Politikë – Lajmi.net

Aktuale

Jam në mesin tuaj

Pas Malishevës, Fatmir Limaj ka vizituar Prizrenin. Atje është pritur nga bashkëluftëtarët e tij. Para tyre ka folur për padrejtësi dhe ka bërë thirrje që ato të dencohen, nga të gjithë. Kësaj radhe, kishte zgjedhur të flasë më shumë për luftën....

26 September, 2013 Lexo më shumë

Në rend Botsuana dhe Sudani i Jugut

Shefi i diplomacisë kosovare, Enver Hoxhaj, thotë se ka marrë premtime për njohje nga Botsuana dhe Sudani i Jugut....

26 September, 2013 Lexo më shumë

‘Fiks Fare’ për tregun e barnave në Kosovë

Tregu i barnave në Kosovë është përqendruar në duart e drejtuesve të institucioneve të shëndetësisë. Emisioni investigativ “Fiks Fare” solli fakte se si funksionon ky treg në Kosovë. ...

26 September, 2013 Lexo më shumë

Një kosovar merret peng në Kukës

RENEA ka çliruar pas 12 orësh një shtetas kosovar që ishte marre peng në Kukës. ...

26 September, 2013 Lexo më shumë

Dështon zgjedhja e anëtarit të KPM’së

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur të zgjedhin një anëtar të bordit të Komisionit të Pavarur të Mediave, pasi asnjëri nga kandidatët nuk i ka marr votat e mjaftueshme....

26 September, 2013 Lexo më shumë

KQZ i jep leje OSBE’së për Veriun

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pranon rolin lehtësues të OSBE’së për zgjedhjet e 3 nëntorit, në katër komunat veriore të Kosovës, të dominuara nga serbët. Vetëm Lëvizja Vetëvendosje del kundër marrëveshjes ....

26 September, 2013 Lexo më shumë

EULEX’i kërkon ndihmë nga qytetarët

Misioni i EULEX’it në bashkëpunim me Policinë e Kosovës kanë shpallur apelin për informacion, për të kërkuar ndihmë nga qytetarët, për gjetjen e vrasësve të doganierit lituanez....

26 September, 2013 Lexo më shumë

NATO s’e lëshon Kosovën

Rasmussen thotë se NATO do ta vazhdojë praninë në Kosovë përsa kohë që ajo të jetë e nevojshme....

26 September, 2013 Lexo më shumë

AAK garant i Qeverisë

Ish deputeti Riza Smaka thotë se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës do ta mbështesë Qeverinë e Kosovës, që ajo ta përfundojë mandatin e saj. Megjithatë, për koalicionin qeveritar, thotë se nuk do ta ketë lehtë që ta çojë deri në fund mandatin. ...

26 September, 2013 Lexo më shumë

Fotografia e Gjilanit

Qemajl Mustafa kërkon të votohet për herë të tretë si Kryetar i Gjilanit. Thotë se e ka nxjerr qytetin nga balta. Kundërshton akuzat e Lutfi Hazirit dhe pohon se e ka bindur Hashim Thaçin që Gjilani ka qenë i diskriminuar me buxhet. ...

26 September, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO