Politikë – Lajmi.net

Aktuale

Qysh po guxon me thanë ‘jam veteran’?!

Edhepse nga natyra e filozofia e të jetuarit, jam njeri paqësor, gjatê luftës i kam bërë nja 6 muaj si kryengritês, si rebel i armatosur kundër një shteti qê donte tê na zhdukte....

18 August, 2018 Lexo më shumë

Veseli: Kofi Annan do të mbahet mend për kontributin për lirinë e Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-sekretarit të OKB-së, Kofi Annan....

18 August, 2018 Lexo më shumë

Pse gruaja e Oliver Ivanoviqit sot mendon ndryshe për vrasjen e bashkëshortit?

Bashkëshortja e Oliver Ivanoviqit, Milena, ka folur për mediat serbe për hetimin që e po e bën, kontaktet me Aleksandar Vuçiqin dhe punën e në kabinetin e Ana Bërnabiqit....

18 August, 2018 Lexo më shumë

Kosova nuk mund ta humb liqenin e Ujmanit

Liqeni i Ujmanit (Gazivodës) gjendet në territorin e Republikës se Kosovës dhe është ndërtuar me fonde të Buxhetit të Kosovës. Shteti i Serbisë nuk ka bërë asnjë investim në këtë projekt dhe nuk ka të drejtë ligjore që të pretendojë apo tentojë përvetësimin e këtij gjiganti të akumulimit të ujit, thonë ish-funksionarë të lartë të Kosovës në kohën e komunizmit dhe profesorë universitarë në Prishtinë....

18 August, 2018 Lexo më shumë

Berisha takon Bahtirin: Mitrovica asnjëherë s’ka qenë e Serbisë

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtri ka zhvilluar një takim me ish-kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha....

18 August, 2018 Lexo më shumë

Sejdiu: LDK e VV nuk janë për mbikëqyrje të dialogut, e as për rrëzim të qeverisë

Nënkryetari i PSD-së, Dardan Sejdiu ka thënë se ky subjekt ditë më parë ka kërkuar që Kuvendi i Kosovës të ndërpresë pushimin dhe të rifillojë punën për shkak të çështjes së dialogut....

18 August, 2018 Lexo më shumë

Haradinaj: Kofi Annan i dha mbështetje të plotë kauzës sonë për liri dhe pavarësi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se me vdekjen e Kofi Anan, bota ka humbur një nga që për vite me radhë i kontribuoi paqes dhe zgjidhjes së konflikteve në botë....

18 August, 2018 Lexo më shumë

Gjatë dy muajve të ardhshëm vendoset për aplikim në KE, Pacolli thotë se nuk është sfidë e lehtë

Qeveria e Kosovës ende nuk ka vendosur se kur do të aplikojë për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës, pavarësisht se aplikimi ishte thënë se do të ndodh në muajt e parë të këtij viti....

18 August, 2018 Lexo më shumë

Baton Haxhiu: Korrigjimi i kufijve me marrëveshje – mbyllje e kontesteve

Gazeta tiranase MAPO ia ka kushtuar edicionin e këtij vikendi debateve për idenë e Presidentit Hashim Thaçi mbi mundësinë e korrigjimit të kufijve në fazën finale të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë....

18 August, 2018 Lexo më shumë

Rashiq: S’pres që Asociacioni të ketë kompetenca ekzekutive, duhet të ndërrohen krejt ligjet

Kryetari i Partisë Progresive Demokratike në Kosovë, Nenad Rashiq, nuk pret që Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe (AKS) të ketë kompetenca ekzekutive, pasi thotë se nuk ka hapësirë për nivel të tretë të pushtetit....

18 August, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO