Nacionale – Page 1126 – Lajmi.net

Aktuale

Scott për dialogun: Nuk kemi vija të kuqe, çdo marrëveshje mes shteteve është e pranueshme për SHBA-të

Ambasadori amerikan Kyle Scott mori pjesë në "Ballkan 360: Vlerësimi i angazhimit gjerman dhe amerikan në Ballkanin Perëndimor", në kuadër të Forumit të Sigurisë të Beogradit, dhe me këtë rast ai tha se SHBA-të e pranojnë ndonjë marrëveshje mes Prishtinës dhe Beogradit e cila është e plotë dhe e cila mund të aplikohet dhe ajo që udhëheqësit besojnë se mund të kenë mbështetjen e popullit....

19 October, 2018 Lexo më shumë

Ndryshon moti, këto janë temperaturat për nesër

Nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, pasditja do të përcillet me vranësira dhe riga lokale shiu....

19 October, 2018 Lexo më shumë

Hoxhaj “mesazh” shteteve ballkanike: Mos të mendoj dikush se shqiptarët janë si boshnjakët

Enver Hoxhaj ka thënë se shqiptarët nuk janë më të dobët se në vitin 2008 apo ’98....

19 October, 2018 Lexo më shumë

Momenti i arrestimit të pjesëtarit të familjes Sekiraqa

Njësia Speciale dhe ajo e trafikut kanë arritur të arrestojnë disa persona të dyshuar për grabitje të cilët ishin përleshur me policinë....

19 October, 2018 Lexo më shumë

Haradinaj thotë se s’bëhet gjë të lihen në gjysmë autostradat e të financohet në Ushtri

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga AAK, Daut Haradinaj, ka folur për buxhetin e nevojshëm për transformimin e FSK-së në Ushtri, dhe se a ka fonde të mjaftueshme....

19 October, 2018 Lexo më shumë

Haziri: Kosova e ka borxh të bëjë zgjidhje për padrejtësinë historike ndaj Luginës

Kreu i Gjilanit, Lutfi Haziri, njëherësh nënkryetari i LDK-së nuk e ka ndërmend të tërhiqet nga ideja për bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën....

19 October, 2018 Lexo më shumë

Hoxhaj: PDK e do Kosovën me këtë territor dhe këta kufij siç i kemi

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka thënë se qëndrimi i PDK-së dhe kryetarit Veseli për kufijtë e Kosovës është i qartë....

19 October, 2018 Lexo më shumë

Komandanti i FSK-së: Ushtria do të veprojë në gjithë territorin e Kosovës

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama, ka thënë se miratimi i projektligjeve për transformimin e kësaj force në ushtri është një e arritur e madhe për shtetin e Kosovës....

19 October, 2018 Lexo më shumë

Cooper thotë se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë përmirëson raportet mes dy vendeve

Robert Cooper, anëtar i këshillit për Marrëdhëniet me Jashtë, që konsiderohet edhe si një nga krijuesit e dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës, ka folur rreth marrëveshjes përfundimtare mes të dyja vendev....

19 October, 2018 Lexo më shumë

Haziri tregon se si u përjashtua ideja e Serbisë që të negociojë me Shqipërinë për Kosovën

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka zbuluar detaje interesante në takimin e tij me Ministrin e Pushtetit Lokal në Serbi të asaj kohe, Zoran Lonçar, gjatë bisedimeve të Vjenës për statusin final në vitin 2005....

19 October, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO