Politikë – Page 924 – Lajmi.net

Aktuale

Serwer: Ndarja e Kosovës i ndihmon Rusisë, shkakton probleme edhe në Ballkan

Analisti amerikan, Daniel Serwer, e ka cilësuar si shumë të rrezikshme idenë për ndarjen e Kosovës....

20 August, 2018 Lexo më shumë

Abdixhiku reagon ndaj Haradinajt, pasi e quajti prokurorin Elezaj “hajn dhe pishpirik”

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku përmes një shkrimi në Facebook, ka reaguar ndaj deklaratës së Kryeministrit Haradinaj i cili akuzoi ish-prokurorin Elez Blakaj që kinse gjatë luftës ka ikur në Bllacë....

20 August, 2018 Lexo më shumë

Të mërkurën protestë në Prishtinë – Kërkohet shkarkimi i Lumezit

Pas zhvillimeve të fundit në lidhje me aktakuzën e veteranëve, dhe akuzat që prokurori Elez Blakaj i ka bërë në drejtim të Kryeprokurorit Lumezi, të mërkurën në Prishtinë do të ketë protestë....

20 August, 2018 Lexo më shumë

Reagon edhe Kadri Veseli: Kosovës nuk i duhen veteranë dhe prokurorë mashtrues

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në një shkrim të tij, të postuar në faqen e tij zyrtare në Facebook ka folur rreth procesit të hetimit të listave për veteranët e UCK-së, si dhe për dorëheqjen e Elez Blakajt nga pozita e prokurorit special....

20 August, 2018 Lexo më shumë

LDK e VV bisedojnë për bashkëpunim opozitar, e injorojnë PSD-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pritet të takohen në fillim të muajit të shtator....

20 August, 2018 Lexo më shumë

Ahmeti për rastin Blakaj: Të mos ndalemi deri në hetimin e plotë të rastit

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar dorëheqjen e ish prokurorit special, Elez Blakaj në rrjetin social Facebook....

20 August, 2018 Lexo më shumë

Tahiri: Inkurajoj institucionet përgjegjëse për t’i shkuar deri në fund çështjes së verifikimit të veteranëve

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me kahjen që kanë marrë zhvillimet e fundit në çështjen e prokurorit të dorëhequr, Elez Blakaj....

20 August, 2018 Lexo më shumë

Kusari-Lila pas letrës së Blakajt: Problemi nuk është në veri, por në Prishtinë

Deputetja Mimoza Kusari Lila, njëherësh kryetare e Alternativës, ka thënë se nëse edhe deklarimi publik i Prokurorit të dorëhequr Elez Blakaj, nuk e merr vëmendjen dhe trajtimin që duhet, “ne as nuk jemi për shtet dhe as nuk e kemi bërë shtetin tonë”. ...

20 August, 2018 Lexo më shumë

MPJ kërkon nga Serbia ndaljen e propagandës me lajme të rreme për njohjet

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës përmes një komunikate për media ka kërkuar nga Serbia ndaljen e propagandës me lajme të rreme për njohjet e shtetit të Kosovës....

20 August, 2018 Lexo më shumë

Fushata e liberalizimit të vizave edhe në lokalitetet me komunitete joshumicë

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, nëpërmjet një postimi, ka deklaruar se fushata për liberalizimin e vizave po vazhdon edhe te komunitetet tjera, në Graçanicë....

20 August, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO