Nacionale – Lajmi.net

Aktuale

40 raste me Gripin e Derrit

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Klinikes Infektive, Shemsedin Dreshaj, ka pranuar se nga 199 mostra që janë bërë 86 prej tyre kane dalë pozitive, 46 kanë dalë me gripin e rendomtë dhe 40 me H1N1....

11 March, 2014 Lexo më shumë

Në QKUK shtohen procedurat, por jo ilaçet!

Disa kompani me të cilat kishte lidhur kontratë Ministria e Shëndetësisë, nuk po i përgjigjen kërkesave të QKUK'së dhe spitaleve për t’iu dërguar ilaçet....

11 March, 2014 Lexo më shumë

Grabitet menaxherja e Viva Fresh’it

Një menaxhereje në Viva Fresh Store i janë grabitur sot rreth 13 mijë euro nga 4 persona të armatosur. Asaj ia morën paratë para se të hynte për t’i deponuar në bankë. Një person pësoi lëndime derisa po tentonte t’i pengonte plaçkitësit....

10 March, 2014 Lexo më shumë

Thyhen zyrat e RTV Mitrovica

Persona të panjohur kanë thyer për të tretën herë brenda një kohe të shkurtër zyrat e RTV Mitrovica, me ç’rast kanë vjedhur dy kamera dhe pajisje tjera. ...

9 March, 2014 Lexo më shumë

Vrasje në Prishtinë

Klan Kosova raporton se nga një incident me armë në Prishtinë, një person ka vdekur dhe një tjetër është plagosur. Thuhet se kjo ka ndodhur, pas një konflikti mes dy familjeve. Policia konfirmon se një person është arrestuar në cilësinë e të dyshuarit....

8 March, 2014 Lexo më shumë

Dogana kap 60 mijë euro të padeklaruara

Një automjet i drejtuar nga një shtetas i Shqipërisë është selektuar për kontroll. Drejtuesi i automjetit nuk ka deklaruar asgjë, mirëpo pas kontrollit të imtësishëm të automjetit dhe udhëtarëve,oficerët doganor kanë gjetur para në shumën prej 60 mijë euro....

8 March, 2014 Lexo më shumë

Ndizen Zjarret në Prekaz

Manifestimi treditor, i cili kishte filluar më 5 mars, të premten ka përfunduar me ndezjen e flakadanëve të lirisë tek Kullat e Jasharajve....

7 March, 2014 Lexo më shumë

Daniel Serwer: Ironia e Beogradit me FAK

Në një shkrim të tij, Daniel Serwer shprehet se prapa shifrës së 5 mijë ushtarëve të Forcës së Armatosur të Kosovës qëndron pikërisht rreziku nga kërcënimi serb ndaj Kosovës dhe këtu ai e sheh ironinë më të madhe të kundërshtimit të Beogradit ndaj kësaj force....

7 March, 2014 Lexo më shumë

Shpend Ahmeti e sjell në Prishtinë Kryetarin e Zagrebit

Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se Kryetari i Zagrebit, Milan Bandic, do të vijë në Prishtinë më 20 mars. Dy Kryetarët do do t’i shqyrtojnë mundësitë e bashkëpunimit ndërmjet dy kryeqyteteve....

7 March, 2014 Lexo më shumë

Presidentja nderon mësuesit veteranë

Presidentja ka falënderuar mësuesit Ahmet Kelmendi dhe Veronika Mjeda- Gashi për kontributin që kanë dhënë në edukimin e gjeneratave në Kosovë ndërsa është shprehur se rruga e trasuar nga ta ka mundësuar që Kosova sot ta gëzojë lirinë....

7 March, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO