Nacionale – Lajmi.net

Aktuale

Papa Françesku lë “tokën e shqiponjave” (Foto)

Papa Françesku ka përmbyllur vizitën e tij në Shqipëri, pasi 11 orë qëndrimi në atë që e vlerësoi sot në fjalën e tij në takimin me autoritetet shtetërore si "toka e shqiponjave". ...

21 September, 2014 Lexo më shumë

Arrestohet vajza e asamblistit të LDK-së, vodhi 18 mijë euro

Policia mbrëmë ka arrestuar Linda Sadikun nën dyshimin se ka vjedhur 18 mijë euro në një market të madh të Kamenicë....

21 September, 2014 Lexo më shumë

Hekurudhat e Kosovës vrasin njerëz, institucionet s’ndihen përgjegjëse

Të kesh shtëpinë pranë hekurudhave në Kosovë është si të kesh një hap më afër vdekjen. Jo për shkak të fatit, por se në hekurudha nuk ka sinjalizim....

21 September, 2014 Lexo më shumë

Papa para largimit bekon djalin e kryeministrit Rama, Zahon

Pas përfundimit të takimeve në Tiranë e në qendrën “Betania” në Fushë-Krujë, Papa Françesku është drejtuar për në aeroportin e Rinasit, ku edhe është takuar me kryeministrin Edi Rama. Ati i Shenjtë, disa minuta para largimit nga Tirana, ka bekuar Zahon, djalin e çiftit kryeministror, Edi dhe Linda Rama, në ambientet VIP të aeroportit "Nënë Tereza". ...

21 September, 2014 Lexo më shumë

‘Zonja Meri’ serbe: Shqiptarët do të kërkojnë të bashkohen me Serbinë

Gazetari dhe letrari serb Dejan Luçiq në një emision të tij e ka prezantuar Verica Obrenoviqin, për të cilën shumëkush thotë të ketë “forcë” për ta parë të ardhmen. Ajo ndër të tjera parashikon se shqiptarët do të kërkojnë të bashkohen me Serbinë. ...

21 September, 2014 Lexo më shumë

Veseli: Ardhja e Papës, lehtësim për vuajtjet e popullit tonë

Për vizitën e Papa Françeskut, që ende po vazhdon sot në Tiranë, ka komentuar edhe zëvendëskryetari i PDK-së Kadri Veseli, duke e quajtur ardhjen në tokën shqiptare dhe mbajtja e meshës në Tiranë, në Ditën ndërkombëtare të Paqes, “lehtësim për vuajtjet e popullit tonë dje, bekim për të tashmen dhe të ardhmen tonë të ndritshme”....

21 September, 2014 Lexo më shumë

Kryeprokurori i EULEX-it: Në Kosovë ka potencial për terrorizëm, ekziston ekstremizmi fetar

Në Kosovë ekziston ekstremizmi fetar dhe ka potencial për terrorizëm, siç ekziston në Evopë, Azi ose Amerikën e Veriut, tha Jonathan Ratel, zëvendës kryeprokuror i Prokurorisë Speciale të Kosovës....

21 September, 2014 Lexo më shumë

Tirana përplot me kosovarë për të pritur Papën (Foto)

Ati i Shenjtë nderoi shqiptarët pa dallim kur sot vizitoi Tiranën. Atje nuk munguan shqiptarët e të gjitha trojeve. ...

21 September, 2014 Lexo më shumë

Arrestohen katër persona, sulmuan fizikisht policë

Dy persona janë arrestuar në Klinë, pasi që të njëjtit kishin penguar zyrtarët policor në kryerje të detyrës me ç‘rast kanë sulmuar policët edhe fizikisht. ...

21 September, 2014 Lexo më shumë

Kujdes nga delet e sëmura

Pas informatave që në disa zona të Kosovës është shfaqur sëmundja e kafshëve e njohur si "gjuha blu", autoritete lokale nga Drejtoria për Bujqësi, Blegtori dhe Zhvillim Rural në Ferizaj u kanë bërë thirrje fermerëve, që të shtojnë kujdesin e tyre me rastin e qarkullimin e kafshëve nga një vend në tjetrin....

21 September, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO