Politikë – Lajmi.net

Aktuale

Kombëtarja, produkt i bisedimeve Kosovë-Serbi

Halil Matoshi thotë se Kosova e Shqipëria duhet të kenë dy Kombëtare të futbollit, meqë tashmë jemi dy shtete. Ai thotë se bisedimet me Serbinë çuan në krijimin e kësaj Përfaqësuese. Por, Arbër Zaimi nga VV mendon ndryshe....

4 March, 2014 Lexo më shumë

Anketa: PDK e para, Shpendit i rritet përkrahja brenda Vetëvendosjes

Rezultatet e një anketë e kryer nga një oganizatë e pavarur tregojnë se PDK vazhdon të jetë partia më e favorizuar. LDK është e dyta. AAK dhe Vetëvendosje shtyhen për vendin e tretë, ndonëse kanë rënie. NISMA kalon pragun, kurse AKR është afër pragut....

4 March, 2014 Lexo më shumë

Oliver Ivanovic hyn në grevë urie

Avokati Nebojsa Vlajic, ka thënë se klienti i tij, Oliver Ivanovic e ka marrë këtë masë pas kërkesës së refuzuar që të transferohet për mbajtje të paraburgimit nga Prishtina në Mitrovicë....

4 March, 2014 Lexo më shumë

Iniciativa Qytetare e Drenasit shkrihet në NISMA

E gjithë struktura e IQD aktivitetin politik dhe organizativ do ta zhvillojë në kuadër të strukturave të NISMA për Kosovën....

4 March, 2014 Lexo më shumë

Agim Çeku i njofton ushtarakët e tij me FAK’un

Ministri i FSK’së, menjëherë pas vendimit të Qeverisë, i ka njoftuar oficerët e FSK’së për rolin dhe detyrat që Forcat e Armatosura të Kosovës do ta kenë pas transformimit si dhe për organikën e Forcës së re. Ja cilat do të jenë detyrat e FAK’ut....

4 March, 2014 Lexo më shumë

Policia e Kosovës arreston gjashtë persona në Shtërpcë

Policia e Kosovës arreston gjashtë persona në Komunën e Shtërpcës, 3 prej të cilëve dyshohet se janë pjesë formacionit të MUP’it. ...

4 March, 2014 Lexo më shumë

LDK, Thaçit: Rriti rrogat 43 për qind

Sipas Drejtuesit të Këshillit të Ekspertëve për Ekonomi të LDK’së, Avdullah Hoti, për të qenë reale rritja e pagave prej 43 për qind, Qeveria e Kosovës duhet t’i rrisë ato në masën prej 43 përqind. LDK ka përmendur argumentet e veta për këtë kërkesë....

4 March, 2014 Lexo më shumë

AAK e bën Adem Jasharin “Kryetar” të partisë

Në një njoftim për media të lëshuar sot, AAK ka bërë një lëshim, duke e paraqitur Adem Jasharin si Kryetar të partisë. Por gabimi është përmirësuar shumë shpejt nga Zyra për Informim e AAK’së. Në Prekaz, nesër, do të bëjë homazhe Ramush Haradinaj....

4 March, 2014 Lexo më shumë

PDK nuk është ndarë

Ardian Arifaj thotë se PDK s'është ndarë, me largimin e Limajt dhe Krasniqit. Mendon se përçarjet ndodhën jo për parime, por për shkak të pakënaqësive me ndarjen e pushtetit. Pohon se PDK'në e dëmton Nisma dhe mbetet të shihet si do ta menaxhojë ajo krizën....

4 March, 2014 Lexo më shumë

Vulinit i ndalohet hyrja në Kosovë

Aleksandar Vulinit dhe një ministri tjetër serb u është refuzuar kërkesa për të qëndruar sot në Mitrovicën e Veriut. Ata planifikonin të shpërndanin grante për studentët e Universitetit paralel në Mitrovicën e Veriut....

4 March, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO