Politikë – Page 866 – Lajmi.net

Aktuale

Shtyhet tryeza e partive politike pas vdekjes së Hilmi Haradinajt

Të hënën ka qenë e planifikuar që të mbahet tryeza e radhës e partive politike....

17 June, 2018 Lexo më shumë

Qeveria dhe ministria e FSK-së nisin bisedimet – Ende asgjë konkrete për Ushtri

Qeveria pati deklaruar se e ka kthyer projektligjin e Ushtrisë prapa, pasi kishte paraparë ndryshime Kushtetuese. Këtë e kishte thënë i pari i ekzekutivit, Ramush Haradinaj....

17 June, 2018 Lexo më shumë

Kosova e gatshme për sfidat që vijnë pas largimit të EULEX-it

Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX) edhe zyrtarisht e ka përfunduar mandatin e vet më 14 qershor....

17 June, 2018 Lexo më shumë

Qeveria paguan rreth një milionë euro dënime për kreditë e pashfrytëzuara

Qeveria e Republikës së Kosovës ka paguar 890 mijë euro, si formë ndëshkimi, për shkak të mostërheqjes së mjeteve financiare nga institucionet financiare ndërkombëtare....

17 June, 2018 Lexo më shumë

Veseli: Marrëveshja për emrin, akt i drejtë dhe i guximshëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka uruar për nënshkrimin e marrëveshjes ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë....

17 June, 2018 Lexo më shumë

Nënkryetari i PDK-së: S’mund të ketë ndarje të Kosovës, Serbia ta marrë përgjegjësinë për krimet e luftës

Ndarja e Kosovës si opsion për zgjidhjen finale me Serbinë, po promovohet çdo ditë e më tepër nga politikanët serbë. Aleksandar Vulin, Rasim Lajiq e Ivica Daçiq disa herë e kanë përmendur këtë opsion, duke e cilësuar si mjaft pozitiv për Serbinë....

17 June, 2018 Lexo më shumë

Hoxhaj uron për marrëveshjen Athinë-Shkup: Progresi i Shkupit, progres edhe i Ballkanit

Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj ka uruar Greqinë dhe Maqedoninë për nënshkrimin e marrëveshjes për zgjidhjen e çështjes së emrit....

17 June, 2018 Lexo më shumë

Franca kërkon vazhdimin e dialogut: Kosova dhe Serbia të bëjnë kompromise

Ambasadori francez në Beograd, Frederic Mondoloni ka thënë se Franca e mbështet perspektivën evropiane të Serbisë, por që në të njëjtën kohë kërkon që BE-ja të reformohet....

17 June, 2018 Lexo më shumë

Veseli vizitë zyrtare në Francë për liberalizimin e vizave

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Francë, për të kërkuar mbështetjen e Parisit zyrtar për përmbylljen e procesit të liberalizimit të vizave....

17 June, 2018 Lexo më shumë

Edhe deputetë edhe profesorë! /Dokument

Paga që e marrin si deputetë është vetëm një burim i të ardhurave për shumë deputetë të Kuvendit të Kosovës. Kjo pasi që shumica prej tyre kanë edhe punë tjera....

17 June, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO