Nacionale – Page 1073 – Lajmi.net

Aktuale

“Liberalizimi i vizave mund të ndodhë në muajt e parë të 2019-s”

Juristi dhe ligjëruesi në Universitetin e Prishtinës, Vigan Qorrolli, ka thënë se Kosova ende ka sfida serioze që kanë të bëjnë me korrupsionin, krimin e organizuar, modelin e paqëndrueshëm ekonomik, çështjen e hapur politike të dialogut me Serbinë në Bruksel dhe bashkëpunimin e pamjaftueshëm rajonal....

18 June, 2018 Lexo më shumë

Sot mbahet forumi energjetik Shqipëri – Kosovë

Sot në Prishtinë do të organizohet edicioni i dytë i Forumit Ndërkombëtarë "Bashkimi i tregut në sektorin energjetik midis Shqipërisë dhe Kosovës, Roli i krijimit të shkëmbimit të përbashkët të energjisë në këtë proces". ...

18 June, 2018 Lexo më shumë

Ushtria vetëm përmes Kushtetutës

Ambasada e SHBA-së dhe ajo e Gjermanisë thonë se Kosova duhet ta formojë ushtrinë përmes ndryshimit të Kushtetutës, duke e kundërshtuar kështu paralajmërimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për formim të ushtrisë vetëm përmes ndryshimit të ligjeve....

18 June, 2018 Lexo më shumë

Parashikimi i motit

Mbi rajonin tonë vazhdojnë të mbesin aktive fusha jostabile të presionit të ulët që do të favorizojnë mot të ndryshueshëm, me vranësira dhe zhvillime të shtrëngatave me shi....

18 June, 2018 Lexo më shumë

Maxhuni pritet të raportojë para Komisionit për Mbikëqyrjen e AKI-së

Me fillim nga ora 10:00 pritet të mbahet mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë. ...

18 June, 2018 Lexo më shumë

Me nderime ushtarake, Hilmi Haradinaj varroset sot në Gllogjan

Nga personalitete të shumta u përkujtua dhe vazhdon të përkujtohet Hilmi Haradinaj, babai i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj....

18 June, 2018 Lexo më shumë

Beqaj: Në Kosovë ekonomia klasike po zëvendësohet me atë digjitale

Qeveria e re e kryeministrit, Ramush Haradinaj ka shtuar edhe një ministri të re, Ministrinë e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë....

17 June, 2018 Lexo më shumë

Familja kërkon 43 mijë euro dëmshpërblim për aksidentin me fatalitet

Në Gjykatën e Gjakovës është mbajtur shqyrtimi kryesor në rastin ku palë e paditur është Byroja Kosovare e Sigurimeve....

17 June, 2018 Lexo më shumë

Sheshi i qytetit të Vushtrrisë do të quhet ‘Ahmet Krasniqi’

Sapo të jetë gati ndërtesa e re komunale në Vushtrri, do të nisë ndërtimi i sheshit....

17 June, 2018 Lexo më shumë

Xhamitë që u rrënuan e nuk u rindërtuan kurrë

Dikur u dëmtuan e më pas u rrënuan krejtësisht edhe disa objekte fetare....

17 June, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO