Politikë – Lajmi.net

Aktuale

Vulin “lufton” urinë në Graçanicë

Ministri serb ka thënë në Graçanicë se asnjë familje në Kosovë nuk do të jetë e uritur, ndërsa për marrëveshjet me Prishtinën është shprehur të jenë arritur për ta normalizuar jetën në Kosovë....

18 September, 2013 Lexo më shumë

I gatshëm për të vazhduar

Fatmir Limaj, pak orë pasi është liruar nga akuzat për krime lufte, në një mesazh të postuar në Facebook, ka falënderuar për mbështetjen që i është dhënë. E ka quajtur “fitore të përbashkët” dhe ka thënë se është i gatshëm të vazhdojë të punojë. ...

18 September, 2013 Lexo më shumë

Përfundon certifikimi

KQZ ka bërë të ditur se 7 mijë e 932 kandidatë janë certifikuar për zgjedhjet që do të mbahen më 3 nëntor në gjithë territorin e Republikës së Kosovës....

17 September, 2013 Lexo më shumë

EULEX respekton vendimin për Limajn

Kryeprokurori i EULEX’it, Jonathan Ratel, ka thënë se Prokuroria e pranon aktgjykimin e sotëm të Gjykatës për Rastin “Kleçka”....

17 September, 2013 Lexo më shumë

PDK i gëzohet lirimit të Limajt

PDK thotë se gjithnjë ka qenë e bindur se Limaj dhe të tjerët po mbaheshin në një process gjyqësor plotësisht të pafajshëm....

17 September, 2013 Lexo më shumë

Konfirmohet heqja e emrit “Srbija”

Anëtari i KQZ’së Florian Dushi konfirmon se Lista “Srbija “ e ka ndryshuar emërtimin në “Gradanska Iniciativa Srpska” (Lista Qytetare Serbe). Kjo listë pritet të certifikohet sot....

17 September, 2013 Lexo më shumë

Remit i shtohet besimi në EULEX

Ish Komandanti i UÇK’së për Rajonin e Llapit, Rrustem Mustafa - Remi, ka mirëpritur vendimin e Trupit Gjykues të EULEX’it, me të cilin të akuzuarit e Rastit “Kleçka” u shpallën të pafajshëm....

17 September, 2013 Lexo më shumë

Limaj: E kam thënë (Video)

Fatmir Limaj, pas lirimit, nuk u shfaq me eufori para opinionit. Deklaroi shkurt se i kishte thënë të gjitha para tre vjetësh dhe nuk ka çfarë të shtojë sot. Sipas tij, Gjykata vërtetoi ato që kishte thënë atëherë....

17 September, 2013 Lexo më shumë

Thaçi uron Limajn

Kryeministri Thaçi thekson se me këtë proces gjyqësor u dëshmua edhe një herë pastërtia e luftës së drejtë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. ...

17 September, 2013 Lexo më shumë

Lirohet Fatmir Limaj me bashkëluftëtarë

Fatmir Limaj është shpallur i pafajshëm. Gjykata vendosi për lirimin e tij dhe të bashkëluftëtarëve të tij për Rastin “Kleçka”. Kështu, Prokurori Maurizio Salustro ka dështuar edhe në tentimin e tij të dytë për ta dënuar Limajn....

17 September, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO