Nacionale – Lajmi.net

Aktuale

Kodi Penal dhe i Procedurës Penale edhe në gjuhët e shenjave

Ministri Hajredin Kuçi tha se lansimi në gjuhën e shenjave dhe shkrimin Braill ka pasur për qëllim që këto kategori të trajtohen si qytetarë të barabartë të shoqërisë. Një publikim i tillë u përshëndet edhe nga Shoqata e të Verbërve të Kosovës....

18 March, 2014 Lexo më shumë

Konfiskohen armë në Klinë

Policia e Kosovës ka bastisur dy shtëpi në fshatin Rudicë të komunës së Klinës ku ka gjetur një sasi armësh pa leje...

18 March, 2014 Lexo më shumë

LDK e BD duan dorëheqje të Mujës, jo pezullim

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Bashkimi Demokratik, nuk e kanë pranuar aktin e pezullimit të pozitës së Kryetarit të Kosovës nga Ramadan Muja dhe u kanë bërë thirrje qytetarëve që të dalin nesër në protestën e paralajmëruar....

18 March, 2014 Lexo më shumë

Vdes një person në aksident trafiku

Një i vdekur dhe katër të lënduar është bilansi i një aksidenti të ndodhur të martën në mëngjes në rrugën lokale Lipjan – Janjevë, saktësisht në fshatin Dobratin....

18 March, 2014 Lexo më shumë

KDI kërkon të fillojë krijimi i Bordit të Mitrovicës

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), u ka bërë thirrje komunave veriore të respektoj ligjet e Kosovës . KDI ka vlerësuar se vendimi i Qeverisë së Kosovës për shkurtimin e buxhetit 15%, është kundërligjor....

18 March, 2014 Lexo më shumë

Konfirmohet edhe një rast me Gripin e Derrit

Një djalë nga Vitia është konfirmuar se është i prekur nga virusi AH1N1. Ai momentalisht po trajtohet në Spitalin e Gjinalit. Në Spitalin e Gjilanit deri më tani janë tri raste zyrtarisht të konfirmuara me virusin AH1N1....

18 March, 2014 Lexo më shumë

Komuna vazhdon rrënimin e shkallëve të lokaleve

Kësaj radhe një lokali në Lagjen ‘Ulpiana’ i janë rrëzuar shkallët, që pa leje, i kishte vendosur brenda lokalit përmes të cilave kishte bërë qasje në bodrumin e ndërtesës, duke shfrytëzuar edhe atë si lokal....

18 March, 2014 Lexo më shumë

Shpërthim para qendrës tregtare të një shqiptari në veri të Mitrovicës

Një bombë ka shpërthyer fuqishëm të martën në mëngjes, por përveç dëmeve materiale nuk ka të lënduar në njerëz....

18 March, 2014 Lexo më shumë

Humbin jetën dy të rinj nga Kosova në Kanada

Albunit Hiseni dhe Flamur Miftari humbën jetën të enjten pas një aksidenti me makinë. Famija e Albunitit ka vendosur që ai të varroset në Kosovë, ndërsa Flamuri do të varroset në zonën Hamilton të Kanadasë....

18 March, 2014 Lexo më shumë

Komuna do të padis “Hib Petrolin”

Analizat e kampionëve të naftës nga rezervuarët e shkollave të Prishtinës, të dërguara në Itali kanë dalë se derivati i përdorur ishte vaj për djegie e jo naftë. Kryetari Shpend Ahmeti pritet t’i bëj publike këto rezultate të martën....

18 March, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO