Nacionale – Lajmi.net

Aktuale

Sllovakia ofron bursa për studentët kosovarë

Zëvendësministri i Arsimit, Nehat Mustafa, ka pritur në takim shefin e Zyrës Ndërlidhëse të Republikës së Sllovakisë, Henrik Markush, me të cilin kanë biseduar rreth zhvillimeve të arsimit në Kosovë....

19 March, 2014 Lexo më shumë

Një zyrtar i LDK’së dhe një kryetar komune nën hetime

Si pasojë e keqpërdorimeve me prona, një zyrtar i lartë LDK'së dhe një kryetar komune janë nën hetime nga organet e drejtësisë. Keqpërdorimet kanë të bëjnë me prona të AKP'së....

19 March, 2014 Lexo më shumë

Vazhdojnë rrënimet e ndërtimeve pa leje në Prishtinë

Inspeksioni i Komunës së Prishtinës sot ka bërë planifikimet për rrënimin e një ndërtimi pa leje në lagjen Pejton dhe ka vazhduar rrënimin e ndërtesës në lagjen Mati 1, pasi ka qartësuar procedurat me Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor....

19 March, 2014 Lexo më shumë

“Termokos” nga sezoni i ardhshëm do të ofrojë ngrohje të mjaftueshme

Qytetarët e Prishtinës, të cilët ngrohen nga “Termokos”, gjatë sezonit 2014-2015, do të kenë ngrohjet të mjaftueshme, fal një projekti të financuar nga Qeveria e Suedisë, në vlerë mbi 1 milion 64 mijë euro....

19 March, 2014 Lexo më shumë

Thaçi takon grevistët, përkrah kërkesat e tyre

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka vizituar për të dytën herë sot grevistët e Fabrikës së Tubave të Ferizajt, të cilët po qëndrojnë tash e disa ditë para Qeverisë së Kosovës. Ai i bën thirrje Kuvendit të nxjerr një vendim për kryerjen e këtij obiligimi....

19 March, 2014 Lexo më shumë

Përfundon protesta në Prizren, disa të arrestuar

Ka filluar protesta gjithë popullore e paralajmëruar sot në Prizren për dorëheqjen e Kryetarit Ramadan Muja. Marshi ka arritë tek \"Shtëpia e Bardhë.\" Policia ka krijuar një kordon para Komunës....

19 March, 2014 Lexo më shumë

Punëtorët e sektorit privat i mbron veç Zoti

Nënkryetari i BSPK’së, Avni Ajdini thotë se shkelësit më të mëdhenj të të drejtave të punëtorëve janë sektori privat. Duke mos pasur organizim të mirëfilltë të sindikatave në këtë sektor, Ajdini thotë se ata i mbron “veç Zoti”....

19 March, 2014 Lexo më shumë

Kodi Penal dhe i Procedurës Penale edhe në gjuhët e shenjave

Ministri Hajredin Kuçi tha se lansimi në gjuhën e shenjave dhe shkrimin Braill ka pasur për qëllim që këto kategori të trajtohen si qytetarë të barabartë të shoqërisë. Një publikim i tillë u përshëndet edhe nga Shoqata e të Verbërve të Kosovës....

18 March, 2014 Lexo më shumë

Konfiskohen armë në Klinë

Policia e Kosovës ka bastisur dy shtëpi në fshatin Rudicë të komunës së Klinës ku ka gjetur një sasi armësh pa leje...

18 March, 2014 Lexo më shumë

LDK e BD duan dorëheqje të Mujës, jo pezullim

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Bashkimi Demokratik, nuk e kanë pranuar aktin e pezullimit të pozitës së Kryetarit të Kosovës nga Ramadan Muja dhe u kanë bërë thirrje qytetarëve që të dalin nesër në protestën e paralajmëruar....

18 March, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO