Lajme – Page 2737 – Lajmi.net

Aktuale

E tmerrshme: E rrëmbejnë dhe e bëjnë nuse me zor (Video)

Pamjet ku një vajzë është rrëmbyer dhe është bërë nuse derisa ulërinte dhe zvarritej duke kundërshtuar martesën e detyruar, kanë turpëruar Kazakistanin. ...

14 October, 2014Lexo më shumë

Agim Çeku në “Karta e Adriatikut A 5″

Ministri në detyrë i FSK-së, Agim Çeku, do të merr pjesë në Konferencën Karta e Adriatikut të ministrave të Mbrojtjes, në Mal të Zi, që mbahet nga data 15 deri më 17 tetor 2014....

14 October, 2014Lexo më shumë

Serbët e Kosovës mesazh kombëtares serbe: Fitoni vetëm sot dhe kurrë më

Në kohën kur na ndajnë pak orë nga dueli i shumë pritur Serbi-Shqipëri, tensionet në kryeqytetin serb kanë arritur kulmin, edhe pas publikimeve të fotove të disa tifozëve shqiptarë nga Kosova, të cilët duket se kanë udhëtuar ajtje gjatë natës....

14 October, 2014Lexo më shumë

I dyshuari për vrasjen e Rrahman Ukës del sot ose nesër para Gjykatës

Sot pritet që prokuroria ta dorëzojë kërkesën për caktimin e seancës për Masar Gërdovcin, i dyshuar për vrasjen e Rrahman Ukes, rojës së sigurimit e kafenesë “Bon Vivant”, në Prishtinë....

14 October, 2014Lexo më shumë

Sali Berisha: Serbia e trembur deri në palcë, po bën hile

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka thënë se Serbia e trembur nga ekipi shqiptar ka nisur hilet një muaj më parë, ku bindën FIFA-n të mos ketë kuqezinj në stadium....

14 October, 2014Lexo më shumë

Rasti i Shefqet Krasniqit kthehet në rivendosje

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rivendosje çështjen e paraburgimit te imamit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqit....

14 October, 2014Lexo më shumë

Ky është çeçeni që vrau 45 vjeçarin nga Rahoveci

Rexhep Mustafa 45 vjeçar nga fshati Potaçan i Rahovecit u vra mbrëmjen e së hënës në Linz të Austrisë nga nga një person nga Çeçenia. ...

14 October, 2014Lexo më shumë

Turqia befason, kryen sulme ajrore kundër kurdëve!

Aeroplanët turq kanë bombarduar zonat e rebelëve kurdë në juglindje të Turqisë....

14 October, 2014Lexo më shumë

Presidentja mund t’i shpallë zgjedhjet pa konstituim të Kuvendit

Ekspertët vlerësojnë se Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. mund t’i thërras zgjedhjet edhe pa konstituim të Kuvendit. Ndërsa, zyrtarë të KQS-së kanë bërë të ditur se janë të gatshëm t’i përgjigjen një thirrje të Jahjages. ...

14 October, 2014Lexo më shumë

Kosova i ankohet BE-së për moszbatim të Marrëveshjes së Brukselit

Qeveria e Kosovës ka prezantuar një raport për prezantimin e procesit të dialogut me Serbinë si dhe zbatimin e Marrëveshjes së Brukselit...

14 October, 2014Lexo më shumë

Haradinaj: Qasja e Thaçit do të ketë një epilog (video)

Ramush Haradinaj tha se qasja e Kryetarit të PDK-së, Hashim Thaçit, siç shprehet ai, për të mbajtur peng institucionet, do të ketë një epilog. ...

14 October, 2014Lexo më shumë

Anulimi i vizitave diplomatike, mesazh i SHBA-ve për klasën politike në Kosovë

Zëvendës/ministri i Punëve të Jashtme, Petrit Selimi ka thënë se njoftimi i bërë të martën nga ambasadorja amerikane Tracey Ann Jacobson se është anuluar një vizitë e nivelit të lartë nga Shteteve të Bashkuara në Kosovë, tregon domosdoshmërinë për reflektim të klasës politike....

14 October, 2014Lexo më shumë

Katari i gatshëm për bashkëpunim ekonomik më Kosovën

Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga priti sot në takim Yousuf Hassen Al-Saaii, ambasadorin jorezident të Katarit në Kosovë, i cili i dorëzoi letrat kredenciale. Al-Saaii takoi edhe ministrin Hoxhaj, ku i premtoi edhe përkrhaje në sferën ndërkombëtare....

14 October, 2014Lexo më shumë

Ebola vret edhe një punëtor të OKB-së

Një punonjës i Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB) i infektuar me Ebola ka vdekur në një spital në Gjermani. ...

14 October, 2014Lexo më shumë

Infermierja vret 38 pacientë, e bezdisnin (Foto)

Një infermiere italiane mund të ketë vrarë mbi 38 pacientë, duke i injektuar një dozë vdekjeprurëse kaliumi. Daniela Poggiali u arrestua nga policia në Lugo, pas vdekjes së papritur të një pacienteje 78-vjeçare, e shtruar me një sëmundje të zakonshme....

14 October, 2014Lexo më shumë

Grupi Parlamentar 6 Plus kundër zgjedhjeve të reja (video)

Përfaqësuesi i grupit parlamentar 6 Plus Mahir Yagcilar ka thënë se janë kundër zgjedhjeve të reja. ...

14 October, 2014Lexo më shumë

CIA: Brenda vitit militantëve islamikë iu janë bashkuar 148 shqiptarë

Brenda këtij viti, nga Shqipëria i janë bashkuar militantëve islamikë 148 xhihadistë. Shumë prej këtyre luftëtarëve besohet se tashmë janë pjesë e ushtrisë së Shtetit Islamik. ...

14 October, 2014Lexo më shumë

Picula zgjidhet kryetar i Delegacionit të Parlamentit Evropian për Kosovën

Deputeti kroat Tonino Picula është zgjedhur kryetar i Delegacionit të Parlamentit Evropian për marrëdhëniet me Kosovën dhe Bosnje e Hecergovinën. ...

14 October, 2014Lexo më shumë

Ngërçi politik, SHBA anulon vizitat diplomatike të planifikuara në Kosovë

Në shenjë pakënaqësie me zhvillimet politike aktuale në Kosovë, Shtetet e Bashkuara kanë anuluar vizitën e një zyrtari të nivelit të lartë në Prishtinë, ndërkaq agjenda e vizitës së një zyrtari tjetër është përgjysmuar....

14 October, 2014Lexo më shumë

Miliardat e Diasporës që mbajnë gjallë Kosovën

Paratë e dërguara nga emigrantët kosovarë për familjet e tyre, vazhdojnë të luajnë rol mjaft të rëndësishëm në mirëqenien e një numri të madh të qytetarëve të Kosovës....

14 October, 2014Lexo më shumë

Thaçi: Buxheti 2015, 1 miliard e 670 milionë euro, rritje ekonomike 4.6%

Pavarësisht bllokimit të konstituimit të Kuvendit, Qeveria e Kosovës thotë se ka përpiluar Buxhetin për vitin 2015, i cili sipas kryeministrit Hashim Thaçi përfshinë investime kapitale më të mëdhatë në rajon. ...

14 October, 2014Lexo më shumë

Shefi i ushtrisë amerikane parashikon mposhtjen e ISIL-it me trupa tokësore

Komandanti më i lartë i shtrish amerikane,  gjenerali Martin Dempsey, ka deklaruar se militantët e “Shtetit Islamik" (IS) po përshtaten ndaj fushatës ajrore të drejtuar nga Shtetet e Bashkuara, duke i bërë objektivat në Irak dhe Siri të vështira për t’u identifikuar dhe për t’u eliminuar nga forcat e koalicionit. ...

14 October, 2014Lexo më shumë

Kim Jong-un rikthehet me shkop

Herën e fundit ai u pa në publik më 3 shtator, në një koncert. Pastaj u “zhduk”....

14 October, 2014Lexo më shumë

Ajo i pret vetëm edhe këtë javë

Fillimi i javës së ardhshme mund të jetë afati i fundit deri kur presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, do t'i presë idetë dhe opsionet kushtetuese të liderëve të partive parlamentare për formimin e institucioneve të reja....

14 October, 2014Lexo më shumë

PDK, e vetme do t’i mund partitë e bllokut

Enver Hoxhaj thotë se nëse vendi shkon në zgjedhje të jashtëzakonshme, PDK-ja do t’i mundë të gjitha partitë e Bllokut....

14 October, 2014Lexo më shumë

Mustafa nuk bindet, i kërkon presidentes që t’i drejtohet Gjykatës Kushtetuese!

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se gjatë takimit që ka pasur me presidenten Atifete Jahjaga, ka kërkuar nga ajo që t’i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për të kërkuar shpjegim, si të kompletohet vendimi lidhur me seancën konstituive, kur njëra palë ka votat e tjetra të drejtën e propozimit....

14 October, 2014Lexo më shumë

Marrëveshja e mbrapsht, QKUK paguan stafin e spitalit turk IMH, pa punuar fare

Dhjetëra punëtorë të spitalit turk International Hospital Medicine (IMH) marrin rroga nga QKUK-ja pa punuar fare në këtë institucion....

14 October, 2014Lexo më shumë

Veriut i “jepet” Gjykata Themelore

Qeveria e Kosovës ka bërë edhe një lëshim në dialogun me Serbinë - ka pranuar që për komunat e veriut të ketë një Gjykatë Themelore. Veprimi është në kundërshtim me Ligjin mbi gjykatat....

14 October, 2014Lexo më shumë

Marrëveshja, më afër se zgjedhjet

Analistët politik mendojnë se opsioni i arritjes së një marrëveshje politike ndërmjet PDK-së dhe partive të bllokut është më afër realizimit sesa mbajtja e zgjedhjeve të reja....

14 October, 2014Lexo më shumë

Parlamenti britanik votoi për njohjen e Palestinës

Me 274 vota për dhe 12 kundër, Parlamenti i Britanisë së Madhe, pas gjashtë ore debatesh, votoi të hënë vonë propozimin jo obligues që të njihet shteti i Palestinës....

14 October, 2014Lexo më shumë

Keni parë ndonjëherë re të tilla, të frikshme

Në botë e nganjëherë edhe në nënqiellin mbi vendin tonë mund të shohim re goxha të pazakonta, por jo si këto që do t’i shihni më poshtë. ...

14 October, 2014Lexo më shumë

Blloku: Mospajtim rreth zgjedhjeve të reja, LDK frikësohet nga destabilizimi

Shkuarja në zgjedhje të reja është diskutuar edhe në takimet që kanë mbajtur liderët e partive të Bllokut, ka thënë një burim i besueshëm brenda partive të këtij blloku për TV Rrokum ....

14 October, 2014Lexo më shumë

Pickens: Obama, presidenti më i keq që kemi pasur ndonjëherë

Biznesmeni amerikan, T.Boone Pickens mendon se presidenti amerikan, Barack Obama është “presidenti më i keq që ka pasur ndonjëherë vendi”. Ai është shprehur mjaft kritik, duke thënë se Amerikës po i mungon lidershipi....

14 October, 2014Lexo më shumë

Vrasja e Santos, denoncimi i një dëshmitari nuk u mor parasysh nga policia (Video)

105 ditë nga vrasja mafioze e bankierit Artan Santo, zbulohen fakte të reja rreth autorëve të dyshuar. Një qytetar ka dëshmuar në News24 rreth të dhënave të rëndësishme që i ka kallëzuar në polici për personat e përfshirë në atentat....

13 October, 2014Lexo më shumë

Holanda pëson një tjetër humbje (Video)

Holanda nuk është duke kaluar në formën e saj më të mirë, pasi është mposhtur nga skuadra e Islandës me rezultat 2-0, sa i përket ndeshjes kualifikuese për Euro 2016....

13 October, 2014Lexo më shumë

I dyshuari për vrasjen e sotme në Prishtinë, nesër para gjykatës

Ka përfunduar marrja në pyetje e të dyshuarit për vrasjen e ndodhur sot pasdite në lokalin “Bon Vivant” në Prishtinë....

13 October, 2014Lexo më shumë

Shqipërisë mund t’i rikthehet regjimi i vizave

Nuk është më një paralajmërim i ri, por i përsëritur disa herë. Shqipërisë mund t’i rivendoset regjimi i vizave nëse kërkesat për azil në vendet anëtare të Bashkimit Evropian nuk do të ndalen....

13 October, 2014Lexo më shumë

Këshilli Drejtues i UP-së zgjodhi katër prorektorë të rinj

Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” ka zgjedhur sot katër prorektorë....

13 October, 2014Lexo më shumë

Agani thotë se marrëveshjet mes MSH-së dhe spitaleve private ishin legjitime

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Ferid Agani vazhdon t’i quajë legjitime marrëveshjet e lidhura mes Ministrisë së Shëndetësisë dhe spitaleve private, për të cilat ditë më parë prokuroria nisi hetime....

13 October, 2014Lexo më shumë

Dyshon se nuk i vunë fare stenda

Ish-pacienti i spitalit të zemrës EDA, Latif Ibishi, nga Gjilani, dyshon se mjekët e këtij spitali i kanë vënë stendat në zemër....

13 October, 2014Lexo më shumë

Këput kabllon për skrap, vdes nga goditja e rrymës elektrike?

Policia e Kosovës pranë Stacionit policor në Gjakovë të dielën ka marrë një informatë nga emergjenca e spitalit rajonal “Isa Grezda” se në ketë vend ishte sjellë një trup i pajetë për të cilin dyshohet se ishte goditur nga rryma elektrike....

13 October, 2014Lexo më shumë

Rexhepi: Grafitet u shkruan nga tre të mitur

Grafitet me mbishkrimin “ UÇK, ISIS” në pronën e Manastirit të Deçanit janë shkruar nga tre të mitur, ka deklaruar ministri në detyrë i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi. ...

13 October, 2014Lexo më shumë

Haziri: LDK nuk e përkrah Albin Kurtin për kryeministër

Në qoftë se mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme, LDK nuk do ta përkrahë Albin Kurtin si kandidat të mundshëm të Bllokut, ka deklaruar anëtari i Kryesisë së LDK-së, Lutfi Haziri.  ...

13 October, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball