Rajoni – Lajmi.net

Aktuale

Qipro s’e ka ndërmend ta njohë Kosovën

Ministri i Jashtëm i Qipros, Ioannis Kasoulides, ka thënë se shteti i tij nuk e ka ndërmend ta njohë pavarësinë e Kosovës. Sipas tij, Qipro nuk do ta ndryshojë këtë qëndrim. Për Serbinë, beson se do të mund të bëhet anëtare e BE'së në vitin 2020....

24 February, 2014 Lexo më shumë

Zgjedhjet serbe në Kosovë me ndihmën e OSBE’së

Marko Djuric, Këshilltar i Presidentit të Serbisë, thotë se zgjedhjet Parlamentare Serbe do të mbahen edhe në Kosovë. Sipas tij, më 16 mars serbët e Kosovës do të votojnë në lehtësim të OSBE’së. Ai flet për mekanizma të vendosura në vitin 2012 për to....

24 February, 2014 Lexo më shumë

Shqiptarët që luftojnë në Siri i pret burgu edhe në Shqipëri

Shqipëria pritet t’i penalizojë shtetasit e vet që luftojnë jashtë shtetit. Për këtë, do të ndryshojë edhe Kodi Penal. Një grup i deputetëve pritet që këtë Projektligj ta dërgojnë për votim në Kuvendin e Shqipërisë. ...

23 February, 2014 Lexo më shumë

Pranga policit, u kap me 1 ton drogë Lazarati

Të paktën 1 ton hashash është sekuestruar mbrëmjen e së shtunës nga policia në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë. ...

23 February, 2014 Lexo më shumë

Kërkohet fundi i Edi Ramës, në përvjetorin e rrëzimit të Enver Hoxhës

Lulzim Basha dhe Sali Berisha mblodhën sot simpatizuesit në sheshin kryesor të Tiranës për të protestuar kundër Kryeministrit shqiptar Edi Rama. Ky i fundit rreshtoi 50 police femra para selisë së kryeministrisë....

20 February, 2014 Lexo më shumë

Sot protesta e opozitës në Tiranë, Berisha heq dorë nga fjalimi

Me ane te nje njoftimi ne faqen e saj te internetit Ambasada e Shteteve te Bashkuara te Amerikes ne Tirane, i ben thirrje te gjithe qytetareve te saj te tregohen te kujdesshem gjate protestet qe pritet te zhvillohet diten e sotme nga Partia Demokratike....

20 February, 2014 Lexo më shumë

Brukseli porosit liderët e Bosnjës t’i dëgjojnë protestuesit

Protestat kundër papunësisë, ryshfetit dhe inercionit politik shkatërruan 4 nga 10 ndërtesat e qeverive rajonale në Federatën autonome të Bosnjës, e dominuar nga muslimanët dhe kroatët. Stefan Fule u bën apel liderëve t’i dëgjojnë zërat e protestuesve....

18 February, 2014 Lexo më shumë

Protesta edhe në Podgoricë

Dhjetëra protestues në Podgoricë kërkojnë ndryshimin e Qeverisë aktuale të Malit të Zi. Ata kanë sulmuar ndërtesën e Kuvendit, Qeverisë dhe të disa Ministrive....

15 February, 2014 Lexo më shumë

Helmohen 44 nxënës shqiptarë në Gostivar

Si pasojë e një gazi helmues në shkollën e mesme ekonomike në Komunën e Gostivarit, janë helmuar 44 persona në mesin e tyre profesorë, nxënës e pjesëtarë të sigurimit të shkollës. Ndërsa 14 prej tyre janë dërguar në Klinikën e Toksikologjisë në Shkup....

15 February, 2014 Lexo më shumë

Frikë se Vojvodinën do ta përcjellë fati i Kosovës

Eksperti i njohur për politikat ndërkombëtare, Tibor Varadi, thotë se Serbia po shkelë të drejtat pakicave kombëtare në Vojvodinë. Sipas tij, ndryshimi në Statutin e Vojvodinës, po tregon se serbët po frikohen se do ta humbin atë sikurse Kosovën. ...

14 February, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO