Nacionale – Page 1014 – Lajmi.net

Aktuale

Bllokohet rrethrrotullimi në Shirokë për shkak të punimeve

Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka njoftuar se sot nga ora 20:00 deri nesër në orët e para të mëngjesit do të bllokohet rrethrrotullimi në Shirokë për shkak të punimeve....

22 July, 2018 Lexo më shumë

Kosova dhe Serbia të ‘shtrënguara’ të përmbyllin demarkacionin e kufirit

Demarkacioni apo shënjimi i vijës kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të jetë një proces i domosdoshëm për të dyja vendet. Përveç si nevojë për normalizimin e raporteve, demarkacioni pritet të jetë kusht i BE-së edhe në proceset integruese për Kosovën dhe Serbinë....

22 July, 2018 Lexo më shumë

Lugina e Preshevës kërkon ndihmën e Shqipërisë dhe Kosovës

Shtypja dhe diskriminimi ndër dekada, i ka lodhur shqiptaret e kësaj treve, të cilët të ruajnë me fanatizëm traditën, zakonet, gjuhen dhe kulturën, por ata nuk janë dorëzuar....

22 July, 2018 Lexo më shumë

Shfrytëzone edhe sot diellin, nga e hëna kthehen reshjet e shiut

Gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm me diell dhe vranësira të cilat vende-vende do te sjellin reshje shiu dhe do të ketë ulje të temperaturave....

22 July, 2018 Lexo më shumë

Vazhdon “tradita” e gjuajtjes më armë në dasma, arrestohen dy persona

Policia mbrëmë ka arrestuar dy persona pasi të njëjti kanë gjuajtur me armë në ahengjet e tyre familjare....

22 July, 2018 Lexo më shumë

Lëndohet në vendin e punës një punëtorë i një fabrike në Vushtrri

Një punëtorë i një fabrike në Vushtrri ka pësuar lëndime trupore në vendin e tij të punës....

22 July, 2018 Lexo më shumë

Gjenden eshtra në oborrin e kishës në Graçanicë, dyshohet të jenë të njerëzve

Në oborrin e kishës në fshatin Sushicë, Komuna e Graçanicës, raportohet të jenë gjetur eshtra që dyshohet të jenë të njerëzve....

22 July, 2018 Lexo më shumë

Gjendet i vdekur një person në Graqanicë, policia e cilëson vdekje të dyshimtë

Trupi i një serbi, shtetas i Kosovës është gjetur pa shenja jete në Graqanicë, të shtunën rreth orë 12:00....

22 July, 2018 Lexo më shumë

Policia: Humbja e jetës së njerëzve në aksidente trafiku shqetësuese

Policia e Kosovës ka thënë se situate e sigurisë në rrugët e Kosovës mbetet shqetësuese....

22 July, 2018 Lexo më shumë

Udhëtimi i parë pa vizë jashtë Kosovës – turizëm apo vizitë familjare?

Kosova ka marrë rekomandimin pozitiv për lëshimin e vizave, për qytetarët e saj....

22 July, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO