Rajoni – Lajmi.net

Aktuale

Serbia frikë nga vizita e Ramës, me helikopter kundër dronëve

Droni që u lëshua në stadiumin “Partizan” gjatë ndeshjes Serbi – Shqipëri, ka shtyrë këtë shtet që të krijoj një njësi speciale për këtë punë....

14 December, 2014 Lexo më shumë

Përplasen 5 automjete, plagosen 7 persona

Një aksident i cili ka ndodhur nga shkaqe ende të paqarta, la të lënduar 7 persona. Ngjarja ka ndodhur në orët e pasdites në aksin Fushë Krujë – Laç, pranë kryqëzimit të Patokut....

14 December, 2014 Lexo më shumë

Arkivol me letra që bartin mesazhe të çuditshme në varrezat e Korçës! (Foto)

Një arkivol hekuri brenda të cilit janë gjetur letra me mesazhe fetare dhe me mesazhe kundër protestës së 22 Nëntorit të Partisë Demokratike është zbuluar në varrezat e qytetit të Korçës. ...

14 December, 2014 Lexo më shumë

Lugina kërkon një përfaqësues të saj në Qeverinë e Kosovës

Formimi i institucioneve të Kosovës i ka gëzuar udhëheqësit e Luginës së Preshevës, të cilët shpresojnë se kjo qeveri do të jetë më e fokusuar për të kërkuar të drejtat e shqiptarëve që jetojnë atje. Madje, sipas tyre, qeveria e krijuar nga dy partitë më të mëdha në Kosovë do duhej ta kishte një përfaqësues të Luginës së Preshevës, me qëllim të informimit të drejtpërdrejtë me atë se çka ndodh në pjesën lindore të Kosovës....

14 December, 2014 Lexo më shumë

Përfitonin pasuri të madhe, gruaja me të dashurin “hoqën” qafe bashkëshortin

Prokuroria e Tiranës, zbardh pas 2 vitesh vrasjen e Agron Dervishit, e ndodhur në fshatin Mazrek të komunës Kashar më 1 janar të 2013-ës....

13 December, 2014 Lexo më shumë

Truproja i lokalit alivanos një klient duke e rrahur

Një sherr për motive ende të pazbardhura ka ndodhur në një lokal në zonën e Porcelanit në Tiranë. Truproja e sigurisë së këtij lokali është konfrontuar fizikisht me një klient, i cili nga goditjet e marra ka humbur ndjenjat....

13 December, 2014 Lexo më shumë

Schockenhoff: Serbia duhet të pozicionohet për Europën apo Putinin

Andreas Schockenhoff, nënkryetar i grupit parlamentar të CDU-së në Bundestag në një intervistë për DW thotë se Putin po bën presion nëpërmjet energjisë dhe varësisë ekonomike....

13 December, 2014 Lexo më shumë

Ambasadori britanik në Beograd: BE dëshiron normalizim të plotë të marrëdhënieve Serbi-Kosovë

Bashkimi Europian (BE) vetëm kërkon normalizim të plotë të marrëdhënieve në mes të Serbisë dhe Kosovës....

13 December, 2014 Lexo më shumë

Nuk kishte marrëveshje që të mos e përmend Kosovën në Beograd

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama thotë se Kosova duhej të përmendej gjatë vizitës në Beograd. Sipas tij, klasa politike serbe e përmend gjithandej. ...

13 December, 2014 Lexo më shumë

Daçiq e shqyrton ndryshimin e kushtetutës së Serbisë

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka deklaruar se do të ishte mirë që Serbia ta ndërrojë Kushtetutën. Kërkesën për ndërrim të Kushtetutës i kanë bërë Gjermania dhe BE....

13 December, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO