Nacionale – Page 1049 – Lajmi.net

Aktuale

Miratohet strategjia e krimeve të luftës

Në takimin e 162-të të Këshillit Prokurorial të Kosovës, të cilën e ka udhëhequr Kryesuesi Bahri Hyseni, kanë marrë pjesë anëtarët e KPK-së dhe kryeprokurorët e prokurorive të Kosovës, me ç’rast janë diskutuar një sërë pikash të rendit të ditës. ...

21 February, 2019 Lexo më shumë

Kosnett: Puna e Amerikës në Kosovë përqendrohet rreth paqes

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka deklaruar sot se misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Kosovë  është përqendruar në tri tema: paqe, drejtësi dhe mirëqenie....

21 February, 2019 Lexo më shumë

Bahtiri: Edhe serbët kanë nënshkruar për bashkimin e qytetit të Mitrovicës

Kryetari i Komunës Jugore të Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka thënë se peticionin për bashkimin e Mitrovicë e kanë nënshkruar edhe qytetarët serb që jetojnë atje....

21 February, 2019 Lexo më shumë

Ambasada e Kosovës në Panama kremton 11 Vjetorin e Pavarësisë

Ambasada e Republikës së Kosovës në Panama në një ceremoni solemne, të mërkurën organizoi pritje për të kremtuar 11 vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës....

21 February, 2019 Lexo më shumë

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për vrasjen e djeshme në Ferizaj

Gjykata e Ferizajt ka vendosur që të dyshuarit për vrasjen e djeshme në Ferizaj t’i caktojë masën prej 30 ditësh paraburgim....

21 February, 2019 Lexo më shumë

Në Itali peticion për anulimin e njohjes së pavarësisë së Kosovës

Italianët janë duke mbledhur nënshkrime dhe po kërkojnë nga parlamenti i tyre që të anulohet njohja e pavarësisë së Kosovës, sipas mediave serbe....

21 February, 2019 Lexo më shumë

Kërkesë e madhe për të kryer analizat në QKMF

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Prishtinë po përballët me fluks të madh pacientësh të cilët po kërkojnë shërbimet e analizave....

21 February, 2019 Lexo më shumë

Tahiri: Gjykata Komerciale jetike për të bërit biznes në Kosovë

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim drejtoreshën e Misionit të USAID-it në Kosovë, Lisa Magno....

21 February, 2019 Lexo më shumë

1500 kallëzime penale të trafikimit me narkotikë, 82% të rasteve i ka fituar Prokuroria

1500 kallëzime penale të trafikimit me substanca narkotike janë pranuar nga Prokurori i Shtetit....

21 February, 2019 Lexo më shumë

Policia jep detaje për aksidentin hekurudhor në Prishtinë

Policia e Kosovës, ka bërë të ditur se treni ka goditur një 20-vjeçar në Prishtinë. ...

21 February, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO