Rajoni – Lajmi.net

Aktuale

Zjarr i madh pranë pikës së karburantit në Shqipëri

Në Laç të Shqipërisë, buzë rrugës nacionale , është ndezur një zjarr rreth 50-60 metra larg një pike karburanti....

14 October, 2018 Lexo më shumë

Basha nis selektimin e kandidatëve për zgjedhjet lokale

Pavarësisht paralajmërimeve për një bojkot të mundshëm të zgjedhjeve lokale të 2019 dhe katër kushteve të pranuara deri më tani nga mazhoranca për reformën zgjedhore, Partia Demokratike, subjekti politik më i madh në opozitë, ka nisur lëvizjet për zgjedhjen e kandidatëve për kryetar bashkie dhe këshilltarët bashkiakë....

14 October, 2018 Lexo më shumë

Plagoset me armë shqiptari në Itali

Dy persona kanë mbetur të plagosur me armë pas një konflikti që ndodhi gjatë natës në Alba Adriatica të Italisë. Sipas agjencisë së lajmeve “Ansa”, rreth orës 04:00 pati një sherr mes një grupi italianësh dhe shqiptarësh në një hotel....

13 October, 2018 Lexo më shumë

Prokuroria Speciale vazhdon “gjahun” pas ish zyrtarëve të korruptuar

Prokuroria Speciale e Maqedonisë ka nisur edhe një hetim të ri për shpërdorim të detyrës zyrtare nga ish zyrtarët e mëparshëm. Për pastrim parash dhe dëmtim të buxhetit të shtetit prej 5 milionë euro, po hetohen ish kryeministri Lubco Georgievski, së bashku me 9 ish zyrtarë të tjerë ku bënë pjesë edhe ish kryeministri tjetër Nikolla Gruevski, i cili në atë kohë ishte ministër i financave. Bëhet fjalë për vitin 2001 kur të dyshuarit janë përfshirë në privatizimin e Bankës Postare....

13 October, 2018 Lexo më shumë

Shqipëria kërkon nga Kosova ekstradimin e Albert Veliut

Ministria Shqiptare e Drejtesisë ia ka përcjelle Ministrisë së Drejtësisë së Kosovës kërkesën për ekstradimin e Albert Veliut, i njohur ndryshe me nofkën “Babalja”....

13 October, 2018 Lexo më shumë

Iniciativën e Këshillit serb për ç’njohje të Kosovës, nuk e merr parasysh Mali i Zi

Këshilli Kombëtar Serb në Mal të Zi ka kërkuar përsëri nga presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ta përkrah nismën për të anuluar vendimin e qeverisë malazeze për njohjen e Kosovës....

13 October, 2018 Lexo më shumë

Hapet mozaiku i Bazilikës, arkeologë francezë regjistrojnë detajet

Në mes të qytetit të Elbasanit është zbuluar mozaiku i Bazilikës paleokristiane. Studios dhe arkeologë francezë janë duke regjistruar të gjitha detajet....

13 October, 2018 Lexo më shumë

Mediat në Shqipëri: Elvana ndodhet në Gjermani

Këngëtarja Elvana Gjata vijon të jetë në kërkim nga policia shqiptare për ngjarjen e 4 tetorit, ku një person mbeti pa shenja jete dhe dy të tjerë të plagosur, ndërkohë që arsyet e konfliktit nuk janë zbardhur ende nga autoritetet....

13 October, 2018 Lexo më shumë

Kryeministri shqiptar kërcënon “portalet”

Kryeministri Edi Rama pretendoi se faqet e internetit duhet të “legalizohen” dhe të regjistrohen në Qendrën Kombëtare të Biznesit “deri të hënën” si pjesë e një nisme të pashpjeguar qartë të quajtur “paketa anti-shpifje”. Ekspertët e medias mendojnë se kërcënimi është pa bazë ligjore dhe nuk përbën zgjidhje për krijimin e një mjedisi të shëndetshëm informacioni në vend....

13 October, 2018 Lexo më shumë

Dy persona të shpallur në kërkim arrestohen në Divjakë

Në vijim të zbatimit të planit të masave për “Kontrollin e territorit, policia e Divjakës e mbështetur nga FNSH kanë bërë të mundur kapjen e 2 shtetasve të shpallur në kërkim....

13 October, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO