Politikë – Page 840 – Lajmi.net

Aktuale

Hoxha: Bashkimi Evropian e ka në agjendë liberalizimin e vizave për Kosovën

Ministrja e Integrimit Europian Dhurata Hoxha thotë se BE tashmë e ka në agjendë liberalizimin e vizave për Kosovën....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Provokon Sheshel: Kur të shkojë NATO do ta marrim Kosovën e Shqipërinë deri në Durrës

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, i cili është dënuar me 10 vjet burg nga Tribunali i Hagës për krime lufte, vazhdon me deklarata që bëjnë thirrje për luftë në Kosovë. Madje ai shkon edhe më larg duke synuar që Serbia të marrë edhe një pjesë të Shqipërisë....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Dy javë pas afatit, ende s’dihet nëse drafti i Asociacionit është dërguar në Bruksel

Afati prej 4 muajsh i BE-së për ta përfunduar draftin e Asociacionit, ka kaluar më 5 gusht. Përkundër se janë bërë dy javë që kur ekipi menaxhues është dashur ta dërgojë draft-statutin në Bruksel, një gjë e tillë ende nuk dihet nëse ka ndodhur....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Korrigjimi i kufijve mund të ndikojë edhe në referendumin e Maqedonisë

Në fokus të debatit për referendumin në Maqedoni, përkatësisht rëndësisë për të qenë rezultati pozitiv përmes së cilit synohet të hapen perspektivat për integrimin e vendit në NATO dhe BE, është gjendur dhe ideja për ndryshimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Historiani francez: Në nëntor arrihet marrëveshja finale Kosovë-Serbi

Aleksi Trud është një historian dhe politolog francez. Duke u thirrur në informatat e veta diplomatike, ai u shpreh se marrëveshja finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të nënshkruhet në muajin nëntor....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Gjuriq: Nëse ka marrëveshje me Kosovën, serbët do të kenë më shumë territor

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Serbi, Marko Gjuriq ka numëruar disa nga arsyet që sipas tij e bëjnë të pamundur arritjen e një marrëveshje finale mes dy vendeve....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Ragmi Mustafa thotë se Thaçi është vonuar me deklaratat për korrigjim të kufijve

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa, beson se deklaratat e presidentit Hashim Thaçi për korrigjim kufijsh me Serbinë, në kuadër të të cilit mëton ta shtrojë në tavolinën e Brukselit kërkesën e Luginës së Preshevës për bashkim me Kosovën, janë të vonuara....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Këshilltari i Pacollit: Kosova duhet t’i ruaj kufijtë ekzistues

Analisti politik nga Shqipëria, Mentor Nazarko, prej vitesh e njeh nga afër realitetin politik dhe shoqëror në Kosovë, duke qenë edhe këshilltar i lideri të AKR-së dhe zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm, Behgjet Pacolli....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Fisnik Ismaili: Qeveria rrëzohet me vota, jo me dhunë ndaj policëve

Deputeti i PSD-së, Fisnik Ismaili po kundërshton që qeverinë ta rrëzojnë me dhunë ndaj policëve. Ky reagim erdhi pas paralajmërimeve nga Albin Kurti për një “vjeshtë të nxehtë”....

19 August, 2018 Lexo më shumë

Edhe Bekim Jashari demanton Nexhmedin Spahiun për ditëlindjen e Komandantit Legjendar

Kryetari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari ka reaguar pas raportimeve se ditëlindja e Komandantit Legjendar Adem Jashari është falsifikuar....

19 August, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO