Lajme – Page 2974 – Lajmi.net

Aktuale

Daçiq i këndon Putinit, shikojeni reagimin e presidentit rus

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq ka kënduar për presidentin rus, Vladimir Putin në darkën solemne në Pallatin e Serbisë. ...

18 January, 2019 Lexo më shumë

Kaplon nepotizmi institucionet e Komunës së Kllokotit me familjarë të kryetarit të Komunës

Rrjeti i OJQ-ve AVONET është thellësisht i shqetësuar se si institucionet e Komunës së Kllokotit janë të mbushur nga familjarët e kryetarit të komunës z. Bozidar Dejanoviç....

18 January, 2019 Lexo më shumë

Veseli i përgjigjet kërkesës nga SHBA-të për heqje të taksës ndaj Serbisë

Kryeparlamantari i Kosovës, Kadri Veseli ka zbuluar po ashtu se kush e ka propozuar taksën ndaj Serbisë tek kryeministri Ramush Haradinaj. ...

18 January, 2019 Lexo më shumë

Tërhiqet akreditimi i 74 programeve në universitete

Këshilli Shtetëror i Cilësisë, i Agjencisë së Kosovës për Akreditim në mbledhjen e saj të 61-të të mbajtur me 15 dhe 16 janar të këtij viti, shqyrtoi Aplikacionet për Akreditim dhe Ri-akreditim të Institucioneve të Arsimit të Lartë për vitin akademik 2019/2020....

18 January, 2019 Lexo më shumë

Ky është emri i shtetit tjetër që ka tërhequr njohjen e Kosovës?

Ofensiva e diplomacisë serbe kundër Kosovës po vazhdon edhe më tutje....

18 January, 2019 Lexo më shumë

Mishi i prishur po bëhet specialitet në Kosovë, 150 mijë kg u asgjësuan gjatë 2018’ës

Ende pa u bërë një vit prej skandalit me mishin e prishur të Belgjikës, në vend ka plasur edhe një skandal tjetër me mish. ...

18 January, 2019 Lexo më shumë

“Alo” zbulon numrin e serbëve që pritën Putinin në Beograd

Numër i madh i qytetarëve serbë dolën në rrugë gjatë vizitës së presidentit rus, Vladimir Putin. ...

18 January, 2019 Lexo më shumë

Minatorët kërkojnë nga Ramush Haradinaj të flasë me bordin e ‘Trepçës’

Kërkesën e tyre për të ndihmuar Trepçën minatorët e kanë përseritur sot në një takim të cilin e ka mbajtur kryeminstrit Ramush Haradinaj në qytetin e Mitrovicës....

18 January, 2019 Lexo më shumë

Kush ishte shqiptari i murosur prej 5 vitesh në vilën luksoze?

Të tjera detaje dalin në lidhje me skeletin e gjetur të murosur në një vilë të shekullit të XVI, në Senago, në provincën e Milanos, Itali. Mediat fqinje raportojnë se një nga pistat që policia po i mëshon më shumë është se eshtrat mund t’i përkasin një shqiptari të zhdukur në Xhenova në vitin 2013....

18 January, 2019 Lexo më shumë

Familja e të dënuarit për terrorizëm: Mos na etiketoni

Nëntori i vitit 2016, ndryshoi gjithçka për familjen Vojvoda nga fshati Llaushë e Skënderajt, kur Policia e Kosovës arrestoi djalin e tyre Leotrimin, si të dyshuar për vepra që ndërlidhen me terrorizëm....

18 January, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO