Politikë – Lajmi.net

Aktuale

Dialog për energjinë në Bruksel

Zëvendëskryeministrja e Republikës së Kosovës, Edita Tahiri e shoqëruar nga drejtori i KOSTT-it, Naim Bejtullahu, udhëton sot në Bruksel për takime bilaterale me përfaqësuesit e Bashkimit Europian për çështjet e energjisë....

24 January, 2014 Lexo më shumë

Ende asnjë kandidat për Kryetar të Mitrovicës së Veriut

Afati për dorëzimin e kandidaturave skadon të mërkurën, më 29 janar. Për t’u konsideruar e vlefshme, një kandidaturë duhet të mbështetet nga nënshkrimet e 100 personave banorë të komunës....

24 January, 2014 Lexo më shumë

Qytetarët e dinë se kush merr detyra nga PDK’ja

Ismet Beqiri i LDK’së i përgjigjet homologut të vet nga AAK’ja, Burim Ramadanit, se partia e tij po merr detyra nga PDK’ja, duke thënë se Kosova është vend i vogël ku gjithë qytetarët e dinë kush i shërben partisë në pushtet....

24 January, 2014 Lexo më shumë

MPJ demanton njohjen nga Myanmar

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës thotë se nuk është e vërtetë që Myanmar e ka njohur pavarësinë e Kosovës dhe ka paralajmëruar se gjatë ditës do të dalë me një komunikatë për ta qartësuar situatën e krijuar....

24 January, 2014 Lexo më shumë

AKR nuk do zgjedhje pa reformë zgjedhore

Alenaca për Kosovën e Re nuk do zgjedhje në qershor. Sidomos jo pa e përfunduar reformën zgjedhore. Kryetarja e Grupit Parlamentar e AKR’së, Myzejene Selmani, thotë se as bashkësia ndërkombëtare s'pajtohet të shkohet në zgjedhje pa reformë....

24 January, 2014 Lexo më shumë

AAK është gati kurdo për zgjedhje

Nënkryetari i AAK'së, Ahmet Isufi, thotë se si subjekt kanë kërkuar që një herë të bëhet reforma zgjedhore, e pastaj të ndërmerren veprimet e duhura ligjore për mbajtjen e zgjedhjeve. Por, nëse vendoset që të ketë zgjedhje në qershor, thotë se AAK është gati....

24 January, 2014 Lexo më shumë

Së pari rrëzimi i Qeverisë, pastaj zgjedhjet

Vetëvendosje konsideron se qershori, ashtu si edhe shtatori, janë muaj të përshtatshëm për zgjedhje. Por, puna e parë, sipas saj, është rrëzimi i Qeverisë Thaçi 2. Dardan Molliqaj thotë se LDK e AAK po ia mundësojnë vazhdimin e qeverisjes Hashim Thaçit....

24 January, 2014 Lexo më shumë

Thirrje Lexhendare për Studentë

Visar Arifaj i Partisë së Fortë ironizon thellë me gjendjen e krijuar në UP. Porosit studentët të mos protestojnë të premten, por t'i shfrytëzojnë mundësitë e krijuara për të doktoruar pa shumë mund....

23 January, 2014 Lexo më shumë

Lista Serbe nuk garon me Pantic’in

Vladeta Kostic nga Lista Serbe pohon se Pantic s’do të jetë Kandidat për Mitrovicën e Veriut, në zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të përsëriten në këtë Komunë....

23 January, 2014 Lexo më shumë

Vlora e shokuar nga deklarata e Lunacek

Ministres së Integrimeve, Vlora Çitaku, nuk i kanë pëlqyer fare deklaratat e Eurodeputetës Ulrike Lunacek lidhur me liberalizimin e vizave për Kosovën. Thotë të jetë shokuar dhe se do të shkojë në Bruksel për të kërkuar sqarime. ...

23 January, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO