi....

25 December, 2014Lexo më shumë

Ambasadori serb në Tiranë, në Katedralen Ortodokse

Ambasadori i Serbisë në Tiranë, Miroljub Zariq ishte të ndër të paktët diplomatë të akredituar në Tiranë që ka vizituar sot Katedralen Ortodokse “Ngjallja e Krishtit” me rastin e festës së “Krishtlindjeve”. Ai është pritur nga klerikët më të lartë të kësaj kishe....

25 December, 2014Lexo më shumë

Për shkak të Kosovës, Nikoliq s’e takoi ambasadorin e Gjermanisë

Ambasadori i Gjermanisë në Beograd, Heinz Wilhelm ka bërë përpjekje të mërkurën të aranzhojë takimin me kryetarin Serbisë Tomislav Nikoliqin, por shefi i shtetit serb i është përgjigjur se “nuk ka kohë”....

25 December, 2014Lexo më shumë

Shqiptarët e Luginës duan integrim në institucionet serbe, shteti s’i do

Kryetari i Partisë Demokratike në Preshevë, Nagip Arifi, i cili njëherësh është edhe kryetar i Komunës së Bujanocit, ka deklaruar për agjencinë Fonet se shqiptarët janë të gatshëm për integrim në institucione të shtetit....

24 December, 2014Lexo më shumë

Kopja e Mesharit, ekspozohet në zyrat e presidentit Nishani

Në hollin “Nënë Tereza” të Presidencës së Republikës së Shqipërisë u ekspozua një kopje e veçantë e librit të parë në gjuhën shqipe, e “Mesharit” të murgut Gjon Buzuku nga viti 1555....

24 December, 2014Lexo më shumë

Bugajski: Mos pranimi në NATO e BE, e shtynë Maqedoninë drejtë Rusisë

Maqedonia pa u pranuar në NATO dhe në BE, shkallë-shkallë do të jetë nën ndikimin e Rusisë. Dhe kjo gjë jo vetëm për Maqedoninë, por edhe për disa fqinj të saj është e njëjtë. Rusia po e shfrytëzon mos futjen në NATO dhe kontestet midis fqinjëve që të ketë ndikim në rajon dhe kjo gjë do të vazhdojë edhe në të ardhmen, vlerëson eksperti amerikan Janush Budajski...

24 December, 2014Lexo më shumë

Thyhet ngërçi në Shqipëri, PD kthehet në Kuvend

Opozita është rikthyer në Kuvend duke i dhënë fund bojkotit gjashtëmujor dhe skenarit të Sali Berishës për të djegur mandatet. Vendimi u mor dje pas një dileme të gjatë. Pas një serie takimesh të dështuara, marrëveshja mes PS-së dhe PD-së u arrit pak para mesnate....

24 December, 2014Lexo më shumë

Kryeministri turk: Asnjë forcë s’mund ta ndajë Shkupin nga Stambolli

Ahmet Davutoglu gjatë vizitës së tij në Çarshinë Turke të Shkupit, u prit me lot gëzimi nga bashkatdhetarët e tij, raporton agjencia turke e lajmeve Anadolya....

23 December, 2014Lexo më shumë

Shqipëria nuk kalon ngërçin, bisedimet PS-PD pa rezultat

Deputetët e PD-së, ende do të mbesin jashtë Kuvendit të Shqipërisë, duke vazhduar ta bojkotojnë atë....

23 December, 2014Lexo më shumë

I mituri nga Presheva kapet me 39 emigrantë ilegalë në kombi

Në një kombi me traga të Vrajës, që drejtohej nga një i mitur nga Presheva, policia serbe në afërsi të kufirit me Maqedoninë ka zbuluar 39 emigrantë ilegalë, njoftoi policia e këtij qytetin në jug të Serbisë....

23 December, 2014Lexo më shumë

Davutoglu: Ballkani varet nga stabiliteti i Maqedonisë

Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu e ka quajtur Maqedoninë si zemër të gjithë Ballkanit....

23 December, 2014Lexo më shumë

Goditet një rrjet ndërkombëtar i trafikimit të drogës, me bazë në Maqedoni

Është shkatërruar një rrjet i rëndësishëm ndërkombëtarë që merrej me trafikim të drogës në Europë. ...

23 December, 2014Lexo më shumë

Kostandin Xhuvani pranon fajësinë për vrasjen e katërfishtë

Xhuvani pranon fajësinë për vrasjen e katërfishtë të cilën e bëri në lokalin e natës “Ante grand”, mëngjesin e 4 nëntorit, në Tiranë....

23 December, 2014Lexo më shumë

Debati në parlamentin serb për buxhetin shoqërohet me fyerje të rënda

Në të njëjtën ditë kur deputetët e Kuvendit të Kosovës debatuan për draft-ligjin e buxhetit të vitit 2015, Kuvendi i Serbisë debatoi për rebalancin e buxhetit, mirëpo, në Beograd fluturuan edhe shumë fyerje e sharje. ...

22 December, 2014Lexo më shumë

Ende pa marrëveshje për kthimin e PD-së në Kuvend

Dita e hënë nuk u finalizua me një marrëveshje mes shumicës parlamentare dhe opozitës për kthimin e kësaj të fundit në Kuvendin e Shqipërisë. Pavarësisht eurodeputetëve të ardhur në Tiranë posaçërisht për të negociuar mes palëve, PD nuk është e bindur për heqjen dorë nga bojkoti....

22 December, 2014Lexo më shumë

Rama: E bukura të shton jetën e punën (Foto)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po promovon qytetin e Korçës për të kaluar këto festa të fundvitit. Këtë radhë shefi i qeverisë shqiptare, ka postuar në rrjetet sociale, disa fotografi të qytetit të Korçës në prag festash, ku ka promovuar ndërtesën e re, të ashtuquajtur “Eiffel i Korçës”....

22 December, 2014Lexo më shumë

Kroacia mund të bllokojë Serbinë drejt BE-së nëse s’i burgosë “kriminelët e luftës”

Kroacia mund të bllokojë procesin e anëtarësimit të Serbisë në BE nëse Beogradi nuk do t’i ndjekë penalisht të akuzuarit për krime lufte gjatë shpërbërjes së Jugosllavisë, ka thënë ministrja e Jashtme e Kroacisë, Vesna Pushiq për agjencinë turke të lajmeve “Anadolu”....

21 December, 2014Lexo më shumë

Avokat Ngjela: Paradoksi i qeverisë Rama sikur ai i Shqipërisë së Enverit

Avokati i njohur dhe politikani shqiptar, Spartak Ngjela ka krahasuar gjendjen aktuale ekonomike në Shqipëri me atë të kohës kur vendi drejtohej nga diktatori komunist, Enver Hoxha. ...

21 December, 2014Lexo më shumë

Sheshel: Nëse unë jam kriminel lufte, të njëjtë janë edhe Nikoliq e Vuçiq

Lideri radikal serb, Vojislav Sheshel, i akuzuar për krime lufte në ish Jugosllavi, nga Gjykata Ndërkombëtare e Hagës, thotë se nëse ai është përgjegjës për krimet e asaj kohe, me të njëjtën përgjegjësi do të duhej të ngarkoheshin edhe presidenti aktual serb, Tomislav Nikoliq dhe kryeministri Aleksandar Vuçiq, të dy këta të fundit, ish vartës të Sheshelit. ...

21 December, 2014Lexo më shumë

Mafia e bebeve në Serbi, janë vjedhur deri në 10 mijë foshnje

Shoqata e Prindërve të fëmijë të humbur vlerëson se 6.000 deri në 10.000 foshnje janë "zhdukur" në mes të vdekjes së pretenduar dhe autopsisë. Në të paktën 42 raste të kësaj shoqate, përmes ndihmës së ADN-së, prindrit kanë dështuar të gjejnë fëmijët e tyre të rritur....

21 December, 2014Lexo më shumë

Ja se si hajnat vjedhin zbukurimet e fundvitit (Video)

Ndonëse qyteti i Shkodrës këtë prag fundviti është zbukuruar më shumë se vitet e tjera, persona akoma të paidentifikuar kanë dëmtuar zbukurimet duke vjedhur disa prej tyre. ...

21 December, 2014Lexo më shumë

Kroacia do të legalizojë marihuanën për qëllime mjekësore?

Qytetarët e Kroacisë që nga vera e vitit të ardhshëm do të mund të marrin “dritën e gjelbër” për shfrytëzim legal të marihuanës për qëllime mjekësore....

21 December, 2014Lexo më shumë

Arrestohet një i ri nga Presheva, trafikonte 22 afganë

Policia e Nishit ka arrestuar të dielën një person me iniciale A. I. (18-vjeçar) nga Presheva, për arsye të dyshimit se transportonte shtetas të Afganistanit në një furgon "Peugeot" me targa të Beogradit. ...

21 December, 2014Lexo më shumë

Gjermania: Kushti për Serbinë, zbatimi i plotë i marrëveshjes së Brukselit

Zbatimi i plotë i Marrëveshjes së Brukselit për normalizimin e raporteve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës është kushti i vetëm për hyrjen e Serbisë në Bashkimin Evropian, ka deklaruar ambasadori i Gjermanisë në Beograd, Heinz Wilhelm, në intervistën për gazetën beogradase Blic....

21 December, 2014Lexo më shumë

Zbulohet formula e kthimit të opozitës shqiptare në Kuvend

Pak orë para mbërritjes së tij në Tiranë, eurodeputeti Eduard Kukan zbulon pikat kryesore të marrëveshjes që do të risjellë në jetën parlamentare opozitën. Marrëveshja që do të nënshkruhet mes mazhorancës dhe opozitës do të nënshkruhet pasi fillimisht Kukan të zhvillojë të hënën takime me aktorët kryesorë politikë në vend....

21 December, 2014Lexo më shumë

Shkarkohet komandanti i Forcave Speciale shqiptare, fajëson ministren

Ka 24 medalje në ushtri dhe 27 në sport. Komandant i Forcave Speciale të Ushtrisë, aq sa njihet si “babai”, udhëheqësi i parë luftarak në terren dhe trajnues i misioneve “Eagle”, pedagog, autor i shumë librave, manualeve e kumtesave deri në kategorinë akademike të kërkimit shkencor....

21 December, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals