Rajoni – Lajmi.net

Aktuale

Tiranë, eksploziv automjetit; plagoset rëndë drejtuesi

Një automjet ka shpërthyer mëngjesin e kësaj të marte në Tiranë, në Rrugën e Qelqit të lagjes Kombinat....

8 December, 2015 Lexo më shumë

Goditet një grup falsifikatorësh në Elbasan, sekuestrohen qindra dokumente zyrtare (Foto)

Tre persona kanë rënë në pranga pasi akuzohen për falsifikim të dokumenteve dhe vepra të tjera penale, ndërsa policia e Elbasanit ka sekuestruar letërnjoftime të falsifikuara, 2.5 kg zhivë e bardhë, 4 aparate celularë, 5 vula të institucioneve të ndryshme dhe pikave të kalimit kufitar, 1.000 dinarë, 1.000.000 lekë dhe 1.500 euro si dhe sende të tjera të cilat i shërbenin grupit për realizimin dhe bërjen e dokumenteve të falsifikuara....

8 December, 2015 Lexo më shumë

​Plagoset pronari i një portali në Kroaci

Një person i armatosur ka shtënë me armë zjarri në rrugën “Selaska” në kryeqytetin e Kroacisë, Zagreb, shumë afër një pike për furnizim me karburant. Nga sulmi ka mbetur një person i plagosur. ...

7 December, 2015 Lexo më shumë

​Maqedoni: Dhjetëra titullarë partiakë me makina dhe mbrojtje policore

Dhjetëra funksionarë të VMRO-DPMNE-së dhe të Qeverisë kanë shfrytëzuar automjete dhe sigurim nga MPB-ja, vetëm me urdhër gojor dhe pa vendim sepse privilegjet u kanë qenë të domosdoshme. Skandalin e zbardhi, ministri i brendshëm Oliver Spasovski, bashkë me listën e personave të cilëve u janë mundësuar këto privilegje. ...

7 December, 2015 Lexo më shumë

Ministri serb i Mbrojtjes tha se i pëlqenin gazetaret që gjunjëzoheshin, Vuçiq e shkarkon

Ministri serb i Mbrojtjes Bratislav Gasiq u shkarkua nga detyra nga kryeministri Vuçiq pas deklaratës së tij se i pëlqejnë gazetaret të cilat “gjunëzohen shpejt”....

7 December, 2015 Lexo më shumë

Dalin para gjyqit të arrestuarit e rastit Kumanova (Foto)

Kompleksi gjyqësor në Shkup, mëngjesin e sotëm është në rrethim policor. Sot në ora 11 filloi gjykimi ku në bankën e të akuzuarve janë ulur 29 të akuzuar për “terrorizëm” dhe pjesëmarrje në 28 orë luftë në “Lagjen e trimave” në Kumanovë....

7 December, 2015 Lexo më shumë

Historia e gruas nga Pogradeci që u shit në Maqedoni për 843 euro!

Një vajzë nga Pogradeci është blerë nga burri i saj aktual për rreth 52 mijë dinarë, ose rreth 843 euro. Lajmi është bërë i ditur nga televizioni  “Tv-21”, që ka kontaktuar me personin që i ka dhënë hua Marjanit, bashkëshortit të pogradecares....

7 December, 2015 Lexo më shumë

Familjarëve të rastit Kumanova u mohohet pjesëmarrja në seancë

Në Gjykatën Themelore në Shkup është duke u mbajtur seanca gjyqësore për “Grupin e Kumanovës”....

7 December, 2015 Lexo më shumë

Mali i Zi synon t’i bashkohet KFOR-it

Podgorica kërkon miratim për bashkëngjitje me misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë, KFOR-i edhe përkundër kundërshtimeve të opozitës që i përkasin etnisë serbe, thonë zyrtarët shtetërorë....

7 December, 2015 Lexo më shumë

Armët e vogla nga Ballkani vërshojnë në Evropë

Atentatorët e Parisit përdorën, sipas njoftimeve në media, ndër të tjera edhe dy automatikë të tipit Typ Zastava M70 nga ish-Jugosllavia. Edhe gjurmët e armëve të përdorura gjatë sulmit terrorist më 7 janar 2015 kundër revistës satirike “Charlie Hebdo” çojnë në Ballkan....

6 December, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO