Rajoni – Lajmi.net

Aktuale

Studentët nuk ndalen, si do të vijojnë protestat ditën e nesërme

Teksa sot ishin në ditën e katërt të protestës, studentët kanë bërë thirrje në rrjetet sociale, se protesta e tyre do ta vazhdojë sërish nesër. ...

8 December, 2018 Lexo më shumë

Skandaloze, Shqipëria publikon online të dhëna të agjentëve sekretë

“Shqipëria vend anëtar i NATO-s po publikon informacione të ndjeshme në lidhje me operatorët e tij më të lartë të inteligjencës në internet, duke dhënë detaje mbi identitetit të tyre, automjeteve, roleve operacionale, lëvizjeve të udhëtimit dhe zakoneve të përditshme në dispozicion të publikut, duke krijuar një të çarë potencialisht të rrezikshme që mund të ketë pasoja ndërkombëtare”. Kështu shkruhet në një artikull të “Independent” të publikuar ditën e sotme....

8 December, 2018 Lexo më shumë

As Maqedonia as Kosova s’realizuan premtimin për hetim ndërkombëtar në rastin “Kumanova”

Gati katër vite nga luftimet e 9 dhe 10 majit të vitit 2015, institucionet në Maqedoni kanë lënë në harresë epilogun e vërtetë gjyqësor për këtë rast....

8 December, 2018 Lexo më shumë

Studentët në Shqipëri vazhdojnë protestat, refuzojnë dialogun

Studentët e Universitetit të Tiranës kanë vazhduar protestat e tyre edhe të shtunën kundër Qeverisë së Shqipërisë duke kërkuar uljen e tarifave të shkollimit dhe përmirësim në cilësinë e arsimit publik....

8 December, 2018 Lexo më shumë

Gjermania i vë kusht Serbisë: Për të hyrë në BE, vendosni sanksione Rusisë

Kryesuesja e ekipit negociator të Serbisë për anëtarësim në Bashimin Evropian, Tanja Mishçeviq tha të enjtën se Beogradi ka përshtatur 52 për qind të politikës së saj të jashtme dhe të sigurisë me BE-në, por është e vetëdijshme se duhet të përshtatet plotësisht për t’u bërë shtet i plotë anëtar....

7 December, 2018 Lexo më shumë

Ivanov: Nuk kam asnjë lidhshmëri me 27 prillin

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, hodhi poshtë informacionet mbi përfshirjen e kabinetit të tij në ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë, më 27 prill 2017, apo për siç është thënë “qëllimin e tij për shpalljen e gjendjes së luftës në vend”....

7 December, 2018 Lexo më shumë

6 orë protestë para Ministrisë së Arsimit. Studentët nuk tërhiqen

Ka përfunduar pas puthuajse 6 orësh protesta e studentëve për ditën e sotme. Ata i kanë dhënë përgjigje negative kërkesës së kryemistrit Edi Rama dhe ministres së Arsimit, Lindita Nikolla për t’u ulur për negociata. Ata do të protestojnë sërish ditën e nesërme dhe më pas do të ketë një tryezë të hapur në Qytetin Studenti, duke respektuar kështu edhe Ditën e Rinisë....

7 December, 2018 Lexo më shumë

Vuçiq: Haradinaj ka të drejtë, ja çfarë do të bëjnë SHBA-të për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka pranuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të jenë gjithmonë në krah të Kosovës. ...

7 December, 2018 Lexo më shumë

Sulm masiv kibernetik i Serbisë në Kosovë: Hakohen institucionet kryesore

Institucionet e Kosovës janë goditur nga një sulm i fuqishëm kibernetik që vjen nga Serbia. Sistemi i postës elektronike është hakuar në tërësi. Gazeta Express ka siguruar njoftimin që Qeveria e Kosovës i ka dërguar ambasadave kosovare për t’i njoftuar rreth këtij sulmi. Janë hakuar email-at zyrtare të shtetit, e kanë frikë se ky sulm mund të zgjerohet....

7 December, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO