Politikë – Lajmi.net

Aktuale

Tahiri: Askush mos të shpresojë se institucionet do të bien pre e kërcënimeve

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se është më shumë se kurrë i fokusuar për fuqizimin e shtetit ligjor....

17 August, 2018 Lexo më shumë

Abdixhiku: E vërteta del dikur, por me 19 mijë mashtrues

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku përmes një postimi në Facebook iu ka thënë veteranëve mashtrues se nuk përfaqësojnë as të paktën e vlerave të luftës, por përfaqësojnë kapjen. Sipas tij e vërteta del një ditë, por del me 19 mijë mashtrues....

17 August, 2018 Lexo më shumë

Ahmeti: Debati për ndryshim kufijsh, më tepër platformë mediatike se politike

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni, Ali Ahmeti thotë në një intervistë për Zërin e Amerikës se debatet për ndryshimin e kufijve janë më tepër mediatike, ndërsa nuk ka një platformë të hartuar dhe të shkruar mbi të cilën do të negociohet. ...

17 August, 2018 Lexo më shumë

SHBA zyrtarisht e bën të ‘pavlefshme’ idenë e ndryshimit të kufijve të Kosovës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie, tha sot se vendi i tij ka disa kufizime se çka do të pranohet si marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit....

17 August, 2018 Lexo më shumë

Valon Murati: Nëse kufijtë preken me marrëveshje janë në funksion të paqes

Valon Murati, kryetari i Lëvizjes për Bashkim, e ka vlerësuar si mjaft të rrezikshme mundësinë e krijimit të një asociacioni të komunave me shumicë serbe që ka autonomi politike e territoriale....

17 August, 2018 Lexo më shumë

Ambasadori i ardhshëm amerikan: Kosova duhet t’i ketë Forcat e Armatosura për mbrojtje

Si çdo shtet sovran, edhe Kosova ka të drejtë t’i ketë forcat e saj të armatosura dhe për këtë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të punojnë me autoritetet e Kosovës në krijimin e forcave mbrojtëse, ka thënë Philip Kosnett, kandidat për ambasador të ardhshëm i SHBA-së në Kosovë....

17 August, 2018 Lexo më shumë

Edita Tahirit porositi mbi 1 mijë makiato për një muaj

1 mijë euro e 417 euro u shpenzuan në pije për zyrën e ish – ZëvendësKryeministres Edita Tahiri në vitin 2012 vetëm për një muaj....

17 August, 2018 Lexo më shumë

Delawie: Ja çka pranon Amerika në marrëveshjen finale të dialogut Kosovë-Serbi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie ka folur lidhur me marrëveshjen në fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi....

17 August, 2018 Lexo më shumë

Markoviq dhe Merkel: Nuk ka ndryshim të kufijve në Ballkan

Pas takimit mes kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq dhe kancelares gjermane Angela Merkel, është thënë se nuk do të ketë ndryshim të kufijve në Ballkan, kështu bën të ditur faqja zyrtare e Malit të Zi në Twitter....

17 August, 2018 Lexo më shumë

Thaçi: Fundi i dialogut dhe demarkacionit sjell karrigen e OKB-së

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes profilit të tij në Twitter, ka shkruar se fundi i dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë, duke përfshirë demarkimin e 400 km të kufirit midis dy vendeve, duhet të sigurojë njohje reciproke dhe anëtarësimin e Kosovës në OKB....

17 August, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO