Nacionale – Lajmi.net

Aktuale

Shpërbëhet komisioni UP-MASHT dhe OVL UÇK

Ende pa filluar punën, është shpërbërë komisioni i përfaqësuesve të Ministrisë së Arsimit, Universitetit të Prishtinës, Këshillit Drejtues, Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së dhe Kryeministrisë....

11 December, 2014 Lexo më shumë

Në EULEX është humbur dëshmia e ish–prokurores Bamieh

Zyra e BE-së për luftë kundër mashtrimeve pritet të nisë hetime për EULEX-in. Së fundmi, misioni është hetuar me vetiniciativë nga Ombudspersoni, i cili ka gjetur shumë parregullsi në pretendimet për korrupsion dhe keqpërdorim në EULEX....

11 December, 2014 Lexo më shumë

Ambasadorja amerikane dhuron gjak në QKUK

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Tracey Ann Jacobson ka publikuar një fotografi që tregon se të enjten ajo ka dhuruar gjak....

11 December, 2014 Lexo më shumë

Ngrihet aktakuza ndaj drejtorit të Arsimit në Rahovec

Keqpërdorimet e drejtorit të Arsimit në Rahovec, Behar Rama tanimë nuk janë vetëm pretendime, siç thoshte ai, të profesorëve të pakënaqur, por janë edhe vlerësime të prokurorisë në Gjakovë....

11 December, 2014 Lexo më shumë

Asamblistët komunalë kërkojnë pagë më të lartë për 100 euro

Nga 1 Janari i vitit 2015 asamblistët e kuvendeve komunale në Kosovë kërkojnë që t’u rritet rroga mujore për 100 euro, në mënyrë që të rritet edhe përkushtimi i tyre në asamble....

11 December, 2014 Lexo më shumë

HIB Petrol mohon bastisjet në pikat e tyre të karburantit

Kompania ‘Hib Petrol’ ka mohuar lajmin se është bastisur për dyshimin në kontrbandim të naftës. Lidhur me bastisjen e disa prej kompanive më të mëdha të naftës në Kosovë, nuk ka dhënë informacione Policia e Kosovës....

11 December, 2014 Lexo më shumë

Dokumentet përgatitore të Kushtetutës fshiheshin në Zyrën e kryeministrit

Institucioni i Avokatit të Popullit ka gjetur se ku fshiheshin dokumentet përgatitore të Kushtetutës së Republikës së Kosovës....

11 December, 2014 Lexo më shumë

Jo të gjithë qytetarët janë të kënaqur me sistemin e ri të ngrohjes

Ngrohtorja e qytetit të Prishtinës ‘Termoskos’, nuk po ofron kapacitet të mjaftueshëm të ngrohjes për gjithë kryeqytetasit. Banorët e lagjes Ulpiana thonë se po kanë ngrohje më shumë se sa duhet, ndërsa ata të Bregut të Diellit ankohen për mungesë të saj....

11 December, 2014 Lexo më shumë

Policia arreston 9 persona të dyshuar për fajde

(E Plotësuar) Ka përfunduar aksioni i Policisë së Kosovës i nisur sot në rajonin e Mitrovicës, ndaj personave të dyshuar për fajde. Nga ky aksion janë arrestuar 9 persona dhe janë konfiskuar vetura, para, armë zjarri, etj....

11 December, 2014 Lexo më shumë

Shesin prona online, për të ikur nga Kosova

Në webfaqet e shumta për shpallje, kohëve të fundit vërehen shumë oferta për gjësende në shitje, me arsyetimin “se do të dal jashtë vendit”....

11 December, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO