Rajoni – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Gazsjellësi arrin në Tetovë e Gostivar më 2019

Qytetarët e Tetovës, Gostivarit dhe Manastirit brenda dy viteve do të bëhen me gaz natyror, por vetëm nëse autoritetet komunale janë të gatshme që deri atëherë të ndërtojnë rrjet lokal të gazsjellësit....

17 January, 2018Lexo më shumë

Dy mina me sahat në makinë, arrestohet 26-vjeçari në Vlorë

Policia e Vlorës ka gjetur në një mjet dy mina me sahat, duke vënë në pranga dhe drejtuesin e saj....

17 January, 2018Lexo më shumë

Trafik droge drejt Italisë, kapen 800 kg marijuanë, prangosen dy shqiptarë

Një operacion i madh i policisë italiane në Bari ka përfunduar me sekuestrimin e 8 kuintalëve kanabis sativa, mijëra euro, 4 makina dhe arrestimin e dy shqiptarëve....

17 January, 2018Lexo më shumë

PS: Marrëveshja Rama-Basha ka përfunduar

Në seancën e 30 nëntorit të vitit kaluar, kryeministri Edi Rama ftoi kryetarin e opozitës Lulzim Basha në dialog, në një kohë kur Partia Socialiste kishte deklaruar të përfunduar që në 14 nëntor marrëveshjen politike Rama-Basha të 18 Majit....

17 January, 2018Lexo më shumë

BE financon 110 milionë euro për ujë dhe kanalizime në Shqipëri

Bashkimi Europian po vendos në fokus jetën e qytetarëve në Shqipëri. Sektori i ujit e kanalizimeve do të jetë prioritar për BE në vitin 2018, raporton Deutsche Welle....

17 January, 2018Lexo më shumë

Kryeministrja serbe: Serbia do nisë hetim për vrasjen e Ivanoviqit

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq ka thënë se qeveria serbe do të ofrojë gjithë ndihmën e mundshme në hetimin e vrasjes së Oliver Ivanovit edhe nëse Serbia nuk lejohet të marrë pjesë në hetim, ajo do të nisë vetë....

17 January, 2018Lexo më shumë

Serbia e prerë: S’ka dialog pa u zbardhur vrasja e Ivanoviqit

Drejtori i i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq i është përgjigjur Avni Arifit, shef i negociatave me Serbinë, i cili tha se dialogu mes shtetin fqinj është i paalternativë dhe i pashmangshëm, megjithë pengesat që mund të dalin në rrugë....

16 January, 2018Lexo më shumë

Ish-shefi i SHISH: Dy pista për vrasjen e Ivanoviqit, serbin s’e ekzekutuan shqiptarët

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror (SHISH) të Shqipërisë, Fatos Klosi, ka komentuar rreth vrasjes së sotme të politikanit serb në Mitrovicën e Veriut, Oliver Ivanoviq....

16 January, 2018Lexo më shumë

Vuçiq të shtunën dhe të dielën në Kosovë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të vizitojë të shtunën dhe të dielën Kosovën....

16 January, 2018Lexo më shumë

Qytetarët serbë në Kosovë dhe në Serbi ndezin qirinj për Ivanoviqin /FOTO

Qytetarë të Mitrovicës Veriore janë mbledhur pranë selisë së partisë SPD, me ç’rast kanë ndezur qirinj në kujtim të liderit të kësaj partie, Oliver Ivanoviq....

16 January, 2018Lexo më shumë

Reagon Rusia pas vrasjes së Oliver Ivanoviq

Në një deklaratë të lëshuar për vrasjen e Ivanoviq, ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë tha se Moska “dënon fuqishëm këtë akt të neveritshëm”....

16 January, 2018Lexo më shumë

Pandeli Majko: Vrasja e Ivanoviqit akt kundër shtetit të Kosovës dhe po aq antishqiptar

Për vrasjen e Oliver Ivanoviq, ka reaguar edhe ish- kryeministri i Shqipërisë, njëherësh ministër për shqiptarët jashtë kufijve, Pandeli Majko. Thotë se vrasja e Oliver Ivanoviqit, një prej zërave të fortë të serbëve të Kosovës është një ngjarje e rëndë....

16 January, 2018Lexo më shumë

Sali Berisha: Oliver Ivanoviqin e vranë organizatat ultranacionaliste serbe

Ish Kryeministri i Shqipërsië, Sali Berisha, ka reaguar pas vrasjes së liderit të SDP-së ,Oliver Ivanoviq....

16 January, 2018Lexo më shumë

Lista, 36 gjyqtarë e prokurorë në sitën e Vettingut

36 gjyqtarë e prokurorë, mes të cilëve edhe drejtues gjykatash e prokurorish, do t’i nënshtrohen procesit të vettingut, pas shortit të hedhur së fundmi në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit....

16 January, 2018Lexo më shumë

Në Zvicër jetojnë 112 mijë e 109 shtetas të Kosovës

Numri i shtetasve të Kosovës me qëndrim në Zvicër në fund të vitit 2017 ka qenë 112 mijë e 109 persona. Ndërsa një vit më parë ky numër ishte: 111mijë e 496 persona....

16 January, 2018Lexo më shumë

Drashkoviq: Ivanoviq u vra sipas modelit të shërbimeve të Millosheviqit

Kryetari i Lëvizjes së Ripërtëritjes Serbe (SPO), Vuk Drashkoviq ka vlerësuar se vrasja e Oliver Ivanoviqit në Mitrovicë, sot në mëngjes, është “terrorizëm politik, i kryer sipas modelit të shërbimeve të sigurisë së Millosheviqit nga vitet e 90-ta”....

16 January, 2018Lexo më shumë

Prokuroria serbe nis hetimet për vrasjen e Ivanoviqit, angazhohet edhe shërbimi sekret

Prokuroria serbe për krim të organizuar sot ka nisur procedurën e mbledhjes së provave lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviqit, kryetar i Iniciativës Qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi”, Oliver Ivanoviq....

16 January, 2018Lexo më shumë

Presidenti Meta dënon ashpër vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, shpreh keqardhjen e thellë dhe dënon ashpër vrasjen e politikanit serb të Kosovës, Liderit të Iniciativës Qytetare “Liria, Demokracia dhe Drejtësia”, Oliver Ivanoviq....

16 January, 2018Lexo më shumë

Edi Rama: Tragjike vrasja e Ivanoviqit, dialogu të thellohet

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shprehur keqardhje për vrasjen e Oliver Ivanoviqit në Veri të Mitrovicës mëngjesin e sotë. Ai thotë se kjo vrasje është akt që nxit urrejtje dhe tensione....

16 January, 2018Lexo më shumë

Vuçiq i reagon Veselit, “amniston” Thaçin dhe Haradinajn: Në Nish mund të vish veç si turist!

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, në konferencën për media pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare ka folur edhe për Kadri Veselin, kryeparlamentarin e Kosovës....

16 January, 2018Lexo më shumë

Vrasja e Ivanoviqit, Vuçiq bisedon me Mogherinin

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka folur me telefon me Shefen për Politikë të Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogerini për vrasjen e Oliver Ivanoviqit. ...

16 January, 2018Lexo më shumë

Vrasja e Ivanoviq, Serbia mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Serbia pritet të mbledhë Këshillin e Sigurisë Kombëtare rreth mesditës pas vrasjes në Mitrovicë të Oliver Ivanoviç, liderit të serbëve në Kosovë....

16 January, 2018Lexo më shumë

“Novosti”: “Ballisti” mund t’i shpëtojë ekstradimit në Serbi nëse bëhet kroat

Mediat serbe i janë rikthyer çështjes së Ismail Morinës. “Ballisti” gjendet ende në Kroaci, në pritje se çfarë do të ndodhë me fatin e tij, nëse do të ekstradohet apo jo në Serbi. Por, tifozi që mori autorësinë për ngritjen e dronit në stadiumin e Beogradit në vitin 2014 në sfidën Serbi-Shqipëri, tashmë ka bërë një kërkesë për azil politik në Kroaci....

15 January, 2018Lexo më shumë

Presidenti japonez: Serbia mban çelësin e stabilitetit në Ballkan

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mirëpriti të hënën kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe....

15 January, 2018Lexo më shumë

“Vizita e Stoltenberg në Maqedoni mesazh në vete”

“Vizita e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s në Maqedoni, Jens Stoltenberg, është mesazh në vete. Kjo do të thotë se në gjashtë muajt e fundit e kemi kthyer Maqedoninë në rrugën euroatlantike dhe kemi arritur sukses të neutralizojmë gjitha lajmet e këqija, të cilët në vazhdimësi vinin në Maqedoni”....

15 January, 2018Lexo më shumë

Meta: Shqipëria ka pritur shumë emigrantë, të garantohet mbrojtja e tyre

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka qenë i pranishëm në konferencën “Emigrantët në kërkim të paqes”, ku dhe ka thënë se Shqipëria ka pritur shumë emigrantë....

15 January, 2018Lexo më shumë

Tepelenë, arrestohet 62 vjeçari, kishte 138 kg kanabis në bidona plastikë

Policia e Tepelenës ka sekuestruar një sasi prej 138 kilogramë kanabis sativa, ndërsa në pranga është vënë një 62-vjeçar....

15 January, 2018Lexo më shumë

Rusia dërgon një ambasador “komando” në Serbi

Ish-ndërmjetësi rus në negociata për statusin e Kosovës, më 2007, Aleksandar Botsan-Kharchenko, pritet të jetë ambasadori i ri i Moskës në Beograd....

15 January, 2018Lexo më shumë

Shqipëria i afrohet me shpejtësi rekordit për divorcet

Divorci ka filluar të jetë një fenomen mjaft i përhapur në shoqërinë tonë. Ndarja e një çifti në fillim të viteve 1990 mund të komentohej në opinion si një ngjarje e rëndë, por në ditët e sotme, divorci maksimumi mbetet një problem midis palëve në ngjarje, teksa shoqërisë i mbetet vetëm të përballojë pasojat dhe kostot që krijohen....

15 January, 2018Lexo më shumë

Rama për protestën: Barrikadë për të dëmtuar Shqipërinë

Përvjetori i eurosocialistëve shqiptarë ishte një rast për kryeministrin Edi Rama për të shigjetuar opozitën për protestën që ka thirrur më 27 janar, por edhe për të bërën një pohim të fortë për rolin e qeverisë së tij në miratimin e ligjit që zyrtarizon përdorimin e Gjuhës Shqipe në Maqedoni....

14 January, 2018Lexo më shumë

Shqipëria, destinacioni kryesor për 2018

Revista e udhëtimeve zvicerane, Travel News rekomandon Shqipërinë si destinacionin kryesor të 2018, duke theksuar shumëllojshmërinë e jashtëzakonshme të maleve, zonave arkeologjike, florën dhe faunën, si dhe parqet kombëtare....

14 January, 2018Lexo më shumë

Atentati në Tiranë/ Viktima nuk ishte E.B, por një tjetër

Rreth 1orë më parë në Tiranë u raportua për një vrasje, dhe u fol se viktima ishte Emiliano Boçi, 32 vjeç. Ndërkohë që burime për Syri.net bëjnë me dije se viktima është një tjetër person, i cili i kishte marrë makinën Boçit. ...

14 January, 2018Lexo më shumë

Vrasje me armë zjarri në mes të Tiranës

Një vrasje ka tronditur kryeqytetin para pak minutash. Ngjarja ka ndodhur në rrugën ‘Shefqet Musaraji’ në kryeqytet, ku brenda një automjeti është gjetur një person i plagosur me armë zjarri. ...

14 January, 2018Lexo më shumë

Basha: Sundimi i Ramës dhe bandës së tij, i papranueshëm

Vora ka qenë ndalesa e radhës e Lulzim Bashës, në turin e tij të takimeve për përgatitjen e protestës së 27 janarit....

14 January, 2018Lexo më shumë

Shpërthimi në Shkodër, dyshohet se u përdor 1 kg tritol

Pas shpërthimit të fuqishëm që tronditi ditën e djeshme lagjen ‘Partizani’ në qytetin e Shkodrës, mësohet nga grupi hetimor se kamerat e sigurisë së një biznesi mund të çojnë në identifikimin e autorit i cili vendosi sasinë e eksplozivit në motorrin e makinës së Lulzim Kullës....

14 January, 2018Lexo më shumë

Ajri i ndotur, pediatrët: Kujdes fëmijët, kanë imunitet të ulët

Fëmijet janë grupmosha më e rrezikuar nga ndryshimet klimatike dhe ajrit të ndotur. Mjekët pediatër thonë se për shkak të imunitetit të tyre të ulët, fëmijët janë më të rrezikuarit dhe kjo shihet qartë edhe në spitalet e mbushura plot. ...

14 January, 2018Lexo më shumë

Maqedonia, ta ruajë apo ta ndryshojë emrin?

Me intensifikimin e aktiviteteve diplomatike për gjetjen e një kompromisi për zgjidhjen e kontestit për çështjen e emrit që ka Maqedonia me Greqinë, qytetarët e Maqedonisë janë të ndarë sa i përket asaj se a duhet të pësojë ndryshime emri i shtetit, në vazhdën e përpjekjeve për të zhbllokuar procesin e integrimit të vendit në strukturat veri-atlantike....

14 January, 2018Lexo më shumë

“Hapësirat shqiptare në Ballkan nuk kërcënohen nga ndikimi rus”

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) nuk vlerësojnë se në hapësirën shqiptare në Ballkan ka një problem me ndikimin rus....

14 January, 2018Lexo më shumë

I dërgonte mesazhe erotike nxënëses së mitur, 3 vjet burg mësuesit të Kasharit

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 3 vjet burgim mësuesin e matematikës të shkollës 9-­vjeçare të Kasharit, Hasan Martani, i cili u arrestua në maj të vitit të kaluar, pasi kishte ngacmuar një nga nxënëset e tij të mitura. Ngjarja në atë kohë bëri bujë, ndërsa si provë shërbyen komunikimet në “Facebook” mes mësuesit të matematikës dhe nxënëses së mitur. Edhe pse ka kërkuar pafajësi në sallën e gjyqit, Gjykata e ka dënuar përfundimisht me 3 vjet burg, nga të cilat ai do të kryejë 2, për shkak të gjykimit të shkurtuar....

14 January, 2018Lexo më shumë

Shefi i NATO-s Stoltenberg në vizitë dyditore në Shkup

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, të mërkurën dhe të enjten (17-18 janar) do të realizojë një vizitë dyditëshe në Maqedoni, njoftoi Qeveria e ketij vendi. Stoltenberg do të takohet me udhëheqjen e shtetit, ministrat, si dhe me disa nga liderët e partive politike....

14 January, 2018Lexo më shumë

Aksident i rëndë në Sarandë, makina hyn në biznes

Dy persona mbetën të plagosur, njëri prej të cilëve në gjendje të rëndë, në një aksident të regjistruar mbrëmjen e sotme në Sarandë....

13 January, 2018Lexo më shumë

Kryemadhi: Rama i frikësuar, jo nga këpuca, por nga fati i tij

Monika Kryemadhi ka reaguar përmes rrjeteve sociale, pas fjalës së Kryeministrit Edi Rama në Mirditë, ku ftoi qytetarët t’i bashkohen platformës së bashkëqeverisjes....

13 January, 2018Lexo më shumë

Çuditet televizioni gjerman: Pse ballkanasit i duan aq shumë trenerkat? /VIDEO

Televizioni shtetëror gjerman NDR me seli në Hamburg e ka realizuar një reportazh për dashurinë e ballkanasve ndaj veshjes së trenerkave (tutave)....

13 January, 2018Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bike Rivals
  • Play Supercar Showdown