Politikë – Lajmi.net

Aktuale

Shërbyesit civilë kërcënojnë me greva dhe protesta

Sindikata e Shërbyesve Civilë kërkon nga Qeveria të bëjë nivelizimin e pagave të këtij sektori me sektorët e tjerë e më pas të ngrisë pagat për gjitha nivelet. Ata deri në mars do të presin dhe nëse nuk realizohen kërkesat kërcënojnë me grevë dhe protesta....

27 February, 2014 Lexo më shumë

Aleksandar Vucic po qëndron në Leposavic

Zëvendëskryeministri i Serbisë, Aleksandar Vucic, po qëndron sot në Leposaviq, ku pritet të mbaj fjalim në një tubim që mbahet në mesditë para ndërtesës së Kuvendit Komunal. Vizita e tij është pjesë e fushatët zgjedhore për zgjedhjet parlamentare të Serbisë....

27 February, 2014 Lexo më shumë

Thaçi hap faqen e tij në internet

Kryeministri Hashim Thaçi thotë web faqja e tij persoanle do të jetë pika kryesore e lajmeve, blogut, imazheve dhe videove të tij. Sipas tij, kjo faqe do të jetë pikënisje e platformave të ndryshme të komunikimit....

27 February, 2014 Lexo më shumë

Ardian Gjini: Kjo është Qeveri e mashtrimit

Mocioni i AAK’së për rrëzimin e Qeverisë Thaçi u është shpërndarë sot deputetëve opozitarë në Kuvendin e Kosovës. Deputeti i AAK’së, Ardian Gjini thotë se sa më shpejt që kjo qeveri rrëzohet aq më mirë do të jetë për Kosovën. ...

27 February, 2014 Lexo më shumë

Nga rritja e pagave përfitojnë rreth 82 mijë punëtorë

Kryeministri Hashim Thaçi ka njoftuar sot në mbledhjen e Qeverisë, se vendimi për rritjen e pagave për punëtorët që do të përfshijë rreth 82 mijë sosh nga të gjitha kategoritë e punëtorëve shtetërorë. Vendimi pritet të merret nesër ose të hënën....

27 February, 2014 Lexo më shumë

Ministrat Kurz e Llukshiq sot në Kosovën

Shefi i diplomacisë austriake Kurz dhe homologu i tij kosovar Hoxhaj, do të nënshkruajnë dy marrëveshje bashkëpunimi. Po ashtu, Hoxhaj me homologun malazez, do të nënshkruaj memorandum bashkëpunimi. ...

27 February, 2014 Lexo më shumë

Nuk bëjmë kalkulime koalicionesh

Deputeti i Vetëvendosje, Rexhep Selimi, thotë se kjo lëvizje do ta kërkojë besimin e qytetarëve në zgjedhjet parlamentare, duke mos bërë kalkulime me numra dhe me kombinacione pa kritere. Thotë se nuk i kanë bërë fort përshtypje takimet e fundit të liderëve....

27 February, 2014 Lexo më shumë

Bashkë me Limajn e Krasniqin

Zafir Berisha ka bërë me dije se do të bëhet bashkë me Fatmir Limajn dhe Jakup Krasniqin për ta dërguar, siç thotë ai, në shtëpi PDK’në. Berisha thotë se në zgjedhjet parlamentare partia e tij do të garojë së bashku me subjektin e ri të Limajt....

27 February, 2014 Lexo më shumë

Ligji i ri i Zgjedhjeve është kundërkushtetues

Ismet Kryeziu nga Instituti Demokratik i Kosovës vendimin e Komisionit për Legjislacion që vota e partisë t`i shkojë bartësit të listës e quan kundër kushtetuese. Paralajmëron ankesë në Gjykatën Kushtetuese për këtë çështje. ...

27 February, 2014 Lexo më shumë

Kuvendi duhet të vendos për EULEX’in para qershorit

Partitë politike mendojnë se Kuvendi i Kosovës duhet të vendos për fatin e misionit të EULEX’it në Kosovë, para se të shkohet në zgjedhje. Behar Selimi thotë se ky mision nuk duhet të ketë fuqinë ekzekutive që aktualisht ka....

26 February, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO