Rajoni – Lajmi.net

Aktuale

Dacic s’është lider i vendimeve të mëdha

Dusan Janjic thotë se Ivica Dacic, përmes dialogut në Bruksel, po mundohet t'i fshijë gjurmët e periudhës së Milosevic’it, pjesë e së cilës ishte edhe ai. Sipas tij, Serbia s'ka gjasë ta marrë datën për nisjen e negociatave me BE'në para 2 marsit....

15 December, 2013 Lexo më shumë

Vrasja e dy vllezërve, kërkohet ekspertizë italiane

Të pakënaqur me ekzaminimin e trupave të vrarë të vëllezërve Çollaku, familjarët e tyre kërkojnë ekspertizë italiane. Ata dyshojnë se këta dy vëllezër janë keqtrajtuar para se të vriten....

15 December, 2013 Lexo më shumë

Holanda shuan ëndrrën europiane të Shqipërisë

Parlamenti i Holandës ka votuar kundër një propozimi të Qeverisë për t’i dhënë Shqipërisë statusin e kandidatit të Bashkimit Europian....

13 December, 2013 Lexo më shumë

Nën ethet e eksplozivit në Kryeministri

Një alarm bombe e ka përfshirë sot Kryeministrinë e Shqipërsië. Prefekti i Vlorës Besnik Dervishi i ka shpëtuar një atentati me eksploziv, ndërsa po hynte në ndërtesën e Kryeministrisë....

13 December, 2013 Lexo më shumë

Vrasja e vëllezërve Bytyçi u urdhërua në Beograd

Prokurori serb për krime lufte, Vlladimir Vukçeviq, ka thënë se urdhëri për vrasjen e vëllezërve Bytyçi, shtetas amerikanë, është dhënë nga ministri i ndjerë i Punëve të Brendshme, Vllajko Stoilkoviq. ...

12 December, 2013 Lexo më shumë

PE miraton rezolutë për Shqipërinë

Është miratuar rezoluta për dhënien e statusit shtet kandidat për Shqipërinë. Mirëpo, ka pasur edhe zëra kundër dhënies së këtij statusi nga përfaqësues të shteteve të ndryshme të BE’së....

12 December, 2013 Lexo më shumë

‘Rrufeja’ anti-drogë në Serbi, arrestohen 124 veta

Policia e Serbisë në një aksion të ndërmarrë sot ka konfiskuar më se 21 kilogram substanca narkotike dhe ka arrestuar 124 persona ...

11 December, 2013 Lexo më shumë

BDI pa vendim për Car Dushanin

Edhe përkundër paralajmërimeve BDI nuk ka bërë të ditur për asnjë vendim lidhur me përmendoren e Car Dushanit, që ka nxitur reagime dhe debate në Maqedoni. ...

11 December, 2013 Lexo më shumë

“Maqedonia e Bukur” diskriminon shqiptarët

Një monografi e publikuar në gjuhën maqedonase dhe angleze e titulluar “Maqedonia e Bukur” diskriminon shqiptarët, pasi që nuk trajton historinë e tyre dhe bukuritë natyrore që janë në zonat shqiptare shtrembërohen apo paraqiten ndryshe. ...

11 December, 2013 Lexo më shumë

Qëndrime të ndryshme për Kosovën

Ivica Dacic deklaroi pas takimit me homologun e tij malazez, Milo Gjukanovic, se Serbia dhe Mali i Zi kanë qëndrime të ndryshme për Kosovën. Ai tha se s’ka arsye për raporte të këqija me Podgoricën, për shkak se e ka pranuar Kosovën....

10 December, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO