Politikë – Lajmi.net

Aktuale

Kuvendi nuk shpërbëhet këtë javë

Minoritetet do të votojnë për FAK nëse ju vazhdohen ulëset e rezervuara, ka thënë kryeministri Hashim Thaçi, i cili thotë se LDK është subjekt që nuk po pranon një kompromis të tillë. Ai thotë se nëse nuk themelohet FAK këtë vit, atëherë Kosova nuk do të ketë këtë shans edhe për vite të tëra....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Fond për të argumentuar luftën e drejtë të UÇK-së

Arsim Bajrami thotë se duhet krijuar një fond i cili do të ju ndihmonte personave të akuzuar në Gjykatën Speciale, në mënyrë që ata të kenë një mbrotje më të mirë, për të argumentuar se lufta e UÇK-së ka qenë e drejtë....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Lama: Zgjodhëm të keqen më të vogël

Deputetja e LDK-së, Alma Lama vlerësoi se deputetët që kanë votuar Gjykatën për hetimin e krimeve të luftës në Kosovës, para vetes kanë pasur dy opsione. Të dy këto opsione, që të dyja të këqija sipas saj, por është e keqja më e vogël....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Hyseni për Tribunalin, u votua \”bashkësia ndërkombëtare\”

Deputeti i PDK – së, Hydajet Hyseni, i cili votoi të mërkurën kundër themelimit të Gjykatës Speciale për krimet e supozuara të luftës, tha se duhet të pyeten ata deputetë që votuan pro se për çka votuan, sepse, sipas tij, nuk dihet për çka kanë votuar....

23 April, 2014 Lexo më shumë

Thaçi: Produktet vendore rrisin punësimin

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, të cilën ai njofton ta ketë bërë në Kijevë të Malishevës, është takuar me një entuziast që po prodhon jogurt e djath nga qumështi i dhive dhe deleve, kurse të tillët tha se do t’i ndihmojë Fondi i Punësimit....

23 April, 2014 Lexo më shumë

Serbët në institucione kërcënojnë me largim nëse rrënohet kisha

Përfqësues serbë në institucionet e Kosovës kanë kërcënuar me largim nga institucionet nëse merret një vendim për rrënimin e kishës ortodokse që ndodhet në oborrin e Universitetit të Prishtinës. ...

23 April, 2014 Lexo më shumë

Thaçi takoi Pendarovskin

Kandidati i LSDM-së për president të Maqedonisë, Stevo Pendarovski ka pasur një takim të shkurtër të mërkurën me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një vizite në Prishtinë....

23 April, 2014 Lexo më shumë

Ashton ka përshëndetur votimin e sotëm në Kuvend

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Catherine Ashton, ka përshëndetur institucionet e Kosovës për votimin e projektligjit i cili parasheh vazhdimin e mandatit të EULEX-it dhe themelimin të Gjykatës Speciale....

23 April, 2014 Lexo më shumë

Gjykata Speciale do të merret vetëm me individë

Sipas deputetit të LDK-së, Arben Gashi, Gjykata Speciale do të merret vetëm individë dhe jo UÇK-në në përgjithësi. Por, për Faton Topallin nga Vetëvendosje, miratimi i sotshëm në Kuvend është fillimi i njollosjes së luftës së UÇK-së....

23 April, 2014 Lexo më shumë

Pendarovski: Nuk do të preken më kufijtë e rajonit

Kandidati për President të Maqedonisë, Stevo Pendarovski, ka thënë se kufijtë e regjionit nuk do të preken më. Ai ka thënë se bashkëpunimi rajonal është mundësia e vetme për tu anëtarësuar në BE....

23 April, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO